فیلم جنایی بهروز افخمی، فیلمی که دستمایه اش قتل هولناک داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر است اما با واکنش مخاطبان مواجه شد

به نقل از آرتیها بهروز افخمی اعلام کرد می‌خواهد فیلمی جنایی بسازد که بهانه و دستمایه اش قتل هولناک داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر است. ویدیوی پربازدید او که مقابل ویلای مهرجویی به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد جنجالی تازه را رقم زده و عده‌ای منتقد رفتار این کارگردان شده اند.

فیلم «صبح اعدام»

از صبح اعدام تا شب واقعه 

بهروز افخمی ۲۷ دی ماه ۱۴۰۰ و در روز‌هایی که عضو هیأت داوران جشنواره فیلم فجر بود اعلام کرد دیگر در ایران فیلم نمی‌سازد. افخمی با اعلام رضایت از نسخه نهایی «فرزند صبح» گفت: ««فرزند صبح» بهترین فیلمی است که ساخته‌ام و دوست دارم این آخرین فیلم من به عنوان کارگردان سینما در ایران باشد. شاید اگر عمری بود در خارج از کشور فیلم سینمایی برای پخش جهانی و عرضه در پلتفرم‌ها بسازم و فکر‌هایی هم از این بابت دارم، اما در سینمای ایران دوست دارم با همین «فرزند صبح» کارگردانی را تمام کرده باشم.»

افخمی به تازگی ساخت فیلم «صبح اعدام» را به پایان رسانده است. او با ساخت «صبح اعدام» به دوری ۹ ساله‌اش از سینما پایان داد. او در سال ۱۳۹۳فیلم سینمایی «روباه» را جلوی دوربین برد، فیلمی که در اکران نتوانست انتظارات را برآورده کند. افخمی بعد از ساخت این فیلم بیشتر وقت خود را صرف کار‌های تلویزیونی کرد از آن جمله می‌توان به سردبیری و اجرای برنامه «هفت» اشاره کرد.

او طی این سال‌ها ودر سال ۹۸ سریالی به نام «رعد و برق» را هم کارگردانی کرد که این سریال بعد از گذشت چهار سال در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برد. افخمی بعد از این اتفاقات، سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد فیلمی سیاه سفید با نام «صبح اعدام» را جلوی دوربین ببرد.

افخمی از مراسم تشییع و تدفین پیکر داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر، تصویربرداری کرد

جنایت هولناک سال، دستمایه فیلم تازه بهروز افخمی می‌شود؟

وقتی افخمی از مراسم تشییع و تدفین پیکر داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر، تصویربرداری کرد، زمزه‌هایی مبنی بر اینکه او قصد ساخت مستندی درباره این موضوع دارد به راه افتاد. یک روز بعد، اما همزمان با حضور ماموران و متهمان برای بازسازی صحنه جنایت در ویلای شخصی مهرجویی، افخمی هم آنجا حاضر بود و در حضور خبرنگاران توضیحاتی داد که خروجی اش تصمیم این کارگردان به ساخت فیلمی جنایی بود.

بهروز افخمی که به همراه همسرش مرجان شیرمحمدی در شهرک محل حادثه قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر حاضر شده بود. به خبرنگاران گفت: «ما اومده‌ایم اینجا فضا را ببینم که اگر خواستیم در داستان توصیفی داشته باشیم به واقعیت نزدیک باشد.» او گفت قصد دارد به سبک هیچکاک، درباره جنایت داستانی بنویسد و آن را بسازد.

 ویدئوی گفت‌وگوی بهروز افخمی درباره تحقیقات پیرامون قتل مهرجویی و همسرش

واکنش کاربران به ویدئوی گفت‌وگوی بهروز افخمی درباره تحقیقات پیرامون قتل مهرجویی و همسرش

افخمی هنگام صحبت درباره نوشتن داستان جنایی به سبک هیچکاک مدام لبخند می‌زند و همین مسئله مخاطبان را عصبانی کرده است.

هانیه توسلی ویدئوی گفت‌وگوی بهروز افخمی را استوری کرده و نوشته: «چه خنده‌های هولناکی…. چطور می‌شود جایی که همکارتان سلاخی شده، ریلکس و خندان از سوژه‌ جدید حرف بزنید؟»

برخی مخاطبان هم نوشته‌اند: «در چنین موقعیتی به تنها چیزی که فکر کرده‌اید نوشتن یک داستان جنایی است؟»

«لحن گفت‌وگوی آقای افخمی اصلا درست نیست. با خنده در مورد جنایت به این بزرگی حرف می‌زنید؟»

«واقعا باید تاسف خورد. فارغ از هر موضوعی، دو تا انسان مرده‌اند. با لب خندان روایت قتل رو می‌نویسین؟»

«حداقل اگر ناراحت هم نیستید باز هم دلیلی برای خندیدن وجود ندارد.»

دیدگاهتان را بنویسید