فصل هفتم پروژه جنجالی «پایتخت» با حذف دوقلوها کلید خورد/ تصاویر نامناسب سارا و نیکا فرقانی در استخر عمومی کارشان را تمام کرد

به نقل از آرتیها پروژه جنجالی «پایتخت» به شکل رسمی وارد مرحله تولید شد. اما اتفاقی شوکه‌کننده افتاد و آن هم حذف دوقلوهای پایتخت بود. چند روزی است که اخبار سریال «پایتخت»، فضای مجازی رسانه‌ای را اشغال کرده است؛ از حذف مهران احمدی و سارا و نیکا فرقانی تا بازگشت علیرضا خمسه به این مجموعه تلویزیونی، از جمله خبرهایی هستند که این روزها بارها به گوش می‌رسند.

مهران احمدی در فصل ششم، حضوری موثر نداشت و برای همین خبر حذفش از سریال، جنجال چندانی به پا نکرد، اما خبر حذف سارا و نیکا که از ابتدای «پایتخت»، دوقلوهای خانواده نقلی معمولی بودند، جنجالی شد.

دلیل حذف خواهران فرقانی از «پایتخت7»

دلیل حذف خواهران فرقانی از «پایتخت۷»

بعداز ظهر روز دوشنبه هجدهم دی ماه فراخوانی جهت انتخاب بازیگر از سوی گروه تولید «پایتخت» منتشر شد. در این فراخوان از خواهران دوقلو که در حدفاصل سنی ۱۸ تا ۲۶ هستند دعوت شده تا برای حضور در مرحله تست و انتخاب بازیگر، از خودشان عکس و فیلم ارسال کنند.

سارا و نیکا فرقانی اصل متولد ۸ مرداد ۱۳۸۳ در تهران هستند. این دو از دوران کودکی مقیم کشور سوئد هستند. چند ماه پیش تصاویری از سارا و نیکا در فضای مجازی توسط شخصی ناشناس در خارج از کشور منتشر شد که این دو بازیگر را به دردسر بزرگی انداخته است. عکس های لو رفته از سارا و نیکا به صورت پنهانی گرفته شده و این دو را در حالی که نشان می دهد که در یک استخر عمومی در خارج از کشور هستند.

اعتراض هنرمندان به حذف سارا و نیکا از پایتخت

اعتراض هنرمندان به حذف سارا و نیکا از پایتخت

بهرام افشاری، بازیگر نقش بهتاش سارا و نیکا را فرزندان «پایتخت» خواند و با انتشار پستی در اینستاگرام، حذف این دوبازیگر از سریال را نادرست دانست.

مهران احمدی، بازیگر نقش بهبود نیز در صفحه شخصی‌ اینستاگرامش با انتشار پستی نسبت به این موضوع اعتراض کرد.

بهنوش بختیاری نیز یکی دیگر از هنرمندانی بود که هرچند با تیم این سریال فعالیت نداشت، اما نسبت به حذف این دو خوار از سریال واکنش نشان داد و در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: «خدارو خوش نمیاد آنقدر ناجوانمردانه با این دو تا دختر نازنین برخورد کنیم.»

علیرضا خمسه، بازیگر نقش بابا پنجعلی که در فصل هفتم قرار است دوباره در این سریال بازی کند در پستی اینستاگرامی مخالفت خود با حذف این دو بازیگر را اعلام کرد و نوشت: «به جان زنده‌دلان سعدیا که ملک وجود، نیرزد آن‌ که دلی را ز خود بیازاری»

نظرات منفی کاربران به حذف سارا و نیکا

نظرات منفی کاربران به حذف سارا و نیکا

کاربری نوشت: «نباید نادانسته و از روی چندعکس درباره آدما قضاوت کنیم، حریم خصوصی هرفردی به خودش ربط دارد این موضوع را یادمان نرود.»

کاربر دیگری نوشت: «واقعا شورش را درآوردند این تصمیم گیری‌های غلط و ضد مردم چیست؟دو تا نوجوان را از بازی در سریال محروم می‌کنید چقدر بیکارید. مسئولین صدا و سیما که نشسته‌اید فکر کردید و نتیجه تفکر این شد نابغه هستید، مشکلات اقتصادی را هم اینگونه حل کنید.»

سارا و نیکا

یکی دیگر از کاربران گفت: «سارا و نیکا از قسمت اول تا قسمت آخر فصل ۶ بودند، پس نمی‌شود آنها را از «پایتخت» جدا کرد. من از تمام بازیگرهای «پایتخت» مخصوصا ریما رامین‌فر و محسن تنابنده خواهش و التماس می‌کنم که تمام سعی خود را بکنند تا سارا جان و نیکا جان دخترهای با استعداد «پایتخت» به کار برگردن.»

مخاطب دیگری هم نظر داد: «بازهم باشند، حذف بشوند یک چیزی کم می‌شود و قصه بی‌مزه می‌شود.»

کاربری پیش‌بینی کرد: « درست است که حذف آنها درست نبود، اما اصلا نگران نباشید. به امید خدا در فیلم‌ها و سریال‌های بسیار قوی‌تر خوش می‌درخشند و استعداد بازیگریشان را نشان می‌دهند.»

مخاطب دیگری نیز نوشت: «انصاف نیست که بخاطر پخش شدن چند تا عکس آنها را از سریال حذف کنیم. سارا و نیکا با پایتخت بزرگ شدند و قد کشیدند خیلی بی‌رحمین، بازیگرهای بزرگ‌تر از سارا و نیکا رو نگاه کنین چه کار می‌کنند.»

نظرات مثبت کابران به نبود خواهران فرقانی در پایتخت

نظرات مثبت کابران به نبود خواهران فرقانی در پایتخت

کاربر بی نامی نوشت: «من از حاشیه‌ها برای این دو خواهر اطلاعی ندارم. ولی زمانی کاراکتر آنها برای سریال مناسب بوده و ممکن است الان دیگر آن کشش لازم را به سریال ندهند. بنابراین کنار گذاشتن برخی از بازیگران برای فصل‌های بعدی در هر سریالی وابسته به تاثیر حضور آنها است. رسانه باید مخاطب خود را راضی کند و نه بازیگران را در هرفصل. آنان می‌توانند نقش‌های مناسب کاراکتر جدید خود را در سریال‌ها و فیلم‌های دیگر پیدا کنند.»

کاربری نوشت: «برای تحکم خانواده و همدلی یک بار جلویشان گرفته شود تا کارهای سن خودشان را انجام دهند. این کار یک وظیفه اجتماعی بین المللی است. امیدوارم این موضوع برایشان درس عبرت شود تا انشالله برای فصل ۸ بیایند.»

اگر ادعای بازیگری ندارند، نباید بازی هم کنند

مخاطبی هم نظر داد: ««احساسی برخورد نکنید، وقتی تصاویر نامناسبی از این دو عزیز منتشر شد. در ذهن مخاطب نیز قرار دارد چه لزومی ندارد دوباره اونارو جلو چشم مخاطب حاضر کنیم. ما در مورد این ۲ نفر قضاوت نمی‌کنیم که مقصر هستند یا نه ولی لزومی به حضورشان در فیلم نمی‌بینیم موفق باشید.»

کاربر بی‌نامی در واکنش به نظر بهنوش بختیاری نوشت: «چی میگی عمو! اگر ادعای بازیگری ندارند، نباید بازی هم کنند. وقت یک تلویزیون ملی را میگیرند که متعلق به هشتاد میلیون آدم است. خرج این تلویزیون و سریال از جیب مردم است. بعد طرف بدون اینکه بازی بلد باشد، وقت مردم را بگیرد که چه؟ تازه خدا تومان هم از قبال این بلد نبودن حقوق بگیرد؟ (نازنین) هستند که باشند. برای خانواده و شوهرشان باشند. نه اینکه وقت مردم را بگیرند، همان بهتر که حذف شدند.»

دیدگاهتان را بنویسید