فلورنس پیو یکی از بهترین بازیگران نسل جوان و خوش چهره هالیوود، که اخیرا با درخشش خود سروصدای زیادی به پا کرده است

به نقل از آرتیها فلورنس پیو یکی از بازیگران جذاب، خوش چهره و خوب هالیوود است که همواره از او به عنوان یکی از بهترین بازیگران نسل جوان یاد می‌شود. فلورنس پیو به سرعت به یکی از مهم‌ترین ستارگان جوان سینما تبدیل شده است و بدون توجه به داستان، بازی‌های متفکرانه و متعهدانه‌ای را ارائه می‌دهد.

در طی پنج سال، این بازیگر انگلیسی به طرز گسترده‌ای در هالیوود غوغا برپا کرده و در طیفی از فیلم‌های حماسی و تاریخی تا فیلم‌های پرمخاطب اکشن دنیای سینمایی مارول و درام‌های نوجوانانه ظاهر شده است. به نظر می‌رسد بازی در هیچ ژانری برای فلورانس پیو دشوار نیست و هر یک از اجراهایش، سطح جدیدی از توانایی او را نشان می‌دهد.

فلورنس پیو

کودکی

فلورنس پیو در ۳ ژانویه ۱۹۹۶ در آکسفورد متولد شد. پدرش کلینتون صاحب رستوران و مادرش دبورا پیو رقصنده است. او سه خواهر و برادر دارد: بازیگر و موسیقی‌دان توبی سباستین؛ بازیگر اربلا گیبینز؛ و رافائلا «رافی» پیو. او از کودکی به تراکئومالاسی دچار بود و این بیماری منجر به بستری شدن مکرر در بیمارستان می‌شد. خانواده‌اش هنگامی که پیو سه ساله بود به سوتوگرانده در اسپانیا رفتند، به این امید که هوای گرمتر سلامتی او را بهبود بخشد. آن‌ها تا زمانی که پیو شش ساله بود در آنجا زندگی کردند و سپس به آکسفورد بازگشتند.

پیو در شش سالگی، در نمایش مولودی مدرسه در نقش مریم به روی صحنه رفت و برای این نقش با لهجهٔ یورکشایر صحبت کرد. او به‌طور خصوصی در مدرسهٔ ویچوود و مدرسهٔ سنت ادوارد، آکسفورد تحصیل کرد اما نحوه‌ای که مدارس از بلندپروازی‌های بازیگری او پشتیبانی نمی‌کردند را دوست نداشت.

فیلم سقوط (The Falling) اثر کارول مورلی

شروع حرفه بازیگری

فلورنس پیو در سال ۲۰۱۴ اولین پیشنهاد رسمی بازیگری خود را در ۱۸ سالگی دریافت کرد و آن فیلم سقوط (The Falling) اثر کارول مورلی کارگردان انگلیسی بود که فیلم در ژانر درام، معمایی، ترسناک ساخته شد. از بازیگران معروف این فیلم میتوان به میسی ویلیامز ستاره سریال بازی تاج و تخت اشاره کرد. این فیلم نقطه شروع فلورنس در سینما بود.

درخشش های پی در پی فلورنس در نهایت نظر کارگردان شهیر انگلیسی ویلیام اولدروید را به خود جلب کرده و ویلیام اولدروید از فلورنس برای حضور در فیلم بانو مکبث دعوت کرد. فلورنس پیو در این فیلم نقش یک عروس جوان را بازی می‌کند که به اجبار با فردی ازدواج کرده‌است که هیچ عشقی میان آن دو وجود ندارد.

سریال دخترک درامر (The Little Drummer Girl)

یکی از موفقیت‌های او، به‌دلیل خوش درخشیدن در مینی سریال دخترک درامر (The Little Drummer Girl) محصول سال ۲۰۱۸ است.  فلورنس در این سریال با بازیگران بزرگی همچون مایکل شنون، الکساندر اسکاشگورد، و چارلز دنس همبازی شد. این مینی سریال در ۱ فصل و ۶ قسمت ساخته شد. او در این مینی سریال نقش دختری را بازی می‌کند که در تعطیلات خود در یونان با فردی مرموز آشنا می‌شود.

پس از موفقیت های پی در پی فلورنس برای بازی در فیلم مسافر همیشگی انتخاب شد. در این فیلم با ستارگان بزرگ سینما همچون لیام نیسون، ورا فارمیگا، سم نیل، جاناتان بنکس، پاتریک ویلسون خم بازی شد. این فیلم در ژانر اکشن و هیجان انگیز ساخته شد و توانست به فروش ۱۱۹ میلیون دلاری برسد.

فلورنس پیو دلیل تراشیدن سرش را فاش کرد!

فلورنس پیو دلیل تراشیدن سرش را فاش کرد!

بازیگر فیلم جدید «اوپنهایمر» فاش کرد: «من عمداً انتخاب کردم که اینطور به نظر برسم!» بیش از دو ماه پس از به نمایش گذاشتن مدل موی دراماتیک جدید خود در مراسم مت گالا، فلورانس پیو در مورد اینکه چرا این مدل مو را انتخاب کرده است، صحبت کرده است.

«من عمداً انتخاب کردم که اینطور به نظر برسم. من می‌خواستم غرور و تکبر را از تصویرم خارج کنم. هالیوود بسیار پر زرق و برق است، به ویژه برای زنان. تماشا و هضم این زرق و برق برای مخاطب سخت است. هر زمان که نیازی به خوشگل بودن یا آرایش صورت کامل نداشته باشم، تلاش می‌کنم ظاهر ساده‌تری داشته باشم. این به مخاطب کمک می‌کند. اینگونه هرگونه زرق و برقی از بین رفته است. تنها چیزی که مردم می‌توانند به آن نگاه کنند چهره خام شماست.»

پیو همچنین گفت: «حتی در ابتدای کارم، همیشه برای کنترل تصویرم می‌جنگیدم. زمانی که کمتر آرایش می‌کنم به من کمک زیادی می‌کند، زیرا در این صورت روی صفحه‌نمایش کمتر درخشان به نظر می‌رسم.»

پیو از ۲۰۱۹ تاکنون با بازیگر و فیلم‌ساز آمریکایی زک برف در رابطه است

روابط احساسی

پیو از ۲۰۱۹ تاکنون با بازیگر و فیلم‌ساز آمریکایی زک برف در رابطه است. این دو هنگامی که با هم روی فیلم کوتاه در زمانی که طول می‌کشد تا موفق شوی کار می‌کردند با یکدیگر آشنا شدند. برف کارگردان این فیلم بود. این دو با هم در لس آنجلس زندگی می‌کنند.

جوایز و افتخارات فلورنس پیو

جوایز و افتخارات فلورنس پیو

پیو نامزد یک جایزهٔ اسکار و دو جایزهٔ فیلم بفتا بوده‌است. او برای زنان کوچک نامزد جایزهٔ اسکار و بفتا در رشتهٔ بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. او یک بار نیز نامزد جایزهٔ ستارهٔ نوظهور بفتا شد. نقش‌آفرینی در لیدی مکبث و زنان کوچک به‌ترتیب برای او برد جایزهٔ فیلم ایندیپندنت بریتانیا و یک نامزدی از همین جایزه به همراه داشت. در جشنوارهٔ فیلم کن ۲۰۱۹، به پیو جایزهٔ شوپارد اهدا شد.

در سال ۲۰۱۹، نام پیو در فهرست سالیانه رده‌بندی سرگرمی ۳۰ شخص زیر ۳۰ سال فوربز مجله فوربز که ۳۰ فرد با نفوذ زیر ۳۰ سال در اروپا را به رسمیت می‌شناسد، گنجانده شد. سال ۲۰۲۱، مجله تایم نام او را در رده‌بندی هنرمندان فهرست ۱۰۰تای بعدی که ستارگان و پیشگامان نوظهور در عرصه‌های خودشان را برگزیده می‌کند، قرار داد.

اوپنهایمر (Oppenheimer)

دیگر آثار فلورنس پیو

۱- زنان کوچک (Little Women)

۲- میدسامر (Midsommar)

۳- مبارزه با خانواده‌ام (Fighting with My Family)

۴- لیرشاه (King Lear)

۵- بیوه سیاه (Black Widow)

۶- پادشاه یاغی (Outlaw King)

۷- نحس (Malevolent)

۸- اوپنهایمر (Oppenheimer)

دیدگاهتان را بنویسید