ملبورن (Melbourne) شهری حیرت‌آور، پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا/ مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا و ثروتمندترین شهر در جهان

با آرتیها همراه باشید تا به شهری خاص با تفاوت‌های فراوان سفر کنیم. ملبورن (Melbourne) پایتخت ایالت ویکتوریا با ۵ میلیون جمعیت، پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا است. ملبورن محل زندگی بسیاری از انسان‌های مشهور بوده و مکان‌های دیدنی بسیاری دارد. در ادامه درباره شهر ملبورن استرالیا و شرایط مهاجرت به این کشور، بیشتر توضیح می‌دهیم.

ملبورن

تاریخچه

ملبورن در سال ۱۸۳۵، چهل و هفت سال پس از ورود اولین اروپائیان، به وسیلهٔ مهاجرینی آزاد بنیان نهاده شد. با هجوم جویندگان طلا در دهه ۱۸۵۰، ملبورن از یک اقامتگاه موقت در اطراف رود یارا به یک کلانشهر در حال رشد تبدیل شد.

در سال ۱۸۸۰ «ملبورن حیرت‌آور» marvelous melbourne مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا و ثروتمندترین شهر در جهان و پس از لندن بزرگترین شهر در سراسر امپراتوری بریتانیا بود. از سال ۱۹۰۱ تا سال ۱۹۲۷ که کانبرا ساخته شد، فدراسیون استرالیا، ملبورن را پایتخت موقت کشور قلمداد کرد.

جاذبه‌های گردشگری ملبورن

اتاقک‌های حمام برایتون

اتاقک‌های حمام برایتون: این خانه‌های رنگارنگ که در ساحل برایتون واقع شده‌اند، یکی از آثار زیبای شهر هستند. این سازه‌ها بیش از یک قرن پیش در امتداد چشم انداز دریایی ساخته شده‌اند، جایی که به لطف تزئینات متمایز خود همچنان ظاهری چشمگیر دارند. اتاقک‌های حمام نمونه‌هایی از معماری ویکتوریایی هستند که در سراسر شهر یافت می‌شوند.

ساحل سنت کیلدا

ساحل سنت کیلدا: ساحل سنت کیلدا مکان خارق العاده دیگری برای بازدید است. این ساحل محبوب در محله سنت کیلدا می‌باشد. فاصله کمی از مرکز شهر دارد، جایی است که مردم در آن به فعالیت‌های تفریحی، شنا و سرگرمی‌های آبی (مثلاً موج سواری) می‌پردازند.

مرکز تصاویر متحرک استرالیا

مرکز تصاویر متحرک استرالیا: این موزه و مرکز آموزشی از انواع مواد سمعی و بصری تولید شده در استرالیا و سایر کشورها محافظت می‌کند. از طریق نمایشگاه‌های سرگرم کننده و تعاملی، مرکز را به مکانی عالی برای فعالیت‌های گروهی تبدیل کنند.

گالری ملی ویکتوریا

گالری ملی ویکتوریا: یکی از قدیمی‌ترین گالری‌های هنر عمومی در استرالیا است. گالری ملی ویکتوریا بیش از ۷۰ هزار اثر هنری را در دو مکان نگهداری می‌‌کند. مجموعه‌ی بین‌المللی این گالری در ساختمانی در St. Kilda Road نگهداری می‌شود. این مجموعه در سال ۱۹۶۸ افتتاح شده و در سال ۲۰۰۳ بازسازی شده است. این بنا را به خاطر تالار بزرگش می‌شناسند. جایی که گردشگران می‌توانند دراز بکشند و سقف زیبای تالار با شیشه‌های رنگی را تماشا کنند.

باغ وحش ملبورن

باغ وحش ملبورن

تعداد جانوران باغ وحش ملبورن شاید برایتان باورنکردنی باشد. بیش از ۳۲۰ گونه از سراسر جهان در محیطی شبیه به طبیعت خود تنها با پنج دقیقه فاصله از مرکز شهر زندگی می‌کنند.

در «باغ وحش ملبورن» (Melbourne Zoo) در سفر به استرالیا می‌توانید از جنگل‌های بارانی آسیایی و آفریقایی عبور کنید، در مناطق جنگلی استرالیایی یا حتی زیر آب گردش کنید، در مکانی که ببرها پرسه می‌زنند و میمون‌ها از درختی به درخت دیگر تاب می‌خورند، قدم بزنید، اورانگوتان‌ها را در نمایشگاه مرتفع ویژه‌ی خود چشم در چشم تماشا کنید و در بوته‌زار استرالیایی کوآلاها، کانگوروها و وامبت‌ها (پستاندار کیسه‌داری شبیه به کوآلا که روی زمین زندگی می‌کنند) را ببینید.

ملبورن دارای آب‌وهوایی معتدل اقیانوسی و همراه با تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل است

آب‌وهوای ملبورن

ملبورن دارای آب‌وهوایی معتدل اقیانوسی و همراه با تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل است. این شهر به‌دلیل شرایط آب‌وهوایی متغیرش به‌خوبی شناخته شده که عمدتاً به‌دلیل قرارگرفتن آن در مرز مناطق گرم داخلی و اقیانوس خنک جنوبی است.

این اختلاف دما در ماه‌های بهار و تابستان بیشتر احساس می‌شود و هوای سردی در زمستان به‌وجود می‌آورد. این هوای سرد باعث ایجاد اشکال مختلف آب‌وهوایی، از طوفان تا رعدوبرق و تگرگ، افت شدید دما و باران شدید می‌شود. بااین‌حال، زمستان‌ها نسبتاً مرطوب و اغلب ابری است.

پایتخت استرالیا

در پایان

بومی‌های شهر ملبورن، بیش از ۴۰ هزار سال است که در آن سکونت دارند. رشد خوب اقتصادی و وجود مکان‌های گردشگری از دلایلی است که بسیاری را مشتاق مهاجرت به پایتخت استرالیا کرده است. ویزاهای مختلفی برای رفتن به ملبورن و استرالیا وجود دارد. این شهر در زمینه ورزشی توسعه زیادی داشته است. انواع سرویس حمل‌ونقل در این شهر وجود دارد که رفت‌وآمد را برای مردم و گردشگران آسان کرده است. نظر شما در مورد ملبورن استرالیا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید