فیلم‌های پرفروش‌ اکران هفتگی سینماها/ «هاوایی» با ۷ میلیارد فروش صدرنشین است و توانست پای ۱۳۵هزار مخاطب را به سینماها باز کند

به نقل از آرتیها فیلم‌های پرفروش‌ اکران هفتگی سینماها اعلام شدند. چند هفته‌ای است که فیلم‌های «هاوایی»، «هتل»، «ویلای ساحلی»، «فسیل» و «ورود و خروج ممنوع» جایگاه خود را در جدول فروش هفتگی حفظ کردند. پنج کمدی پرفروش اکران، در هفته‌ای که گذشت، روی هم حدود ۲۰ میلیارد تومان فروختند. فیلم درام «روشن» هم با فروشی یک میلیاردی موفق شد خودش را به جایگاه ششم جدول فروش هفتگی برساند. «هاوایی» با ۷ میلیارد فروش صدرنشین است و «فسیل» پس از یک سال اکران، هنوز هفته‌ای سه میلیارد می‌فروشد.

در هفته‌ای که گذشت، سینماهای ایران ۲۳ میلیارد تومان فروش داشته‌اند و ۴۶۵ هزار مخاطب به سینماها رفته‌اند.

جایگاه اول و دوم

«هاوایی»

«هاوایی» به کارگردانی بهمن گودرزی که در رتبه اول فروش هفتگی قرار دارد، در هفته‌ای که گذشت ۷ میلیارد تومان فروخت و توانست پای ۱۳۵هزار مخاطب را به سینماها باز کند. این فیلم چند هفته‌ای است بیشترین میزان فروش هفتگی را دارد. مجموع فروش «هاوایی» پس از گذشت دوماه از شروع اکران، به ۷۵ میلیارد تومان رسید.

هاوایی فیلمی کمدی با مضمون پناهندگی است. داستان یک ورزشکار ایرانی می‌باشد که برای پیشرفت خود زیر بار مهاجرت و پناهندگی کشور دیگری می‌خواهد برود اما از جایی به بعد در ماجرایی قرار می‌گیرد که او را به فرد سرشناس مجازی تبدیل می‌کند و حالا ماجرا برای او جور دیگری رقم می‌خورد.

«هتل»

«هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی در رتبه دوم قرار گرفت. هتل هفته گذشته ۱۱۳ هزار مخاطب داشت و فروش ۵ میلیارد و ۷۰۰ هزار تومانی را برای خود ثبت کرد. این فیلم اوایل مهر اکران شد و پس از پنج ماه ۲۶۸ میلیارد تومان فروخته است.

هتل داستانی فردی به نام رامین را روایت می کند. رامین بعد از یک ازدواج ناموفق، با مهتاب آشنا شده و با او ازدواج می‌کند. او در روز عروسی‌اش با تماسی از جانب سهیلا همسر سابقش، روبه‌رو می‌شود که از او می‌خواهد در قبال بخشیدن کل مهریه و مقداری پول، با او به سفر رفته و وانمود کنند که هنوز با یکدیگر زن و شوهر هستند تا بتوانند از عمه سهیلا پول قرض کنند. رامین به مهتاب می‌گوید که باید به ماموریت برود و راهی سفر می‌شود.

از طرف دیگر مسعود رئیس رامین، با منشی شرکت خانم دائمی، در همان هتل رامین اقامت دارد و قصد دارد به همسرش خیانت کرده و با منشی‌اش ازدواج کند و…

رتبه سوم و چهارم

«ویلای ساحلی»

«ویلای ساحلی» به کارگردانی کیانوش عیاری رتبه سوم را ازآن خود کرد. ویلای ساحلی این هفته ۳ میلیارد فروش داشت و ۵۶ هزار نفر هم برای تماشای آن به سینماها رفتند. این فیلم پس از دو ماه اکران موفق شد به فروشی ۶۰ میلیارد تومانی دست پیدا کند.

خلاصه داستان فیلم داستان خانواده‌ای روستایی را روایت می‌کند که به عنوان سرایدار قرار است برای ۶ ماه از یک ویلا نگهداری کنند. چاوش (صاحب ویلا) قرار است برای دانشگاه رفتن دخترش ۶ ماه در خارج از ایران زندگی کند و ویلا را به یونس (پژمان جمشیدی) و همسرش (ریما رامین فر) می‌سپارد و آن‌ها با ۳ فرزندشان به ویلا نقل مکان می‌کنند، اما برادر زن یونس (رضا عطاران) با ورود به خانه داستان‌هایی را رقم می‌زند…

«فسیل»

«فسیل» کماکان جزو پرفروش‌های هفته در جایگاه چهارم فروش هفتگی قرار دارد. فسیل این هفته ۵۳ هزار نفر را راهی سینماها کرده و فروش ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی را برای خود به ثبت رسانده است. این فیلم اواخر اسفند سال گذشته اکران شد و تا سه هفته دیگر یک سال از اکران آن می‌گذرد. مجموع فروش این فیلم درحال حاضر ۳۲۳ میلیارد تومان است.

فیلم فسیل برای فتح گیشه‌ها یک داستان ساده ولی جذاب دارد؛ داستان ۳ دوست که پیش از انقلاب عضو یک گروه موسیقی به نام بلک داگز هستند و برای کسب شهرت تلاش می‌کنند. اما با مشکلی که برای یکی از اعضای گروه ایجاد می‌شود، داستان پس از انقلاب رنگ و روی دیگری می‌گیرد؛ غریبه‌ای در میان جمع و…

رده پنجم و ششم

«ورود و خروج ممنوع»

«ورود و خروج ممنوع» به کارگردانی امید آقایی نیز در بین فیلم‌های کمدی در رده پنجم قرار گرفت. این فیلم با ۲۷ هزار مخاطب، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروخت و مجموع فروش آن در این دوماه به ۳۰ میلیارد تومان رسید.

داستان این اثر حول محور یک روحانی می‌گردد که بر اثر اتفاقاتی وارد یک زندان می‌شود. او در برخورد با زندانیان متوجه نحوه رفتار آنها شده و به چالش‌های فراوانی کشیده می‌شود.

فیلم «روشن»

در جدول فروش هفتگی، بعد از این پنج کمدی پرفروش، فیلم «روشن» به کارگردانی روح‌الله حجازی قرار گرفته است؛ فیلمی با بازی رضا عطاران، سیامک انصاری و سارا بهرامی که ۲۵ بهمن اکران شده و این هفته ۱۶ هزار نفر آن را روی پرده دیده‌اند. فرو هفتگی این فیلم ۹۲۵ میلیون تومان بوده و درکل توانست یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در این دو هفته بفروشد. 

«روشن» درباره زندگی مردی عاشق سینماست که تمام سرمایه‌اش را برای پیش‌خرید یک واحد از برج‌های اطراف تهران صرف کرد. حالا که مسئولان پروژه به قولشان عمل نکرده‌اند و خانه‌ها نیمه‌کاره باقی مانده، زندگی‌اش درحال فروپاشی است. او یکی از ده‌ها نفری است که هر روز برای مشخص کردن تکلیف سرمایه‌شان، در سرما پشت درهای دفاتر ساختمانی می‌ایستند و به جایی نمی‌رسند. روح‌الله حجازی با این فیلم، درواقع بی‌توجهی نظام سرمایه‌داری نسبت به زندگی مردم عادی را نقد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید