مروری بر زندگی فرشته حسینی، دختری از دیار افغان در سینمای ایران که با واردشدن به عرصه مدلینگ حواشی بسیاری را به همراه داشته است

به نقل از آرتیها فرشته حسینی بازیگر سینما و تئاتر افغان‌ تبار اهل ایران است. او متولد ۶ اردیبهشت ماه، سال ۱۳۷۶ از پدر و مادری مهاجر و افغان‌تبار در تهران متولد شد. فرشته ۵ خواهر و ۱ برادر دارد.

آغاز حرفه بازیگری

فرشته حسینی فعالیت خود در عرصه بازیگری را از زمان ۹ سالگی و در کلاس های بازیگری افرادی همچون اصغر محبی، محمد رحمانیان و مهتاب نصیرپور گذراند. بازیگری را به دلیل حساسیت خانواده از تئاتر شروع کرد و مقام دوم استان تهران در تئاتر را به دست آورد. او بعد از موفقیت در تئاتر تصمیم گرفت وارد عرصه سینما شود. او برای اولین بار با مستند من یک دختر شادم مقابل دوربین قرار گرفت.

مروری بر نقش های فرشته حسینی

فیلم رفتن

۱- فیلم رفتن محصول مشترک ایران و افغانستان است. ماجرای این فیلم درباره عشق فرشته و نبی که در بالا و پایین مهاجرت و عشق در غربت می باشد.

۲- کارگردان فیلم شکستن همزمان بیست استخوان جمشید محمودی بوده که داستان درباره پناهنده ای افغانی است. او با کار در شهرداری تلاش می کند خانواده اش به شکل قاچاقی به آلمان مهاجرت کنند.

۳- فیلم سونامی ساخته میلاد صدرعاملی بوده که درباره زندگی دو تکواندوکار ملی پوش به نام های مرتضی و بهداد است. فرشته حسینی در این فیلم نقش ورزشکار ایرانی-افغانی به نام ترگل را ایفا می کند.

۴- فیلم هفت و نیم سومین همکاری فرشته حسینی با برادران محمودی بود. در هر قسمت از هفت قسمت فیلم دختری درگیر مسائل ازدواج است. در فیلم فرشته حسینی از ترس از دست دادن آبروی خود مجبور به انجام کاری برخلاف میل خود می شود.

قورباغه سریالی به کارگردانی هومن سیدی بود

۵- قورباغه سریالی به کارگردانی هومن سیدی بود. در این میان چهره آرام و مظلوم فرشته حسینی در نقش لیلا به عنوان خواهر نوید محمدزاده در نقش نوری در سریال قورباغه بسیار حساب شده است.

۶- فیلم دسته دختران به کارگردانی منیر قیدی درباره مقاومت زنان در روزهای جنگ تحمیلی است. فرشته حسینی که در این فیلم نقش سیمین را دارد دختری سرکش که برخلاف میل خانواده اش می خواهد در جریان جنگ حضور داشته باشد.

۷- فیلم چرا گریه نمی کنی؟ به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معتمدی درباره زندگی فردی به نام علی شهناز بوده که پدر و مادر خود را از دست داده و مراقبت از برادر کوچکش را وظیفه خود می داند و به خاطر اتفاقی تلخ برادر کوچکش را از دست می دهد.

 رابطه فرشته حسینی و نوید محمدزاده 

ازدواج

از سال ۹۹ شایعاتی مبنی بر رابطه فرشته حسینی و نوید محمدزاده به گوش می رسید. در فروردین ۱۴۰۰ فرشته حسینی با جمله ای عاشقانه ، تولد نوید محمدزاده  را تبریک گفت و نوید هم در پاسخ او را جانِ خود نامید. سپس در تیر ۱۴۰۰ ازدواج خود را تأیید کردند و فرشته حسینی عکسی از سفره عقدشان و نوید محمدزاده هم عکسی از دستانشان منتشر کرد.

دفاع فرشته حسینی از کارگردان‌ها و بازیگران ایرانی

فرشته در برابر سوال شیطنت آمیز مجری تلویزیون طلوع که از او درباره تجربه‌اش از تحقیر شدن در ایران پرسید. او گفت: “شاید باورتان نشود در زمانی که در فیلم سینمایی کار می‌کردم هموطنان افغانستانی مرا به دلیل اینکه یک دختر هستم تحقیر می‌کردند. اما از زمانی که در ایران فعالیت هنری دارم یک روز هم تحقیر نشدم. کارگردان‌ها و بازیگران ایرانی مرا تشویق می‌کردند.”

فیلم «دسته دختران»

خودم را ایرانی می‌دانم

خانم حسینی در نشست خبری فیلم «دسته دختران» در پاسخ به پرسشی از سوی یک خبرنگار افغانستانی درباره وطن‌پرستی و اینکه چه حسی داشته که در فیلمی که به جنگ ایران مربوط می‌شده بازی کرده است؟ گفت: حس من نسبت به ایران و افغانستان فرقی نمی‌کند بخصوص آنکه در ایران به دنیا امده‌ام.  در کامنت‌ها (فضای مجازی) خوانده بودم که گفته بودند شما را چه به این که در یک فیلم جنگی ایرانی بازی کنی؟ من فکر می‌کنم هر کسی می‌تواند درک کند که وقتی در یک جا بزرگ می‌شوی نمی‌توانی آنجا را از خود جدا بدانی. من خود را یک ایرانی می‌دانم، چون اینجا بزرگ شدم، درس خواندم و همه دوستانم در اینجا هستند.

فرشته حسینی

فرشته حسینی موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش شد. از دیگر افتخارات او می توان به کسب دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل زن از چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر اشاره کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید