قسمت یازدهم مجموعه «مهمونی» جمعه ۱۷ فروردین، بدون رسیدن به نقطه پایانی، وسط دیالوگ‌های ایرج طهماسب و پشه ناگهان به پایان رسید

به نقل از آرتیها قسمت یازدهم مجموعه «مهمونی»، جمعه ۱۷ فروردین، بدون رسیدن به نقطه پایانی، وسط دیالوگ‌های ایرج طهماسب و پشه، ناگهان به پایان رسید. با توجه محدودیت‌های موجود در تلویزیون می‌توان با اطمینان گفت علت اصلی حذف ادامه صحبت‌های آنها، عدم همخوانی دیالوگ‌ها با خط قرمزهای تلویزیون بوده است! نکته‌ای که مجید توکلی مشاور ایرج طهماسب در پروژه مهمونی نیز آن را تایید کرده است. در هرحال شروع سنگ‌اندازی‌ها از سمت تلویزیون برای ایرج طهماسب که دو فصل قبلی مهمونی را در فضایی خارج از تلویزیون ساخت، قابل پیش بینی بود.

قسمت یازدهم مجموعه «مهمونی»

قسمت یازدهم مجموعه «مهمونی»

پیش از این بارها شاهد بوده‌ایم که طهماسب اواخر یک آیتم از مخاطبان خداحافظی کند و بعد عروسکی که در آن آیتم پایانی حضور دارد به حرفش با او ادامه دهد و نهایتا برنامه پس از چند دیالوگ به پایان برسد. اما حتی در این شرایط هم بعد از اتمام دیالوگ‌ها، فرودی وجود دارد و موسیقی پایانی آغاز می‌شود. مثلا در قسمت دهم، بعد از خداحافظی طهماسب، همساده کماکان به صحبت‌هایش ادامه می‌دهد و بعد در جایی صحبت‌هایش تمام می‌شود و موسیقی روی صحنه می‌آید و به تیتراژ ختم می‌شود.

آیتم پایانی قسمت یازدهم مهمونی

در آیتم پایانی قسمت یازدهم مهمونی اما خبری از مقدمه‌چینی برای رسیدن به نقطه پایانی نیست. پشه از دلتنگی برای خواهرش می‌گوید و هدیه‌ای را که برای او خریده به طهماسب نشان می‌دهد. می‌گوید از آنجایی که نمی‌داند خواهرش را کی می‌بیند و بعد از او طهماسب را بیشتر از همه دوست دارد می‌خواهد ماتیک را به جای خواهرش به او هدیه کند. طهماسب زیر بار نمی‌رود و می‌گوید اصلا به دردش نمی‌خورد. اما پشه ناراحت می‌شود و می‌گوید از اینکه هدیه‌اش را قبول کند خوشحال می‌شود. از او می‌خواهد هدیه را به هیچ‌کس ندهد و طهماسب هم به شرطی می‌پذیرد که تا زمان برگشتن خواهرش از آن نگهداری کند.

درست در لحظه‌ای که پشه قانع می‌شود و می‌گوید: «آره نگه دار تا بیاد» یک‌مرتبه بدون هیچ مقدمه‌ای تیتراژ پخش می‌شود. آنهم درحالی که صدای طهماسب درحال گفتن«خیلی خب.» در پس‌زمینه شنیده می‌شود و معلوم است آیتم کماکان ادامه داشته است. ضمن اینکه هیچ خبری از خداحافظی طهماسب در این قسمت نیست.

ایرج طهماسب

ایرج طهماسب

ایرج طهماسب (زادهٔ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۳۸) مجری، نویسنده، عروسک‌گردان، صداپیشه، کارگردان، شاعر، مدرس دانشگاه، فیلم‌نامه‌نویس و خالق شخصیت‌های عروسکی است.

وی دانش‌آموختهٔ رشتهٔ تئاتر از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. او فعالیت هنری خود را از دههٔ شصت به‌عنوان برنامه‌ساز و مجری آغاز کرد. در همان سال یعنی ۱۳۶۰ در پروژهٔ مدرسهٔ موش‌ها به کارگردانی مرضیه برومند به‌عنوان عروسک‌گردان و صداپیشهٔ عروسک «دم‌باریک» همکاری کرد. همچنین در مجموعهٔ خونهٔ مادربزرگه (۱۳۶۶) نیز همکاری داشت.

او بازیگری، کارگردانی و نویسندگی فیلم‌هایی همچون کلاه‌قرمزی و پسرخاله (۱۳۷۳)، یکی بود یکی نبود (۱۳۷۹)، دختر شیرینی‌فروش (۱۳۸۰)، کلاه‌قرمزی و سروناز (۱۳۸۱)، زیر درخت هلو (۱۳۸۴)، عینک دودی (۱۳۷۸) و کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه (۱۳۹۰) را در کارنامهٔ هنری‌اش دارد. طهماسب همچنین در مجموعه‌های آرایشگاه زیبا (۱۳۶۹)، النگ و دولنگ (۱۳۷۰)، خانوادهٔ عجیب و کلاه‌قرمزی حضور داشت. در برنامهٔ صندوق پُست (۱۳۷۲) که اولین حضور شخصیت عروسکیِ کلاه‌قرمزی در تلویزیون بود، به‌عنوان مجری حضور داشته‌ است. او همسر مرجان مدرسی و برادر ناصر طهماسب (دوبلور و مدیر دوبلاژ) است.

دیدگاهتان را بنویسید