مرگ مشکوک بابک خرمدین کارگردان جوانی که در ۴۶ سالگی توسط والدینش به قتل رسید| علی اکبر خرمدین طراح قتل‌های زنجیره‌ای

در این مقاله از آرتیها به زندگی و مرگ مشکوک یک کارگردان جوان می پردازیم. بابک خرمدین (۱۲ مهر ۱۳۵۳– ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی بود. آثار وی غالباً فیلم‌های کوتاه و بعضاً نیمه‌بلند یا بلند بودند. خرمدین سال‌ها در خارج از کشور بود و سپس به ایران بازگشت. وی در ۴۶ سالگی توسط والدینش به قتل رسید.

بابک خرمدین در ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به دست والدینش که بعداً معلوم شد قاتلین زنجیره‌ای هستند، در شهرک اکباتان تهران به قتل رسید. 

ماجرای قتل بابک خرمدین توسط پدر ومادرش

بابک خرمدین در ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به دست والدینش که بعداً معلوم شد قاتلین زنجیره‌ای هستند، در شهرک اکباتان تهران به قتل رسید. در ۲۶ اردیبهشت و پس از آن‌که بخش‌هایی از جسد مثله شدهٔ او توسط یک کارگر شهرداری در شهرک اکباتان پیدا شد، پلیس پدر و مادر خرمدین را بازداشت کرد و آن‌ها به قتل فرزندشان اعتراف کردند. در ۲۷ اردیبهشت اکبر خرمدین (پدر مقتول) اعتراف کرد به‌همراه همسرش مواد بیهوش کننده به فرزندشان خورانده‌اند. پس از بیهوشی او، با بند کتانی پاهایش را بسته و یک بست پلاستیکی به گردنش انداخته و با چاقو چند ضربه به او زده‌اند.

سپس جسد را به حمام خانه برده و پس از مثله کردنش تکه‌ها را در ۳ ساک دستی انداخته بود. حدود نیمه‌شب آن‌ها را در سطل زباله‌هایی در فاز ۳ اکباتان، آریاشهر و میدان صنعت رها کرده‌اند. اکبر خرمدین انگیزهٔ قتل پسرش را اذیت کردن‌ها و رفتار نامناسب مقتول با پدر و مادرش عنوان کرد. درحالی که همسایه‌ها این ادعاها دربارهٔ اتهامات اخلاقی به مقتول را رد کردند.

قتل‌های دیگر پدر و مادر بابک خرمدین

قتل‌های دیگر پدر و مادر بابک خرمدین

پدر و مادر خرمدین بعداً اعتراف کردند که دامادشان فرامرز و دخترشان آرزو را نیز به ترتیب در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۷ با همان روش به قتل رسانده‌اند، تکه‌تکه کرده‌اند و اجسادشان را در سطل زباله انداخته‌اند. آن‌ها دلیل قتل دامادشان را «مشکلات اخلاقی» و دلیل قتل دخترشان را «مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر و ارتباط با افراد غریبه» عنوان کردند. قاتل در ادامه اعترافات خود دربارهٔ قتل دامادشان مدعی شد که او را با همکاری دخترش به قتل رسانده‌است.

او گفت: دخترم ۸۰ قرص خواب‌آور از قبل تهیه کرده بود که همه را داخل غذای شوهرش ریخت و وقتی فرامرز (مقتول و همسر آرزو) غذایش را خورد، بیهوش شد. بعد من او را کشتم و ۳ نفری جسد را به حمامِ خانه بردیم و در آنجا جسد را مثله کردیم و بقایای آن را همان شب در اطراف شهرک اکباتان انداختیم.

طراح قتل بابک خرمدین کیست

علی اکبر خرمدین طراح قتل بابک خرمدین کیست

علی اکبر خرمدین پدر بابک خرمدین متولد سال ۱۳۲۰ و یک نظامی بازنشسته بود که در سال ۱۴۰۰ ابتدا به اتهام یک فقره قتل و سپس سه فقره قتل بازداشت شد. او در زمان بازداشت ۸۰ ساله بود. وی از سال ۹۰ قتل ها را آغاز کرد و سرانجام در سال ۱۴۰۰ بازداشت شد. علی اکبر خرمدین گفته بود اگر بازداشت نمی شد شاید فرزندان دیگر را هم به قتل می رساند.

علی اکبر خرمدین در خصوص قتل فرزندانش با مجازات قصاص روبه رو نبود. اما در خصوص قتل خواهرزاده اش فرامرز می توانست با حکم قصاص روبه رو باشد. هرچند خواهرش در ابتدا گفت که قصاص برادر را می خواهد. اما قبل از صدور کیفرخواست و چند ماه بعد از بازداشت به طور ناگهانی اعلام گذشت کرد. اما مجازاتی ده ساله در انتظار او بود.

ایران موسوی ثانی متولد ۱۳۳۰ مادر بابک و آرزو خرمدین و همدست شوهرش

ایران موسوی ثانی همدست علی اکبر خرمدین کیست

ایران موسوی ثانی متولد ۱۳۳۰ مادر بابک و آرزو خرمدین و همدست شوهرش در قتل این دو و فرامرز بوده است. او در بازجویی ها ادعا کرده بود که از شوهرش ترسیده و همه آنچه را که او گفته قبول کرده و انجام داده است. چند هفته بعد از اظهارات اولیه ایران موسوی، مبنی بر رفتار پسندیده همسرش با او، در ۷ تیر ۱۴۰۰ یک فایل صوتی از داخل زندان از وی منتشر شد.

ایران موسوی در این فایل صوتی برخلاف سخنان اولیه‌اش مدعی تجاوز جنسی اکبر خرمدین به دخترشان، آرزو شد. او در این فایل صوتی تاکید کرد که به زور با این مرد ازدواج کرده و بارها قربانی خشونت و تجاوز از سوی او شده است. ایران موسوی ثانی در یکی از فیلم های پسرش بابک نیز نقش آفرینی کرده و بابک این فیلم را تقدیم مادرش کرده بود.

سرنوشت علی اکبر خرمدین و ایران موسوی ثانی چه شد؟

سرنوشت علی اکبر خرمدین و ایران موسوی ثانی چه شد؟

زمانی که علی اکبر خرمدین بازداشت شد مشخص که به سرطان بدخیم مبتلاست و امیدی زیادی به زنده بودن او نیست. علی اکبر خرمدین ادعا کرد حالا که قصاصی در کار نیست و به بیماری بدخیم مبتلاست و تحمل زندان را ندارد درخواست آزادی دارد اما قضات با آزادی وی مخالفت کردند. او سرانجام ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ یعنی ۶ ماه بعد از قتل بابک برملا شدن سایر قتل ها در زندان درگذشت. علت فوت او ایست قلبی عنوان شد.

ایران موسوی ثانی نیز در یک آسایشگاه در تهران زندگی می کند. دو فرزند دیگر این زن که زنده هستند هنوز نتوانسته اند کاری که مادر کرده را فراموش کنند. فرزندان ایران در دوران زندان به او سر زده و رسیدگی می کردند. او به دلیل اینکه به لحاظ جسمی هم ناتوان است و امکان زندگی به تنهایی را ندارد. حالا نیز در آسایشگاه به او رسیدگی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید