قسمت سوم «تگزاس» به کارگردانی مسعود اطیابی در حال ساخت است/ پژمان و سام طبق الگوی «احمق و احمق‌تر» در زوج‌سازی کمدی

به نقل از آرتیها آنطور که شنیده می‌شود مسعود اطیابی درحال فیلمبرداری «تگزاس ۳» است و پژمان و سام هم مجددا در این فیلم کنار هم قرار گرفته‌اند. زوج پژمان و سام، سال ۱۳۹۱ برای تولید سریال «پژمان»شکل گرفت. در سریال‌ها و فیلم‌های کمدی مختلف، با زوج‌های کمدی زیادی روبه‌رو بوده ایم اما چیزی که پژمان و سام را از سایر زوج‌ها مجزا می‌کند این است که طبق الگوی «احمق و احمق‌تر» در زوج‌سازی کمدی، هیچ‌کدامشان در میزان حماقت نسبت به دیگری برتری ندارد. انگار با زوج «احمق‌تر و احمق‌تر» روبه‌رو هستیم و از این جهت رفتار هردو آنها منجر به شکل‌گیری موقعیتی جذاب می‌شود. به این بهانه مروری داریم بر فیلم تگزاس و بازی این دو بازیگر.

فیلم «تگزاس»

تگزاس | مسعود اطیابی | ۱۳۹۶

بعد از اینکه زوج پژمان و سام به واسطه بازی در «پژمان» و «خوب، بد، جلف» به شهرت رسیدند، مسعود اطیابی دست به کار شد و از نها دعوت کرد تا در فیلم «تگزاس» بازی کنند. «جزیره تگزاس» درباره مهاجرت دو دوست به برزیل بود. یکی از آنها در برزیل زندگی کرده و آن یکی هم می‌خواست مقیم برزیل شود. برای همین تصمیم می‌گرفتند سرپرستی یک کودک برزیلی را قبول کنند. اما از یک جایی به بعد ماجرا پیچیده می‌شد و پای یک گانگستر بزرگ به میان می‌آمد.

«جزیره تگزاس» فیلمنامه قدرتمندی نداشت و براساس سلسله اتفاق‌ها و موقعیت‌های کمدی پیش می‌رفت به همین دلیل هم  فیلمی نبود که بتواند مورد توجه سخت‌پسندها قرار گیرد. ضمن اینکه بازی این زوج هم تقلیدی از تجربه‌های پیشین بود به همین دلیل هم با وجود جذابیت‌های بازی پژمان و سام کنار هم، تگزاس به اندازه دو اثر قبلی خوش‌ساخت نبود با این حال مهمترین دلیل موفقیت آن به بازی زوج پژمان و سام برمی‌گشت. « جزیره تگزاس» در اکران دوم سال ۹۷ روی پرده سینماها رفت. فیلم ۱۴میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان فروخت که رقم معقولی بود.

«تگزاس1»

تگزاس ۲ | مسعود اطیابی | ۱۳۹۷

سید مسعود اطیابی بلافاصله بعد از «تگزاس۱» سراغ ساخت قسمت دوم آن رفت و مجددا روی موج جذابیت‌های این زوج و همچنین ماجراهای قسمت اول این فیلم پیش رفت. «تگزاس ۲» از معدود فیلم‌هایی است که قسمت دوی آن به مراتب بهتر از یک است. گرچه نمی‌توان آن را جزو کمدی‌های درخشان سال‌های اخیر به حساب آورد. اما هم موقعیت‌های خنده‌دار زیادی دارد و هم باورپذیری در این قسمت نسبت به قسمت یک بیشتر است.

جنس بازی پژمان و سام با اینکه شباهت‌هایی به «تگزاس۱» دارد. اما با ماجراهای فصل دو بیشتر جور است بخصوص اینکه با همراهی ژاله صامتی، مهدی هاشمی و زن برزیلی فیلم، موقعیت‌های جالبتری هم رقم خورده است. اینبار داستان در تهران روایت می‌شود و داستان به سمتی می‌رود که زندگیشان با قاچاق مواد گره می‌خورد. «تگزاس۲» در تهران و شهرستانها بیش از ۲۵میلیارد تومان فروخت و در سال ۱۳۹۷جایگاه دوم پرفروش‌ها بعد از فیلم «مطرب» قرار گرفت. با این حال انتظار می‌رفت فیلم در همین نقطه متوقف شود و دیگر ادامه‌ای نداشته باشد.

«تگزاس 3»

قسمت سوم «تگزاس»

فیلمبرداری قسمت سوم «تگزاس» به کارگردانی مسعود اطیابی چند روزی است شروع شده. طبق شنیده‌ها اکثر بازیگران قسمت دوم این سه‌گانه در این اثر هم حضور دارند. باید دید زوج پژمان و سام در «تگزاس ۳» به چه ترتیب رودرروی هم قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید