عجیب ترین اتفاقات کشور ژاپن

دراین مطلب از آرتیها می خواهیم شما را با قانون های باورنکردنی که تنها در ژاپن وجود دارند آشنا کنیم که شما را حیرت زده خواهند کرد. ژاپن یکی از شگفت انگیزترین کشورهای جهان است که به خاطر فرهنگ خاص و دوست داشتنی خود و به خصوص به خاطر نظم و احترام مردمان آن شناخته می شود. با این وجود چیزهایی در این کشور وجود دارند که واقعاً شوکه کننده هستند. برای مثال قبل از این که به ژاپن سفر کنید مطمئن شوید که اضافه وزن ندارید. همچنین زباله هایتان را باید با خود حمل کنید و بدانید که هر کسی نمی تواند در استخرهای این کشور شنا کند.

بخش اول از قوانین عجیب کشور ژاپن :

۱-خوکشی به رسم ژاپنی ها

ژاپنی‌ها وقتی در کاری موفق نمی‌شوند یا پروژه آن‌ها دیرتر از موعد مقرر آماده می‌شود فقط یک راه در مقابل خود می‌بینند. خودکشی! آمار خودکشی در ژاپن بسیار بالا است تا جایی که عامل مرگ بیشتر مردان ۲۰ تا ۴۴ ساله خودکشی اعلام شده است. اما روش خودکشی ژاپنی‌ها هم مانند بیشتر کارهایشان جالب و متفاوت است. بیشتر ژاپنی‌ها ایستگاه‌های قطار را برای این کار انتخاب می‌کنند. خانواده تمام کسانی که در ایستگاه‌های قطار اقدام به خودکشی می‌کنند، به دلیل مختل کردن کار قطار مجبور به پرداخت جریمه می‌شوند. راه دیگر خودکشی ژاپنی‌ها پریدن داخل آتشفشان است به همین دلیل مقامات ژاپنی در اطراف بیشتر کوه‌های آتشفشان حصار ایجاد کرده‌اند تا از پریدن افراد به داخل آن جلوگیری کنند.

۲-رقابت به خاطر گریه کردن نوزاد

مسابقه‌ای بسیار جذاب در ژاپن برگزار می‌شود که در آن کشتی گیران ژاپنی بر سر درآوردن گریه نوزادان باهم رقابت می‌کنند. این مسابقه گریه سومو نام دارد.

۳-ژاپنی ها عذر خواهی کردن را دوست دارند

یکی از دانستنی های ژاپن که برای مردم دنیا بسیار جالب فرهنگ عذرخواهی در این کشور است. به نظر می‌رسد مردم ژاپن با توجه به اشتباهی که انجام داده‌اند، ۲۰ روش مختلف برای عذرخواهی دارند. به عنوان مثال در برخی از موارد مردان برای ابراز پشیمانی، موهای خود را می‌تراشند. ژاپنی‌ها ۲۰ روش مختلف برای عذرخواهی دارند.

۴-حبس شدن به روش ژاپنی

برخی از مردان جوان ناامید ژاپنی ممکن است سال‌ها به داخل اتاق رفته و خود را در آنجا حبس کنند. این مردان به بیماری هیکیکوموری مبتلا هستند. تعداد افراد مبتلا به این بیماری بیش از ۱ میلیون نفر تخمین زده شده است.

۵-کشور زمین لرزه

در ژاپن وقوع زمین لرزه امری کاملاً عادی است. چرا که در سال بیش از ۱۵۰۰ زلزله، باعث لرزش زمین می‌شوند. قوی‌ترین زلزله ژاپن در سال ۲۰۱۱ اتفاق افتاد که سرعت چرخش زمین را افزایش داد. در اثر این اتفاق روزها در زمین ۱/۸ میکرو ثانیه کوتاه‌تر شد.

۶-قطارهای منظم و بدون تاخیر

در فرهنگ ژاپن بدقولی و دیر رسیدن به محل کار به هر دلیلی عمل بسیار ناپسندیده‌ای محسوب می‌شود. بنابراین سیستم حمل و نقل قطار در این کشور جز منظم‌ترین قطارهای جهان است. بیشترین زمان تأخیر یک قطار در ژاپن ۱۸ ثانیه بوده که سیستم حمل و نقل، بابت این تأخیر از مردم عذرخواهی کرد. این مسئله به قدری مهم است که در ژاپن کسانی هستند که به عنوان هل‌دهنده در ایستگاه مترو استخدام می‌شوند، وظیفه این افراد فشار دادن جمعیت به داخل واگن و کمک به بسته شدن درب واگن‌ها برای حرکت هرچه سریع‌تر قطارها می‌باشد.

۷-خلاقیت ژاپنی ها

به خلاقیت ژاپنی می‌رسیم. در ژاپن هندوانه‌های مربعی شکل پرورش داده می‌شوند. پرورش هندوانه به این شکل جنبه زیبایی ندارد! بلکه کشاورزان خلاق ژاپنی برای اینکه بتوانند راحت‌تر هندوانه‌ها را انبار کنند، آن‌ها را به این شکل پرورش می‌دهند. در ژاپن هندوانه را برای نگه‌داری راحت‌تر به صورت مربعی پروش می‌دهند.

۸-بالاترین سطح امید به زندگی

ژاپنی‌ها با میانگین ۸۳/۷ سال عمر، رتبه تخست امید به زندگی در جهان را به خود اختصاص داده‌اند. جالب است بدانید که تعداد افرادی که بالا ۱۰۰ سال سن دارند در این کشور به بیش از ۵۰ هزار نفر می‌رسد.

۹محبوبیت حیوانات خانگی

حیوانات خانگی، جایگاه ویژه‌ای در بین مردم ژاپن دارند. تا جایی که در این کشور تعداد حیوانات خانگی بیشتر از کودکان است. چرا که آن‌ها معتقدند نگه‌داری از حیوانات برایشان خوش‌شانسی به همراه می‌آورد. جالب است بدانید که بیشتر بودایی‌ها در ژاپن اعتقاد دارند پس از مرگ حیواناتشان همچنان ازآن‌ها نگه‌داری می‌کنند! آن‌ها پس از مرگ حیوانات خانگی خود طی یک مراسم بسیار باشکوه جسد آن‌ها را سوزانده و خاکستر باقی مانده را به همراه عکسشان در خانه خود نگه می‌دارند!

۱۰-کشور گوشی های ضدآب

از دانستی‌های ژاپن اعتیاد مردم این کشور به تکنولوژی و استفاده از گوشی همراه است. بیشترین گوشی‌های ضد آب در کشور ژاپن مورد استفاده قرار می‌گیرند. شاید باورش سخت باشد اما بیش از ۹۰ درصد ژاپنی‌ها حتی هنگام دوش گرفتن هم از گوشی‌های خود جدا نمی‌شوند.

۱۱-مرد مشهور به (ترسو ونامرد)

در کشتی تایتانیک مردی ژاپنی نیز حضور داشته که متأسفانه نجات پیدا کرده است! مردم ژاپن، بعد از حادثه به این مرد لقب ترسو و نامرد دادند، چرا که این مرد به همراه سایر مسافرین غرق نشده بود!

۱۲-خوابیدن سرکار

یکی از جذاب ترین دانستمی های ژاپن فرهنگ خوابیدن در سر کار است. ژاپنی‌ها به سخت‌کوشی و فعالیت زیاد مشهورند. بسیاری از کارمندان در ساعات اداری، پشت میز خود به خواب می‌روند. اما آن‌ها به دلیل خوابیدن در محل کار تنبیه نمی‌شوند. حتی ممکن است پاداش نیز دریافت کنند! چرا که خوابیدن در سرکار نشانه کار سخت روزانه کارمند می‌باشد.

۱۳-کشور فروشگاه های اینترنتی

در کشور ژاپن بیش از ۶ میلیون دستگاه فروش اتوماتیک وجود دارد. افراد می‌توانند از مواد خوراکی تا پوشاک و سایر لوازم را از این دستگاه‌های اتوماتیک و بدون فروشنده خریداری کنند. در ژاپن بیش از ۶ میلیون دستگاه فروش اتوماتیک وجود دارد.

۱۴-گربه های سیاه محبوب

علی‌رغم اینکه گربه‌های سیاه در اکثر نقاط دنیا بدشگون هستند، ژاپنی‌ها آن‌ها را نشانه خوش‌یمنی می‌دانند. اکثر دختران ژاپنی گربه سیاه دارند، چرا که آن‌‌ها معتقد هستند، داشتن گربه سیاه خواستگاران بسیاری را به سمتشان جذب می‌کند.

۱۵-نظافت گروهی

ژاپنی‌ها برای نظم و انضباط و کارهای دسته جمعی اهمیتی ویژه‌ای قائل هستند. به همین دلیل نظافت در مدارس به عهده معلمان و دانش‌آموزان گذاشته شده است.

۱۶-KFC ژاپنی

در همه دنیا KFC را به عنوان یک رستوران زنجیره‌ای با کنتاکی‌ها و سایر غذاهای معروفش می‌شناسند اما در ژاپن همه چیز عجیب و متفاوت است. ژاپنی‌ها به شب جشن سال نو KFC می‌گویند.

۱۷-جنون بازی های کامپیوتری

علاقه شدید کودکان ژاپنی به بازی‌های کامپیوتری و انیمیشن و استفاده بیش از حد از وسایل الکترونیکی باعث تشنج و سرگیجه کودکان ژاپنی شده و در بیشتر مواقع آن‌ها را راهی بیمارستان می‌کند! کودکان ژاپنی شیفته بازی‌های کامپیوتری هستند.

۱۸-جزیره خرگوش ها

جزیره اوکونوشیما پر است از خرگوش‌های بازیگوش و دوست‌داشتنی، نکته جالب اینجاست که در ابتدا این خرگوش‌ها برای تست تأثیر گازهای سمی به این جزیره آورده شده‌ بودند. اما در حال حاضر این جزیره محل اصلی زندگی خرگوش‌ها شده است.

۱۹-کاغذهای کاریکاتوری

ژاپنی‌ها عاشق کاریکاتور و شخصیت‌های کارتونی هستند. در ژاپن کاغذهایی که برای کشیدن کاریکاتور استفاده می‌شوند چند برابر کاغذهای استفاده شده برای ساخت دستمال است.

۲۰-کشور سریع ترین قطار جهان

از جالب ترین دانستنی های ژاپن حضور سذیع‌ترین قطار دنیا در این کشور است. سریع‌ترین قطار جهان با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت که با جاذبه مغناطیسی بر روی ریل‌ها حرکت می‌کند در کشور ژاپن مشغول فعالیت است. سریع‌ترین قطار جهان در ژاپن مشغول فعالیت است.

قوانین عجیب ژاپن همیشه پیش از سفر به این کشور زیبا مورد توجه توریست ها قرار میگیرد. ژاپن به عنوان یکی از منظم ترین کشورهای جهان به حساب می آید. رعایت قوانین در این کشور یکی از مهم ترین مسائل فرهنگی ژاپنی ها به حساب می آید

دیدگاهتان را بنویسید