فیلم «هفتاد سی» به کارگردانی بهرام افشاری که به جشنواره فیلم چهل‌ودوم راه پیدا نکرد حالا متقاضی اکران نوروزی شده است

به نقل از آرتیها با انتشار تصویری جدید از فیلم «هفتاد سی»، اولین تجربه کارگردانی بهرام افشاری، از گریم این بازیگر و نقش متفاوتش رونمایی شد. فیلمی که برخلاف انتظار توسط هیئت داوران انتخاب نشد و به جشنواره فیلم چهل‌ودوم راه پیدا نکرد. اما حالا «هفتاد سی» یکی از متقاضیان اکران نوروز ۱۴۰۳ است.

اوایل آذر تصویری از گریم متفاوت هوتن شکیبا در فیلم «هفتاد سی» منتشر شد و در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشت. همه منتظر بودند ببینند همراهی هوتن شکیبا با بهرام افشاری به خلق چه جنسی از کمدی منجر می‌شود. اما فیلم پشت درهای جشنواره ماند و این سوال در ذهن همه شکل گرفت که با این همه فیلم ضعیف راه پیدا کرده به جشنواره، چطور ممکن است «هفتاد سی» از سد هیئت داوران نگذشته باشد.

جزئیات اکران فیلم «هفتاد سی»

جزئیات اکران فیلم «هفتاد سی»

طبق تصویری که از فیلم منشر شد، بهرام افشاری یک راننده اتوبوس است. موهای جلوی سرش ریخته و با سبیلی پشت لب، به طرف مسافرها برگشته و اخم‌هایش توی هم است. پیراهنی که به تن دارد و ژیله‌ای که روی آن است او را بسیار زیاد به حال و هوای راننده‌ها نزدیک کرده است.

این اولین بار است افشاری را در چنین گریمی می‌بینیم. اما هوتن شکیبا با موهایی به نسبت بلند دارد و آن را یک‌وری روی پیشانی‌اش ریخته است. زیرپوش مردانه آبی به تن دارد و روی آن کاپشنی قهوه‌ای پوشیده است. نوع گریم‌ها نشان می‌دهد هردو آنها در یک طبقه اجتماعی هستند.

درحال حاضر مراحل فنی فیلم «هفتاد سی» به پایان رسید و متقاضی اکران نوروزی است. افشاری نوروز سال گذشته به عنوان بازیگر فیلم «فسیل» را روی پرده داشت و حالا به عنوان کارگردان و بازیگر فیلمی را روانه اکران نوروز می‌کند.

بازیگران و عوامل فیلم «هفتاد سی»

بازیگران و عوامل فیلم «هفتاد سی»

«هفتاد سی»، یک کمدی اجتماعی است و نخستین تجربه کارگردانی بهرام افشاری به حساب می‌آید. سید ابراهیم عامریان آن را تهیه کرده و نقش اصلی آن را هم خود افشاری بازی کرده است. هوتن شکیبا، الهه حصاری، صدف اسپهبدی، حسین پاکدل، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش طهمورث و ناهید مسلمی از جمله بازیگران دیگر «هفتاد سی» هستند.

این فیلم سینمایی پنجمین همکاری بهرام افشاری و سید ابراهیم عامریان بعد از فیلم‌های سینمایی «کارگر ساده نیازمندیم»، «فسیل»، «مرد عینکی» و «خانه خاکستری» است. «فسیل»، همکاری پیشین بهرام افشاری و سید ابراهیم عامریان این روزها در سینماهای سراسر کشور بر روی پرده سینما است. «فسیل» عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را از آن خود کرده است.

بهرام افشاری

بهرام افشاری

بهرام افشاری متولد ۱۳۶۶/۳/۶ در همدان متولد شد. او فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی تهران است. بهرام افشاری با ۱۹۸ سانتی متر قد بلند قدترین بازیگر سینما محسوب می شود. او بازیگری را از تئاتر همدان شروع کرد ولی برای پیشرفت خود راهی تهران شد و در کلاس های حمید سمندریان شرکت کرد، بعد از گذراندن آن کلاس ها توانست در ۳۰ اجرای حرفه‌ای شرکت کند.

افشاری در سال ۱۳۸۸ برترین بازیگر جوان شناخته شد و سال ۱۳۸۹ موفق به کسب سیمرغ بهترین بازیگر تئاتر شد. او با بازی در سریال پایتخت به شهرت رسید. افشاری اولین بار با بازی در فیلم “عصبانی نیستم” به کارگردانی رضا درمیشیان وارد سینمای ایران و با بازی در سریال پایتخت ۲ وارد تلویزیون شد.

دیدگاهتان را بنویسید