مارگو رابی (Margot Robbie) بازیگر استرالیایی مشهور هالیوود، که با زیبایی خیره کننده خود در فیلم باربی شهرتش چند برابر شد

در این مطلب از آرتیها به مارگو رابی بازیگرزن جذاب و متفاوت هالیوود می‌پردازیم. مارگو الیز رابی (Margot Elise Robbie) بازیگر استرالیایی است. او برای بازی در فیلم‌های مستقل و بلاکباسترها مشهور است.

مارگو الیز رابی ۲ ژوئیه ۱۹۹۰ در دالبی، کوئینزلند استرالیا متولد شد

کودکی مارگو رابی

مارگو الیز رابی ۲ ژوئیه ۱۹۹۰ در دالبی، کوئینزلند استرالیا متولد شد. پدرش داگ رابی، مالک سابق مزرعه و سرمایه‌دار نیشکر، و مادرش ساری کسلر، فیزیوتراپیست است. خواهر و برادر بزرگترش آنیا و لاچلان و برادر کوچکترش کامرون نام دارند. وقتی او پنج ساله بود والدینش از هم جدا شدند. رابی و خواهران و برادرانش توسط مادر مجرد خود بزرگ شدند و ارتباطی کمی با پدرشان داشتند. این خانواده در مزرعه‌ای زندگی می‌کردند که متعلق به پدربزرگ و مادربزرگش بود. رابی در کودکی پر جنب و جوش بود و اغلب در خانه نمایش اجرا می‌کرد.

رابی به‌واسطهٔ مادرش در یک مدرسه سیرک ثبت نام کرد که در آن‌جا در بندبازی عالی بود و در هشت سالگی کارنامه دریافت کرد. او در دوران دبیرستان، درام را در کالج سامرست فرا گرفت. او در نوجوانی سه شغل را به‌طور همزمان انجام می‌داد: او در یک مشروب فروشی حضور داشت، خانه‌ها را تمیز می‌کرد و در ساب‌وی کار می‌کرد. رابی پس از فارغ‌التحصیلی با تعدادی آگهی تبلیغاتی و فیلم‌های هیجانی مستقل در رزومه کاری خود، به ملبورن نقل مکان کرد تا بازیگری را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کند.

هارلی کوئین

آغاز حرفه بازیگری

رابی حرفه‌اش را در سال ۲۰۰۸ با مجموعهٔ تلویزیونی همسایه‌ها آغاز کرد که تا سال ۲۰۱۱ در آن بازیگری ثابت بود. پس از نقل مکان به آمریکا، او نقش اصلی مجموعهٔ تلویزیونی پان ام (۲۰۱۱–۲۰۱۲) را داشت. نقش برجستهٔ او در سال ۲۰۱۳ مربوط به فیلم کمدی سیاه گرگ وال استریت بود. او با بازی در نقش جین پورتر در افسانهٔ تارزان (۲۰۱۶) و هارلی کوئین در فرنچایزهای رسانه‌ای دنیای توسعه‌یافته دی‌سی که از جوخهٔ انتحار (۲۰۱۶) آغاز شد، به شهرت بیشتری دست یافت.

رابی بابت به تصویر کشیدن اسکیت‌باز تونیا هاردینگ در فیلم زندگی‌نامه‌ای من تونیا هستم (۲۰۱۷)، نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر زن شد. این تحسین با بازی در نقش ملکه الیزابت یکم در درام دورانی ماری ملکه اسکاتلند (۲۰۱۸)، شارون تیت در کمدی-درام روزی روزگاری در هالیوود (۲۰۱۹) و کارمند خیالی فاکس نیوز در درام بامب‌شل (۲۰۱۹) تداوم یافت. او از آن زمان نقش بازیگری مشتاق در فیلم تاریخی بابیلون (۲۰۲۲) و باربی در کمدی فانتزی باربی (۲۰۲۳) را بازی کرده‌ است.

رابی

رابی به‌همراه همسرش، فیلم‌ساز تام آکرلی مشترکاً بنیان‌گذار کمپانی تولیدی لاکی‌چاپ انترتینمنت هستند که تحت نظر این کمپانی، چندین فیلم از جمله من تونیا هستم و زن جوان آتیه‌دار (۲۰۲۰) و نیز مجموعهٔ تلویزیونی دال‌فیس (۲۰۱۹–۲۰۲۲) و مینی‌سریال خدمتکار (۲۰۲۱) را تهیه‌کنندگی کرده‌اند.

رابی و آکرلی رابطهٔ عاشقانه‌ای را آغاز کردند

رابطه عاشقانه مارگو رابی

رابی در اوایل دهه ۲۰۱۰ از ملبورن به ویلیامزبرگ، بروکلین نقل مکان کرد. در آن دوره، او یکی از طرفداران مشتاق هاکی روی یخ شد، از نیویورک رنجرز حمایت کرد و در یک لیگ آماتور هاکی روی یخ بازی کرد. با وجود توجه زیاد رسانه‌ها، رابی به ندرت دربارهٔ زندگی شخصی خود صحبت می‌کند.

رابی در سال ۲۰۱۳ با دستیار کارگردان بریتانیایی تام آکرلی در صحنه فیلمبرداری سوئیت فرانسوی ملاقات کرد و در سال ۲۰۱۴، او همراه با آکرلی و بنیانگذاران شرکت لاکی‌چپ انترتینمنت، سوفیا کر و جوسی مک نامارا به لندن نقل مکان کرد. در اواخر همان سال، رابی و آکرلی رابطهٔ عاشقانه‌ای را آغاز کردند. آنها در دسامبر ۲۰۱۶ در استرالیا ازدواج کردند، و در ساحل ونیز، کالیفرنیا زندگی می‌کنند.

بازیگران زن جهان با بیشترین مقدار دستمزد

جوایز

مارگو رابی افتخارات مختلفی شامل دو نامزدی در مراسم اسکار، چهار نامزدی در گلدن گلوب و پنج نامزدی در فیلم بفتا دارد. مجلهٔ تایم در سال ۲۰۱۷ او را یکی از ۱۰۰ شخص تأثیرگذار در جهان نامید و نام او در سال ۲۰۱۹ از سوی فوربز در رتبه‌بندی بازیگران زن جهان با بیشترین مقدار دستمزد قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید