قسمت اول «جام آرزوها» در شبکه نسیم از روز شنبه ۲۳ دی پخش شد/ بار دیگر پای جناب‌خان محبوب به تلویزیون باز شد

به نقل از آرتیها «جام آرزوها» به بهانه برگزاری جام ملت‌های آسیا تولید شده و قرار است با همراهی برخی چهره‌ها شرایطی را فراهم کند که آرزوی بخشی از کودکان ایران برآورده شود.   

با پخش قسمت اول «جام آرزوها» در شبکه نسیم از روز شنبه ۲۳ دی، پای جناب‌خان مجددا به تلویزیون باز شد. در اولین قسمت برنامه، پژمان بازغی میزبان یحیی گل‌محمدی بود و جناب‌خان هم در طول این گفت‌وگو با آنها همراهی می‌کرد. سبک و سیاق جناب‌خان با مهمان برنامه تفاوت چندانی با «خندوانه» نداشت اما به نظر می‌رسد رابطه او با پژمان بازغی هنوز گرم نشده که البته بخشی از آن به تفاوت شخصیت‌های رامبد جوان و بازغی برمی‌گردد. نگاهی داریم به حال‌وهوای حضور جناب‌خان در قسمت اول «جام آرزوها».

حضور جناب‌خان در برنامه «جام آرزوها»

حضور جناب‌خان در برنامه «جام آرزوها»

در اولین قسمت «جام آرزوها» جناب‌خان با همان گاری لبو‌فروشی همیشگی در برنامه ظاهر شده. اولین بار او را به عنوان یک لبوفروش در برنامه «کوچه مروارید» دیده بودیم؛ برنامه‌ای که سال ۱۳۹۳ قبل از اینکه «خندوانه‌»‌ای وجود داشته باشد توسط سعید سالارزهی ساخته شد و رامبد جوان هم در آن بازی داشت. بعد از این برنامه بود که رامبد، جناب خان را با همین گاری لبوفروشی به برنامه «خندوانه» آورد.

ابتدا همیشه جناب‌خان را پشت همین گاری می‌دیدیم و از این جهت برایمان جذاب بود که یک لبوفروش قدرت تحلیل خوبی دارد و به فوتبال علاقه‌مند است، با باشگاه‌های بزرگ دنیا تعامل دارد و برای نقل‌وانتقال بازیکن‌ها از او مشورت می‌گیرند. بعد از این بود که در فصل‌های مختلف «خندوانه»، جناب‌خان بیرون از قالب لبوفروش هم دیده شد و رفته رفته هویت مستقلی پیدا کرد. حالا در «جام آرزوها» مجددا او را پشت همین گاری می‌بینیم. معلوم نیست قرار است وضعیتش تغییر کند یا تا پایان برنامه با گاری‌اش حضور داشته باشد.

پژمان بازغی

تعامل با پژمان بازغی

از آنجایی که سال‌ها به واسطه حضور جناب‌خان در «خندوانه» به تعامل جناب‌خان و رامبد جوان عادت کرده‌ایم برایمان سخت است جناب‌خان را مقابل پژمان بازغی ببینیم. به نظر می‌رسد در قسمت اول، خود پژمان هم هنوز نتوانسته به رابطه‌ای صمیمانه با جناب‌خان برسد. البته بخشی از این مسئله به متفاوت بودن ویژگی‌های رامبد و پژمان برمی‌گردد.

رامبد اصولا با مهمان‌های برنامه هم راحت‌تر برخورد می‌کرد و وارد شوخی‌های جناب‌خان می‌شد. وقتی جناب‌خان به او تکه می‌انداخت جوابش را می‌داد و کل‌کل می‌کرد اما پژمان درکل شخصیتی جدی‌تر دارد و یک مقدار اتوکشیده‌تر رفتار می‌کند. درست است که مدام تلاش می‌کند با جناب‌خان تعامل کند و برنامه را گرم‌تر پیش ببرد اما جنس رابطه‌اش با جناب‌خان متفاوت است. در مقابل اما جناب‌خان سعی می‌کند به همان شیوه قبلی رفتار کند. در مواجهه با پژمان هم همان تکه‌کلام‌های قبلی «میام برات» و «هه‌هه‌هه‌ و …» را می‌گوید.

یحیی گل‌محمدی

ورود به مباحث جدی

در «جام آرزوها» پای بحث درباره ورود زنان به استادیوم آزادی به میان می‌آید، ابتدا پژمان از جناب‌خان می‌خواهد که دیگر در استادیوم‌ها نباید فحش بد بدهد و یحیی گل‌محمدی هم توضیح می‌دهد که به خاطر حضور خانم‌ها، دیگر فضا خانوادگی شد. در این بین جناب‌خان، بحثی انتقادی را پیش می‌کشد.

او می‌گوید: «بهترین اتفاق فوتبال در این مدت این بود که در ورزشگاه‌ها به روی خانم‌ها باز شد و خانم‌ها وارد استادیوم‌ها شدند. اما این درست نیست که فقط یک گوشه‌ای روی سکوهای پشت دروازه‌‌ها را برای بستن دهن فیفا به خانم‌ها اختصاص دهند. خب این چه کاریه؟ اگر در را باز کردی درست باز کن دیگر. زیرساخت‌ها را کاملا درست کن تا خانم‌ها بیایند فوتبال ببینند.» او تکه‌ای هم به سال‌ها مقاومت مسئولان برای جلوگیری از حضور خانم‌ها در استادیوم‌ها می‌اندازد و می‌گوید: «آقای مسئول، آقای کاردرست، آقای رئیس، الان خانم‌ها آمدند توی ورزشگاه چی شد؟ اصلا این سوال مطرح شد برات که این همه سال چرا نیامده بودند؟»

جناب‌خان

تعامل با مهمان برنامه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جناب‌خان در «خندوانه» این بود که سوال‌هایی را که رامبد جوان بنا به دلایلی نمی‌توانست بپرسد را مطرح می‌کرد و شوخی‌هایش باعث می‌شد یخ بعضی مهمان‌های جدی باز شود. او در مواجهه با یحیی گل‌محمدی، مهمان قسمت اول «جام آرزوها» هم چنین رویکردی دارد. همان ابتدا سر شوخی را باز می‌کند و به گل‌محمدی می‌گوید: «آقا یحیی من از هواداران قدیمی‌اتم. وقتی تو توی تیم تربیت غرب بودی، من تو بی‌تربیت شرق بازی می‌کردم.» جالب اینجاست که رفتار گل‌محمدی هم با جناب‌خان مثل یک دوست قدیمی است که انگار مدت‌هاس او را می‌شناسد. خیلی راحت با او تعامل می‌کند و از رفتارش متعجب نمی‌شود.

مدت زمان حضور جناب‌خان در برنامه «جام آرزوها»

مدت زمان حضور جناب‌خان در برنامه «جام آرزوها»

در قسمت اول اوایل گفت‌وگوی پژمان بازغی با یحیی گل‌محمدی، سروکله‌ی جناب‌خان پیدا شد و تا زمانی که نوبت به آیتم گفتگو با مایکل اوون برسد، در برنامه حضور داشت. جناب‌خان وانمود کرد تلفنش زنگ می‌خورد و بچه‌ها در استودیوی قطر مایکل اوون را خفت کرده‌اند بیاید و با «جام آرزوها» گفتگو کند. بعد از آن بود که از گل‌محمدی خداحافظی کرد و گفت باید برود سر چهارراه لبویش را بفروشد. احتمال دارد که در قسمت‌های بعد حضور جناب‌خان پررنگ تر شود یا شیوه متفاوتی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید