فیلم «قیف» به کارگردانی محسن امیریوسفی/ «قیف» جدیدترین ساخته امیریوسفی است که حدود ۶ سال پس از «آشغال‌های دوست‌داشتنی» روی پرده می‌رود

به نقل از آرتیها رضا عطاران که سال گذشته با فیلم‌های «ویلای ساحلی» و «روشن» و سریال «دفتر یادداشت» مدام در مرکز توجه‌ها قرار داشت، حالا قرار است به زودی با نقشی بسیار متفاوت در فیلم «قیف» به کارگردانی محسن امیریوسفی، مجددا به سینماها باز گردد. «قیف» جدیدترین اثر امیریوسفی است که حدود ۶ سال پس از «آشغال‌های دوست‌داشتنی» روی پرده می‌رود.

هنوز زمان دقیق اکران فیلم مشخص نیست و باید منتظر باشیم ببینیم در دوره نمایش با چه استقبالی روبه‌رو خواهد شد. رضا عطاران، عباس جمشیدی‌فر، صدف اسپهبدی، فریده سپاه‌منصور، گیتی معینی و رضا نیکخواه در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. نادیده پیداست که همکاری رضا عطاران با محسن امیریوسفی در «قیف» به خلق یک کمدی خاص بدل شده و می‌توانیم منتظر اتفاقی جدید از این بازیگر باشیم.

جزئیات پخش فیلم قیف

جزئیات پخش فیلم قیف

«قیف» به تهیه‌کنندگی سعید ملکان، یک کمدی سیاه است که قرار است به زودی شرایط اکران آن مهیا شود.

این فیلم سال ۱۴۰۰ تولید شد اما امکان نمایش آن تا الان فراهم نبود. محسن امیریوسفی کارگردانی است که همه فیلم هایش با دردسر در اکران مواجه شده‌اند. اولین فیلمش «خواب تلخ» به رغم موفقیت‌های جهانی‌اش تا دوازده سال موفق به دریافت پروانه نمایش از وزارت ارشاد نشد تا اینکه بالاخره سال ۱۳۹۴ طلسم آن شکست و در سینماهای ایران اکران شد. فیلم «آتشکار» هم به کارگردانی این کارگردان، سال ۱۳۸۶ ساخته شد و بعد از گذشت سه سال مجوز اکران گرفت.

«آشغال‌های دوست‌داشتنی

«آشغال‌های دوست‌داشتنی» با توجه به موضوعش (حوادثِ بعد از انتخاباتِ ۸۸) سال‌ها موفق به دریافت مجوز پخش نشد و حتی در دوره ریاست‌جمهوری حسن روحانی هم نتوانست پروانه نمایش برای سی‌ودومین جشنواره‌ی فیلم فجر دریافت کند.. تا اینکه بالاخره پس از شش سال توقیف، در اواخر بهمن ماه سال ۱۳۹۷ موفق به دریافت مجوز اکران شد و مورد استقبال عموم قرار گرفت.

فیلم «قیف» به تهیه‌کنندگی سعید ملکان تولید شده؛ تهیه‌کننده‌ای که هم در جایگاه چهره‌پرداز و هم تهیه‌کننده و کارگردان جایگاه ویژه‌ای در سینمای ایران دارد. او تاکنون ۶ بار برنده سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی جشنواره فیلم فجر شده‌. در سال ۱۳۹۸ اولین فیلمش «روز صفر» را کارگردانی کرد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش نگاه نو، سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی و جایزه ویژه هیئت داوران را برای کارگردانی و تهیه کنندگی فیلم سینمایی روز صفر، از سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

رضا عطاران

رضا عطاران

رضا عطاران در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷ در مشهد متولد شد. او دو خواهر بزرگ‌تر و یک برادر کوچکتر از خود دارد و فرزند سوم خانواده است. عطاران اصالتاً اهل کاخک است و مادرش بر اثر زلزله‌ای در کاخک درگذشته است. او در دوران کودکی دانش‌آموز درس‌خوانی بوده‌ است.

عطاران دیپلمش را در رشتهٔ اقتصاد در مشهد دریافت کرد و برای ادامهٔ تحصیل در رشتهٔ طراحی صنعتی به دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران رفت. او پس از مدتی تحصیل را رها کرد و به سینما و بازیگری رو آورد. وی در مصاحبه‌ای انتخاب این رشته دانشگاهی را صحبت خانواده و فامیل دانست و این نکته را نیز بیان کرد که رشته طراحی صنعتی را به نوعی تنها به دلیل بودن در دانشکدهٔ هنرهای زیبا انتخاب کرده‌ است.

آغاز فعالیت عطاران به‌عنوان بازیگرِ تئاتر در دههٔ ۱۳۶۰ بود. حضور عطاران در تلویزیون با مجموعهٔ بیداران (۱۳۶۹) آغاز شد. اما پیشرفت بازیگری او به همکاری با مهران مدیری در دو مجموعه پرواز ۵۷ (۱۳۷۲) و ساعت خوش (۱۳۷۳–۱۳۷۴) مربوط می‌شود. سپس در بسیاری از فیلم و سریال ها نقش آفرینی کرد و کارنامه ای درخشان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید