مراسم افتتاحیه جشنواره چهل و دوم فیلم فجر مصادف با رویداد مهم فوتبالی/ تکلیف دو اتفاق سرنوشت‌ساز و مهیج در یک روز چه می‌شود؟

به نقل از آرتیها جشنواره فیلم فجر قرار است بعد از چندسال با برگزاری مراسم افتتاحیه به شکل رسمی آغاز شود. این درحالی است که این مراسم با یک رویداد بسیار مهم فوتبالی یعنی بازی حساس تیم ملی ایران مصادف است.

براساس تصمیم ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر، قرار است تا دوره چهل و دوم این رویداد سینمایی با برگزاری مراسم افتتاحیه به شکل رسمی کار خود را آغاز کند. این اتفاق در حالی افتاده که این مراسم چندسالی است از کنداکتور جشنواره جذف شده بود.

مراسم افتتاحیه چهل و دوم جشنواره فیلم فجر

مراسم افتتاحیه چهل و دوم جشنواره فیلم فجر

مسعود نجفی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه سلام صبح‌بخیر درباره شگفتی‌های این دوره از جشنواره به بخش نگاه نو اشاره کرد. او گفت: در بخش مستقل نگاه نو که دوباره به جشنواره اضافه شد اولین فیلم‌ بلند فیلمسازان به نمایش درمی‌آید. به گواه اظهارات اعضای هیئت انتخاب می‌توان گفت یکی از ویژگی‌های جشنواره چهل و دوم محسوب می‌شود.

او مهمترین ویژگی هر جشنواره را فیلم‌های آن عنوان کرد. وی افزود: تنوع ژانری، جغرافیایی و گونه‌ای فیلم‌ها و تنوع نسلی فیلمسازان از ویژگی‌های چهل و دومین جشنواره فیلم فجر است. ما در این دوره ۸ فیلم درام اجتماعی، ۶ فیلم در حوزه دفاع مقدس و جنگ، ۴ فیلم ژانر کمدی و فیلم‌هایی در حوزه کودک و تاریخی داریم.

فیلم «ساعت ۶ صبح» مهران مدیری

نجفی درباره ممیزی برخی فیلم‌ها از سوی جشنواره توضیح داد: فیلم‌هایی که متقاضی حضور در جشنواره هستند توسط هیئت انتخاب بازبینی و انتخاب می‌شود و از سوی جشنواره ممیزی اعمال نمی‌شود. فیلم‌هایی امکان حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند که پروانه نمایش داشته باشند.

مدیر روابط عمومی جشنواره همچنین در پاسخ به پرسش مجری برنامه مبنی بر ممیزی در فیلم «ساعت ۶ صبح» مهران مدیری پاسخ داد: جشنواره معمولا امانت دار فیلم هایی هست که فرم ثبت نام پر می کنند. متقاضی حضور می شوند.هیات انتخاب هم تعدادی از فیلم ها را برای بخش اصلی انتخاب می‌کند. اجازه بدهید مصداقی وارد اسم فیلم ها و جزییات آنها نشویم. اگر خود صاحبان فیلم های پذیرفته نشده خواستند درباره فیلمشان صحبت کنند.

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر مصادف با رویداد مهم فوتبالی

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در دوره چهل و دوم در حالی قرار است بعد از گذشت سال‌ها برگزار شود. حالا این مراسم با یک رویداد مهم فوتبالی مصادف است. این مراسم طبق اعلام قبلی قرار است ساعت ۱۸٫۳۰ در تالار وحدت تهران برگزار شود. اگر مراسم افتتاحیه درست راس ساعت اعلام شده آغاز شود، ادامه آن همزمان می‌شود با دیدار حساس تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا. تیم ملی ایران ساعت ۱۹٫۳۰ به وقت تهران در مرحله یک هشتم نهایی این جام به مصاف تیم ملی سوریه می‌رود.

برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در حالی با بازی تیم ملی فوتبال ایران همزمان شده که تقویم رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از یکسال قبل مشخص بود.

برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در حالی با بازی تیم ملی فوتبال ایران همزمان شده که تقویم رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از یکسال قبل مشخص بود. با توجه به مسیری که تیم ملی ایران در رقابت‌های جام ملت‌ها پیش رو داشت. مشخص بود که به عنوان تیم اول از گروه سوم رقابت‌ها صعود می‌کرد. طبق جدول تیم اول گروه سوم شامگاه چهارشنبه یازدهم بهمن ماه ساعت ۱۹٫۳۰ به مصاف رقیب خود می‌رفت. در واقع پیش بینی بازی ایران در این روز و این ساعت کار چندان سختی نبود. از همین رو ستاد برگزاری جشنواره می‌توانست با یک برنامه ریزی دقیق مانع از این همزمانی شود.

در هر حال جشنواره فیلم فجر در حالی بعد از گذشت سال‌ها صاحب مراسم افتتاحیه شد. اما سایه سنگین بازی حساس تیم ملی ایران و سوریه را روی خود احساس می‌کند.

در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر قرار است ضمن تقدیر از سینماگرانی چون پرویز شیخ طادی، ابو‌الفضل پور عرب و فریبا کوثری، برگزیدگان بخش مواد تبلیغی و فیلم کوتاه نیز معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید