فیلم «کارو» به کارگردانی احمدمرادپور که قرار بود بعد از گذشت سه سال نوروز امسال در تلویزیون از آن رونمایی شود، به آنتن نرسید

به نقل از آرتیها فیلم «کارو» به کارگردانی احمدمرادپور که قرار بود بعد از گذشت سه سال نوروز امسال در تلویزیون از آن رونمایی شود، به آنتن نرسید.

زمان پخش فیلم «کارو»

«کارو»عنوان آخرین فیلم سینمایی احمدمرادپور است که سال ۱۳۹۹ با سرمایه‌گذاری سازمان اوج آن را جلوی دوربین برد. این فیلم در سال ۹۹ به دلیل طولانی شدن مراحل فیلمبرداری‌اش به جشنواره سی ونهم نرسید. این فیلم بعد از عدم راهیابی به جشنواره فیلم فجر، به آرشیو رفت و آخرین مراحل فنی آن به انجام نرسید و اقدامی هم برای اکران عمومی آن نشد.

اسفندماه سال گذشته اعلام شد که قرار است فیلم «کارو» در ایام نوروز روی آنتن شبکه یک برود تا به این ترتیب از این فیلم در تلویزیون رونمایی شود. رسانه‌های مختلف با استناد به اطلاع رسانی انجام شده از سوی روابط عمومی تلویزیون، زمان پخش این فیلم را هفتم فروردین ماه اعلام کردند، اما فیلم «کارو» به دلیل آماده نشدن به آنتن نرسید و به این شکل رونمایی آن به زمان دیگری موکول شد.

با توجه به نرسیدن فیلم «کارو» به آنتن تلویزیون، این احتمال وجود دارد که اوج این فیلم را وارد چرخه اکران آنلاین کند و بعد از آن از طریق تلویزیون پخش کند. فیلم «کارو» بعد از فیلم‌های «سجاده آتش» و «رنجر» سومین تجربه سینمایی احمدمرادپور است که در آن مریلا زارعی حضور دارد.

بیوگرافی کوتاه مریلا زارعی

مریلا زارعی (زادهٔ ۲۵ فروردین ۱۳۵۳) بازیگر ایرانی است. او برای فیلم‌های سربازهای جمعه (۱۳۸۲)، شیار ۱۴۳ (۱۳۹۲) و زیر سقف دودی (۱۳۹۵) برندهٔ سه جایزه از جشنوارهٔ فیلم فجر شده‌ است. زارعی برای سریال مانکن (۱۳۹۸) یک جایزهٔ حافظ دریافت کرد.

مریلا زارعی در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل صنایع غذایی از دانشگاه آزاد است. زارعی برای اولین بار با فیلم سلام سینما اثر محسن مخملباف (۱۳۷۳) در سینما حضور پیدا کرد. بازی در فیلم دو زن یکی از شانس‌های بزرگ او بود. وی تا به حال با کارگردانانی همچون تهمینه میلانی و ابراهیم حاتمی‌کیا، اصغر فرهادی و مسعود کیمیایی و احمد مرادپور همکاری داشته‌ است.

از دیگر نقش‌های وی می‌توان به بازی در فیلم سربازهای جمعه ساخته مسعود کیمیایی و شیار ۱۴۳ ساخته نرگس آبیار اشاره نمود که برای بازی در این دو فیلم موفق به دریافت سیمرغ بهترین بازیگر شده‌ است.

حواشی

مریلا زارعی از جمله افراد شرکت‌کننده در راهپیمایی روز قدس ۱۳۹۳ بود. اصغر فرهادی و نسرین ستوده کمپینی در فیس‌بوک در رابطه با بحران غزه ایجاد کردند. فرهادی و ستوده از همه خواسته‌اند با نوشته «کشتن هم‌نوعان خود را متوقف کنید» عکس گرفته و برای این صفحه فیس‌بوک ارسال کنند. بیش از ۴۰ هزار نفر از جمله افراد مشهوری مانند هانی ابواسعد کارگردان مشهور فلسطینی و خاویر باردم بازیگر مطرح و برنده اسکار به این کمپین پیوستند. اما زارعی با اشاره به این نکته که این کمپین حالتی دوپهلو و فاقد صراحت دارد، به این کمپین نپیوست. او از نحوه مواجهه اصغر فرهادی با وقایع غزه انتقاد کرد.

وی در این باره گفت: «من از این حرکت خیلی خوشحالم. مطمئنم که واکنش همکارانم از سر خیرخواهی بوده و خیلی هم زیباست. من از همکارانم در این کمپین درخواست می‌کنم که به حرکت مثبتشان ادامه بدهند. به‌طور مشخص از جنایاتی که در حق مردم بی‌دفاع غزه شد هم نامی ببرند … نگران واکنش‌های جهانی از عملکردمان و از اینکه ممکن است در جشنواره‌های جهانی مورد هجمه قرار گیریم، نباشیم.»
در تحلیل این کار نوشتند: «نام اصغر فرهادی در بین امضا کنندگان نامه اعتراضی سینماگران به رئیس سازمان ملل نیست. اصغر فرهادی به این دلیل حاضر نشده در کمپین خودش هیچ نامی از رژیم صهیونیستی و نسل‌کشی غزه بیاورد که فکر می‌کند در صورت اعتراض، جوایز و پول‌های جشنواره‌های غربی را کسب نخواهد کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید