فیلم «رُکسانا»| یسنا میرطهماسب برای بازی در فیلم «رُکسانا» ساخته پرویز شهبازی، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم توکیو شد

به نقل از آرتیها فیلم «رُکسانا» جدیدترین ساخته پرویز شهبازی، نخستین نمایش جهانی خود را در بخش مسابقه سی و ششمین جشنواره معتبر فیلم توکیو تجربه کرد. یسنا میرطهماسب برای بازی در این فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره شد.

فیلم سینمایی «رُکسانا»

فیلم سینمایی «رُکسانا»

در فیلم سینمایی «رُکسانا» بازیگرانی چون یسنا میرطهماسب، مهسا اکبرآبادی و مائده طهماسبی ایفای نقش کرده‌اند و پخش بین‌المللی این فیلم را محمد اطبایی برعهده دارد.

«در سایر بخش‌های جشنواره فیلم توکیو فیلم سینمایی «ماریا» به کارگردانی مهدی عسگری ازغدی بهترین فیلم در بخش آینده آسیا جشنواره توکیو نام گرفت. «تاتامی» به کارگردانی مشترک زهرا امیرا ابراهیمی و «گای ناتیو» (آمریکا و گرجستان) نیز که در بخش مسابقه اصلی جشنواره توکیو حاضر بود، جایزه ویژه هیات داوران و جایزه بهترین بازیگر زن را کسب کرد. جایزه بزرگ بهترین فیلم جشنواره توکیو ۲۰۲۳ هم به فیلم «یوزپلنگ برفی» ساخته «پما تسیدن» سینماگر چینی رسید.

سی و ششمین جشنواره فیلم توکیو از تاریخ ۲۳ اکتبر تا اول نوامبر (اول تا دهم آبان) در ژاپن برگزار شد.

یسنا میرطهماسب

بیوگرافی یسنا میرطهماسب

یسنا میرطهماسب بازیگر جوان و با انگیزه سینمای ایران در ۲۸ فروردین ۱۳۷۸ در تهران به دنیا آمده‌‌‌‌‌ است. او که تحصیل کرده‌‌‌‌‌ رشته معماری است به دلیل علاقه اش به بازیگری وارد این عرصه شده‌‌‌‌‌ است. مجتبی میرطهماسب پدر یسنا مستند ساز، فیلم بردار و صدابردار است. پدرش مدتی بازداشت شد چون آثارش در BBC پخش شده بود.

یسنا میرطهماسب در فیلم سینمایی لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان در سال ۱۳۹۴ در نقش اصلی به خوبی ایفای نقش کرد.

شروع حرف بازیگری

یسنا میرطهماسب از طریق آشنایی پدرش با باران کوثری به هومن سیدی کارگردان فیلم سیزده معرفی شد و پس از یک تست کوتاه انتخاب شد. نقش آفرینی زیبای یسنا در این فیلم در سال ۱۳۹۲ باعث شد که تا مرز جایزه منتقدین سینما پیش برود. ولی به علت سن کمی که داشت این جایزه به ساعد سهیلی رسید. یسنا میرطهماسب در فیلم سینمایی لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان در سال ۱۳۹۴ در نقش اصلی به خوبی ایفای نقش کرد. توانست خود را در جامعه هنری و بازیگری اثبات کند.

از دیگر نقش آفرینی های یسنا میرطهماسب بازی او در فیلم تابستان داغ در سال ۱۳۹۵ به کارگردانی ابراهیم ایرج زاد بوده‌‌‌‌‌ است. همچنین او بازی درخشانی در فیلم سینمایی درساژ به کارگردانی پویا بادکوبه و به همراه نگار مقدم در سال ۱۳۹۶ داشت که باعث شهرت بیشتر وی شد. یسنا در سال ۱۳۹۹ اولین تجربه بازی در سریال شبکه نمایش خانگی داشت.

یسنا در سریال نمایش خانگی مرداب نقش کیوان را بازی می کند.

او در سریال ملکه گدایان در نقش سهیل به زیبایی بازی کرده است. در کنار او بازیگرانی مانند باران کوثری، پانته آ بهرام، آرمان درویش، فرزاد فرزین و … حضور داشتند. در حال حاضر یسنا در سریال نمایش خانگی مرداب نقش کیوان را بازی می کند.

یسنا تاکنون در هیچ کلاس بازیگری شرکت نکرده است و به توصیه پدرش تصمیم دارد در این کلاس ها و کلاس فن بیان شرکت کند. او در فیلم های سینمایی سیزده ۱۳، بعد از اتفاق نیز ایفای نقش کرده است.

جوایز و افتخارات یسنا میرطهماسب

نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای برای بازی در فیلم سینمایی “سیزده” در سال ۱۳۹۳

نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشن منتقدان سینمای ایران برای بازی در فیلم سینمایی “ سیزده”

دیدگاهتان را بنویسید