مهدویان در سریال بازگشت، محمدحسین مهدویان وارد عرصه بازیگری شد اما چرا مورد تایید مخاطبان سریال قرار نگرفت؟

به نقل از آرتیها محمدحسین مهدویان، ده سال بعد از ورود به عرصه کارگردانی، در قسمت ششم از فصل دو «زخم کاری: بازگشت»، وارد عرصه بازیگری شده است. او در یک سکانس مقابل الناز ملک در نقش عشق قدیمی سیما بازی کرده است؛ تجربه‌ای که مورد تایید مخاطبان سریال قرار نگرفته است.

بازی محمدحسین مهدویان در سریال بازگشت

نقش نیما، عشق قدیمی سیما، همسر شفاعت

مهدویان در این قسمت نقش نیما، عشق قدیمی سیما، همسر شفاعت را بازی کرده است.

محمدحسین مهدویان مانند بسیاری از کارگردان‌های مطرح، وسوسه بازی کردن جلوی دوربین را به سرانجام رساند. یکی از سکانس‌های غافلگیرکننده قسمت ششم سریال زخم کاری ۲ را به خودش اختصاص داد. بازی الناز ملک یکی از زنان مرموز و قدرت‌طلب سریال است. او برای رسیدن به ثروت با شفاعت ازدواج کرده است. سیما برای آنکه بتواند علاقه‌اش به نقاشی‌های کلکسیونی را تبدیل به یک تجارت پر سود کند با یک سرمایه‌گذار قرار می‌گذارد تا بتواند کسب و کار خودش را ایجاد کند.

سیما که با اشتیاق و انگیزه پیشبرد کارهایش وارد دفتر سرمایه‌گذاری می ‌شود. به طور غافلگیرکننده با عشق قدیمی‌اش نیما روبرو می‌شود. جوانی که به نظر می‌رسد به واسطه فقر نتوانسته سیما را به ادامه زندگی با خودش مجاب کند. اکنون با ثروت فراوانی به دیدار معشوقه خود می‌آید.

بازی کارگردان‌ها در یکی دو سکانس از آثارشان، امری رایج است.

نقد بازیگری محمدحسین مهدویان

بازی کارگردان‌ها در یکی دو سکانس از آثارشان، امری رایج است. این تجربه به خودی خودش اتفاق بدی نیست اما کاش دست کم موقعیتی ساده‌تر را انتخاب می‌کرد. اینکه رودرروی یکی از بازیگران مطرح سریال قرار می‌گرفت. در این صورت حتی اگر بازی خوبی هم از خودش به نمایش نمی‌گذاشت، حضورش ماندگارتر می‌شد. او بدون داشتن تجربه بازیگری، در نقش مردی احساساتی به میدان آمد. مهدویان می‌خواهد موقعیتی عاطفی را بازی کند. اما ایفای چنین موقعیتی نیاز به تجربه بیشتری دارد.

زمانی که ریاست نمایش‌خانگی به نهاد خلق‌الساعه ساترا صداوسیما سپرده شد. حامیان این تصمیم، دلیل آن را محتوای مخرب سریال‌های خانگی اعلام کردند. اما حال کار به جایی رسیده که در فصل دوم سریال زخم‌کاری، محمدحسین مهدویان کارگردان سابق آثار ارزشی و ارگانی آن، نقشی را بازی می‌کند. در آن به زن شوهردار پیله می‌کند! چند قدم تا اتاق خواب مانده؟ ساترا باید توضیح دهد!

علاوه بر مشکل محتوایی این سکانس، حضور مهدویان به‌عنوان بازیگر هم توی ذوق می‌زند. از گفتن دیالوگ‌ها روی دور تند برای فرار از لهجه و پوشاندن آن است. تا استایل و شکم در آفساید و بازی ضعیف حتی ضعیف‌تر از هنرپیشه افغان که پشت فرمان “بی‌ام‌دابلیو” می‌نشیند و می‌خواهد نقش مافیا ایفا کند. مهران غفوریان با همان بیان بهروز پیرپکاجکی سریال زیر آسمان شهر و کامبیز دیرباز با گریم مبتدیانه در نقش پدرخوانده!

نظرات کاربران در مورد بازی مهدویان در سریال بازگشت

نظرات کاربران در مورد بازی مهدویان در سریال بازگشت

برخی مخاطبان نوشته‌اند که سریال را فقط به خاطر مالک تماشا می‌کنند و مهدویان به جای اینکه زودتر پای مالک را به سریال باز کند، فقط در هر قسمت چند دقیقه نشانش می‌دهد و حالا خودش می‌خواهد جای او را پر کند.

برخی گفتند که ای کاش مهدویان به جای تمرکز روی بازیگری، روی کارگردانی تمرکز بیشتری می‌کرد و فصل دوم را به اندازه فصل اول قدرتمند می‌ساخت.

عده‌ای از مخاطبان در بخش نظرات پست‌های مرتبط با این سریال از پیش نرفتن داستان فصل دوم گلایه کرده و نوشته‌اند که هنوز بعد از شش قسمت نمی‌دانند باید در فصل دوم منتظر چه اتفاقی باشند و ای کاش مهدویان زودتر سراغ اصل مطلب برود و بازیگری را برای موقعیت بهتری بگذارد.

با اینحال قسمت ششم این سریال به خاطر انتشار دومین ترانه محسن چاوشی به نام «تلو» با استقبال زیادی روبه‌رو شد. خیلی‌ها از آن به عنوان مهمترین امتیاز فصل دوم این سریال صحبت به میان آورده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید