مساری خواننده لبنانی-کانادایی، با نامزد ایرانی خود سحر گلستانی که یکی از مدل‌ها و طراحان جواهرات مشهور دنیاست ازدواج کرد

به نقل از آرتیها ساری عبود به تازگی با نامزد ایرانی خود ازدواج کرد. سحر گلستانی نامزد او یکی از مدل‌ها و طراحان جواهرات اهل ایران است. ساری عبود که بیشتر با نام هنری مساری شناخته می‌شود، خواننده لبنانی کانادایی در سبک ریتم و بلوز معاصر، موسیقی پاپ و موسیقی هیپ‌هاپ است.

کودکی و مهاجرت

ساری عبود (زاده ۱۰ دسامبر ۱۹۸۰ در بیروت، لبنان) متولد شد. اما شرایط متشنج در کشور والدین این خواننده آینده را مجبور کرد به شرایط زندگی راحت تری بروند. این کار زمانی انجام شد که پسر ۱۱ ساله بود. والدین به مونترال نقل مکان کردند. و دو سال بعد در اتاوا ساکن شدند. در اینجا ساری عبود از دبیرستان هیلکرست فارغ التحصیل شد.

ساری عبود

او از کودکی به موسیقی علاقه داشت. زمانی که به کانادا نقل مکان کرد، توانست رویاهای خود را محقق کند. اگرچه اتاوا پایتخت هوی متال کانادا است، مرد جوان به سرعت افرادی همفکر پیدا کرد که به او کمک کردند تا استعداد طبیعی خود را درک کند. قبلاً در مدرسه، این خواننده محبوبیت کمی داشت. او در تمام تعطیلات اجرا می کرد و در نمایش های آماتور مدرسه شرکت می کرد.

ساری عبود فعالیت حرفه ای خود را از سال ۲۰۰۱ آغاز کرد. او نام مستعار تری برای خود انتخاب کرد. کلمه مساری از زبان عربی به معنای پول است. علاوه بر این، بخشی از نام خانوادگی او ساری در نام مستعار باقی ماند. مرد جوان می خواست برای دوستانش از سرزمین خود بگوید. و چگونه این کار را امروز انجام دهیم، چگونه رپ نکنیم؟ این مجری در همان ابتدای کار خود سبک خاص خود را ایجاد کرد. یکی از اولین آهنگ های ضبط شده توسط مساری به نام “اسپیت فایر” در رادیو محلی چرخش دریافت کرد. این انگیزه قابل توجهی به حرفه یک مجری خارق العاده داد. او طرفدارانی داشت و حرفه اش شروع به پیشرفت کرد.

مساری

اولین آلبوم مساری

مساری سه سال اول را صرف ساختن مواد برای اولین آلبوم خود کرد. آهنگ ها در چندین رکورد کامل بود ، اما رپر می خواست مخاطب را فقط با بهترین آهنگ ها خوشحال کند. او برای مدت طولانی از مواد آن آهنگ هایی را که روی دیسک ظاهر می شوند انتخاب کرد. سپس به آهنگ های انتخاب شده باید صدای بهتری داده می شد. ماساری (یک کمال گرا در زندگی) مدت ها روی آهنگسازی کار کرد، اما در نهایت موفق به ثبت رکورد شد. اگرچه در مصاحبه های متعدد این نوازنده گفت که از صدای آهنگ های روی دیسک کاملاً راضی نیست.

به هر حال، اولین آلبوم در CP Records در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. خواننده او را به نام خود نامگذاری کرد. LP با استقبال خوبی از سوی منتقدان و طرفداران فرهنگ پاپ مواجه شد. او در کانادا، موفق به دریافت دیسک طلایی شد. این رکوردها در اروپا، آسیا و خاورمیانه فروش خوبی داشت.

این دیسک حاوی دو موفقیت بود که در کانادا موفقیت چشمگیری داشتند. آهنگ های Be Easy و Real Love برای مدت طولانی نه تنها در کانادا، بلکه در نمودار اصلی آلمان نیز در ۱۰ آهنگ برتر باقی ماندند.

Bad Girl

دومین آلبوم همیشه مساری

دیسک دوم در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. قبل از آن دو تک آهنگ به نام های Bad Girl و Body Body وجود داشت که بسیار محبوب بودند. دیسک دوم بر روی برچسب Universal Records ضبط شد. علاوه بر مساری، نویسندگان معروف کانادایی نیز روی این آلبوم کار کردند: الکس گرگز، روپرت گیل و دیگران. به لطف دیسک، این نوازنده به کانادا و ایالات متحده سفر کرد و همچنین به اروپا سفر کرد. کنسرت ها موفقیت چشمگیری بود. این نوازنده جایگاه شایسته ای در R&B Olympus گرفت.

در سال ۲۰۱۱ مساری به لیبل اصلی خود CP Records بازگشت. او تصمیم گرفت به مردم سرزمینش ادای احترام کند و یک کنسرت زنده برگزار کرد که تمام درآمد حاصل از آن به لبنان منتقل شد. بلافاصله پس از این اتفاق، خواننده سومین آلبوم کامل را در استودیو ضبط کرد. این آلبوم Brand New Day نام داشت و در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. یک کلیپ ویدیویی مجلل برای آهنگ عنوان دیسک فیلمبرداری شد. فیلمبرداری در میامی انجام شد. این ویدیو در یوتیوب تعداد قابل توجهی بازدید داشت. این آلبوم در کانادا گواهی طلا گرفت. این آهنگ ها وارد ۱۰ جدول موسیقی محبوب در آلمان، سوئیس، فرانسه و استرالیا شدند.

او آهنگی که عاشقت منم نام دارد را نیز با خواننده معروف، حسین تهی خوانده است.

در پایان

مساری به زبان های عربی، انگلیسی و فرانسوی مسلط است. نوازنده مورد علاقه او جورج وصوف خواننده پاپ سوری است. مساری او را معلم خود می داند که به مجری یاد داد که آهنگ ها را نه با صدای خود، بلکه با قلب خود بخواند. بیشتر آهنگ های مساری حاوی نقوش سنتی خاورمیانه است. ترکیبات پردازش شده با کمک فن آوری های مدرن در کشورهای غربی رایج شده است. مساری اغلب در متون خود به موضوعات عشق و تحسین برای زنان می پردازد. او آهنگی که عاشقت منم نام دارد را نیز با خواننده معروف، حسین تهی خوانده است.

دیدگاهتان را بنویسید