فصل سوم مجموعه تلویزیونی تاریخی افسانه جومونگ با نام «جا میونگ گو» یا «امپراتور افسانه‌ها»، در مرحله دوبله و پخش از صداوسیماست

به نقل از آرتیها جا میونگ گو (به کره‌ای: 자명고)، (به انگلیسی: Ja Myung Go) مجموعه تلویزیونی درام تاریخی محصول سال ۲۰۰۹ است که از شبکه اس‌بی‌اس کره جنوبی پخش شد. بازیگران این مجموعه جونگ ریو وون، جونگ کیونگ هو و پارک مین یونگ هستند. این مجموعه دنباله‌ای بر افسانه جومونگ و امپراطور بادها است. این مجموعه که ادامه دو مجموعه قبلی است پس از اتمام مجموعه سرزمین بادها و برای اولین در صدا و سیما ایران از شبکه تماشا با عنوان مجموعه امپراتور افسانه‌ها پخش خواهد شد.

فصل سوم سریال «جومونگ»

علی همت مومیوند

مومیوند، دوبلور و صداپیشه از دوبله سریال «امپراتور افسانه‌ها» خبر داد که فصل سوم سریال «جومونگ» محسوب می‌شود. وی توضیح داد: در تلویزیون درگیر چند سریال کره‌ای هستیم و این روزها «امپراتور افسانه‌ها» را دوبله می‌کنیم که ادامه داستان جومونگ است و به‌نوعی فصل سوم آن سریال محسوب می‌شود که هنوز پخشش شروع نشده‌ است. البته نقش من در این سریال تمام شد اما دوبله آن هنوز ادامه دارد.

این دوبلور همچنین درباره شیوه کار دوبله در کارهای تلویزیونی پس از کرونا گفت: مدیران دوبلاژ تحت‌فشار هستند، چون شرایط سخت‌شده به‌ویژه از دوران پساکرونا مدل دوبله تک‌گوینده مانده‌ است و دیگر صرف نمی‌کند همه به استودیو بیایند. هرکسی می‌آید نقش خود را می‌گوید و می‌رود، قدیم همه باید در کنار هم می‌بودیم و همه در استودیو می‌نشستیم. آن کنار هم بودن حس و حال کار را بیشتر می‌کرد، اما الان مدیر دوبلاژ باید حواسش به این فضا باشد یا بداند نفر قبلی با چه آکسان یا لحنی دیالوگ گفته است.

خلاصه داستان «امپراتور افسانه‌ها»

خلاصه داستان «امپراتور افسانه‌ها»

این سریال روایتگر ادامه دوران حکمرانی موهیول، نوه جومونگ است؛ البته شخصیت اصلی داستان پسر او شاهزاده هودونگ می‌باشد و داستان حول محور او می‌چرخد. موهیول در این سریال پیر مردی جاه‌طلب است. داستان در مورد تسخیر امپراطوری ناکرانگ به دست گوگوریو می‌باشد.

مشهور است که امپراطوری ناکرانگ طبل مقدسی داشت که از پوست گاو درست شده بود و این طبل در زمان حمله دشمن خودبه‌خود به صدا درمی‌آمد و همه را مطلع می‌کرد تا گرفتار شبیخون نشوند. البته به احتمال زیاد، طبل توسط راهب اعظم که دختر امپراتور بود به صدا درمی‌آمد.

موهیول امپراتور گوگوریو

در هر صورت، این مسئله موجب ترس و هراس همه اقوام و امپراطوری‌های همسایه بود. به طوری که ناکرانگ را کشوری مقدس می‌پنداشتند که طبل خدایان از آن محافظت می‌کند. موهیول امپراتور گوگوریو، که در فکر تسخیر ناکرانگ بود به همراه پسرش هودونگ، نقشه‌ای می‌چیند تا با نابودی این طبل، راه تسخیر این امپراطوری هموار شود؛ پیش از این گوگوریو چند بار به خاک ناکرانگ تجاوز کرده بود اما هر بار به دلیل به صدا درآمدن طبل، نیروهای مدافع به موقع مانع از ورود مهاجمان می‌شدند.

هودونگ فرزند موهیول طبق نقشه به ناکرانگ فرار می‌کند و پناهنده سیاسی می‌شود. در این میان دختر دوم امپراتور چویری، لاهی، به هودونگ علاقه‌مند می‌شود و با او ازدواج می‌کند. اما علاقه اصلی هودونگ، دختر اول امپراتور (جا میونگ) است. درخواست هودونگ از لاهی، پاره کردن طبل مقدس است. طبلی که جا میونگ محافظ آن است. سرانجام طبل در حالی‌که ارتش گوگوریو پشت مرز آماده حمله است، توسط لاهی پاره می‌شود و….

در پایان

این سریال بر خلاف دو سریال قبلی، موفقیت چشمگیری در زمان پخش در کره به دست نیاورد. همین باعث شد که به جای ۵۰ قسمت که ابتدا برنامه‌ریزی شده بود، در ۳۹ قسمت به پایان برسد. به نظر شما آیا در ایران مورد استقبال قرار خواهد گرفت؟

دیدگاهتان را بنویسید