فصل هفتم سریال «پایتخت»| رایزنی جبلی با تنابنده پیرامون ساخت فصل هفتم سریال «پایتخت»، واکنش‌ها و اختلاف نظرهایی را به همراه داشت

به نقل از آرتیها ماجرای تولید فصل هفتم سریال «پایتخت»، این روزها به یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیریتی در سازمان صداوسیما تبدیل شد. سوال اینجاست که وقتی هنوز تولید این سریال قطعی نشده، دلیل این همه تکاپو چیست؟

سریال «پایتخت۶»

سریال «پایتخت۶»

نوروز ۱۴۰۰ «پایتخت۶» با حواشی زیادی روبه‌رو شد. از یک طرف به خاطر شیوع کرونا، تولید آن نیمه‌کاره ماند و از سوی دیگر برخی اختلاف‌نظرها و ممیزی‌ها با اعتراض عوامل روبه‌رو شد. نهایتا دو قسمت باقی‌مانده از سریال زمستان سال ۹۹ جلوی دوربین رفت و شب عید سال ۱۴۰۰ روی آنتن رفت. عوامل «پایتخت» هم اعلام کردند دیگر آن را ادامه نخواهند داد.

مهدی فرجی تهیه کننده تلویزیون در رابطه با تکلیف نهایی سریال پایتخت گفت: «در مورد سریال «پایتخت» باید بگویم که بعید می‌دانم فصل جدیدی از آن تولید شود. اگرچه من خودم خیلی امیدوارم، دعا می‌کنم که ان‌شاءالله یک روزی ما «پایتخت ۷» را بسازیم.»

ساخته شدن فصل هفتم «پایتخت»

ساخت فصل هفتم سریال «پایتخت»

پیمان جبلی اخیرا در مصاحبه‌ای پیرامون ساخته شدن فصل هفتم «پایتخت» گفته: «کارگردان و تهیه‌کننده خیلی از این کارها به‌صورت طبیعی با عوامل کارهای ما در حوزه‌های مختلف از دفتر فیلمنامه گرفته تا شبکه‌ها صحبت می‌کنند و درباره جزئیات کار مذاکره دارند. این روند دائمی در زمان حاضر برای بیشتر مجموعه‌ها، جاری است و پایتخت و زیرخاکی هم در حال مذاکره‌اند برای اینکه کار انجام شود.» بعد از صحبت‌های جبلی، خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه رئیس صداوسیما شخصا با ارکان اصلی سریال  وارد مذاکره شده تا فصل هفتم پایتخت حتما ساخته شود.

رایزنی جبلی با تنابنده

در گزارشی، رایزنی جبلی با تنابنده شایعه خوانده شده و در توضیح آمده: «شایعاتی پیرامون ساخت فصل جدید سریال «پایتخت» در برخی رسانه‌ها مبنی بر ورود شخصی و مذاکره مستقیم رئیس رسانه ملی با یکی از عوامل این سریال صحیح نیست. بدین وسیله ساخت فصل هفتم سریال در صورت به نتیجه رسیدن با عوامل سریال وارد فاز تولید خواهد شد.»

درباره عملکرد پیمان جبلی و مدیران صداوسیما ابهام‌های مختلفی وجود دارد. سوال اصلی اینجاست که وقتی هنوز تولید این مجموعه قطعی نشده، چرا شخص پیمان جبلی درباره آن مصاحبه می‌کند؟ مگر اطلاع‌رسانی آنهم درباره یک سریال وظیفه رئیس صدا وسیماست ؟  

نکته بعدی اینکه حتی اگر ماجرای رایزنی جبلی با عوامل سریال، شایعه‌ای بی‌اساس هم باشد. چرا باید صداوسیما با این شکل به آن واکنش نشان دهد تا اعتبار صحبت‌های ریس سازمان را زیر سوال ببرد ؟

واکنش عوامل سریال «پایتخت» به صحبت های پیمان جبلی

واکنش عوامل سریال «پایتخت» به صحبت های پیمان جبلی

از سوی دیگر اظهار نظر پیمان جبلی، رئیس صداوسیما در خصوص ادامه ساخت «پایتخت» نیز واکنش‌هایی از عوامل سریال پایتخت را در پی داشت. پیمان جبلی درباره ساخت فصل هفتم این سریال گفت: قبلا در مورد پایتخت صحبت کرده‌ام. عوامل سریال «پایتخت» بین خودشان اختلاف نظر دارند. صداوسیما تصمیمی مبنی بر جمع کردن این مجموعه نداشته و ندارد.

همچنین هومن حاجی عبداللهی از بازیگران «پایتخت»، با انتشار تصویری از برخی عوامل این سریال اظهاراتی مبنی بر اختلاف نظرها را رد کرده و نوشته است: این هم از ما. یک خانواده‌ایم بدون کوچکترین مشکل و مسئله‌ای در کنار هم. مشکل از ما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید