موفقیت سام درخشانی در فیلم‌های کمدی/ «تگزاس۳» از ۸ خرداد اکران شده و در این یک ماه ۱۲۶ میلیارد تومان فروخته است

به نقل از آرتیها این روزها فیلم سینمایی «تگزاس۳» به کارگردانی مسعود اطیابی بیشترین میزان فروش را در میان فیلم‌های سینمایی دارد. «تگزاس۳» از ۸ خرداد اکران شده و در این یک ماه ۱۲۶ میلیارد تومان فروخته است. بخش مهمی از فروش این فیلم به بازی بازیگران آن اختصاص دارد. سام درخشانی در نقش ساسان کریمی، یکی از عناصر موفقیت آن است؛ بازیگری که به همراه پژمان جمشیدی سهم مهمی در جذابیت فیلم دارد.

«پژمان»

سام درخشانی از جمله بازیگرانی است که ابتدا به واسطه بازی در سریال‌های مختلف تلویزیونی به مخاطبان معرفی شد و بعد از مدت‌ها حضور در فیلم‌های مختلف سینمایی، توانست جایگاه خودش را در این عرصه هم ثابت کند. درواقع می‌توان گفت شهرت این بازیگر بیشتر به واسطه بازی در سریال‌هایی مثل «خانه پدری»، «سال‌های برف و بنفشه»، «در چشم باد»، «ساعت شنی»، «نابرده رنج»، «آوای باران»، «پژمان»، «هشت‌ونیم‌دقیقه» و … است.

درخشانی از اواخر دهه هفتاد در سینما هم فعالیت داشت و تا پیش از بازی در سریال «پژمان» بیش از ۲۰ فیلم سینمایی بازی کرده بود. با این حال، تازه پس از بازی در این سریال و همراهی با پژمان جمشیدی و تیم سروش صحت، با یک نقش کمدی توانست موفقیت چشمگیری به دست بیاورد و همین مقدمه‌ای شد بر ادامه موفقیتش در آثار کمدی.

«خوب بد جلف»

اولین فیلم پرفروش

اولین فیلم پرفروش این بازیگر، «خوب بد جلف» به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی بود. فیلمی که بعد از موفقیت «پژمان» ساخته شد و توانست در سال ۱۳۹۶ جزو پرفروش‌های آن سال به ثبت برسد. همراهی سام درخشانی با پژمان جمشیدی در «خوب، بد، جلف» به برگ برنده‌های این فیلم تبدیل شد. درخشانی با این فیلم در سینما ستاره شد و در این عرصه پرقدرت پیش رفت. این فیلم با متوسط بلیت ۸ هزار تومانی سال ۹۶، در مجموع ۱۶ میلیارد تومان فروخت و پنجمین فیلم پرفروش سال شد.

سه سال بعد در سال ۱۳۹۸ قسمت دوم این فیلم با نام «خوب بد جلف: رادیو اکتیو» هم در جمع فیلمهای پرفروش آن دوره قرارگرفت. باز هم کاراکتر جذاب سام کنار پژمان مورد توجه قرار گرفت اما اینبار اقبالی در اکران به دست نیاورد. اکران فیلم همزمان شد با شیوع کرونا و تعطیلی سینماها. به همین دلیل هم کل فروش آن به ۱۴ میلیارد تومان رسید و در جدول فروش سالانه در رتبه دوم بعد از «شنای پروانه» قرار گرفت. به همین دلیل هم بود که پیمان قاسم‌خانی تصمیم گرفت قسمت سوم این سه‌گانه را به صورت سریال برای شبکه نمایش خانگی بسازد.

سام درخشانی

سام درخشانی در فاصله بازی در قسمت‌های مختلف «خوب، بد، جلف»، در دو قسمت «تگزاس» هم بازی کرد. قسمت اول این فیلم سال ۱۳۹۶ تولید شد و سال ۱۳۹۷ روی پرده رفت.

در همان سال فیلم «دشمن زن» به کارگردانی کریم امینی را هم روی پرده داشت؛ کارگردانی که چند سال بعد با ساخت دو فیلم «فسیل» و «شهر هرت» توانست جایگاه ویژه‌ای را در فروش سینماها به نام بزند. سال ۱۳۹۸ بازی درخشانی کنار پژمان جمشیدی در قسمت دوم «تگزاس» مجددا به خلق اثری پرفروش در سینمای ایران منجر شد. این فیلم در آن سال ۲۵ میلیارد تومان فروش کرد.

سریال «روزی روزگاری مریخ»

فیلم‌های کمدی درخشانی از سال ۱۴۰۱ تا به حال

درخشانی سال ۱۴۰۱ به عنوان نقش اصلی سریال «روزی روزگاری مریخ» به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی، توانست بدون حضور پژمان جمشیدی، نظر مخاطبان زیادی را جلب کند. در این سریال نقش کمدی درخشانی بازی کرد و بار دیگر توجه‌ها به سمت بازی او جلب شد.

حالا هم در سال ۱۴۰۳ فیلم «تگزاس۳» به کارگردانی مسعود اطیابی اکران شده و مخاطبان باز هم به بازی او و پژمان جمشیدی اقبال نشان داده‌اند. این فیلم در مدت زمان یک ماه از شروع اکران، موفق شده ۱۲۶ میلیارد تومان بفروشد. به احتمال زیاد در ادامه شاهد پیشروی فروش این فیلم نسبت به «تمساح خونی» در جدول فروش سالانه سینماها خواهیم بود.

«تگزاس۳» به کارگردانی مسعود اطیابی با بازی پژمان جمشیدی، سام درخشانی، گابریل پتری، مهدی هاشمی، ژاله صامتی و … کماکان روی پرده سینماهاست.

دیدگاهتان را بنویسید