مونیکا بلوچی مدل ایتالیایی مشهور| از کودکی، شروع حرفه مدلینگ و بازیگری تا جذاب‌ترین زن سال ۲۰۰۲ توسط مجله اسکمن

در این مطلب از آرتیها به بیوگرافی مونیکا بلوچی یکی از مشهور ترین بازیگران و مدل های ایتالیایی می‌پردازیم. مونیکا بلوچی بازیگر و مدل ایتالیایی در ۳۰ سپتامبر سال ۱۹۶۴ در شهر چیتا دی کاستلوی ایتالیا متولد شد. او زمانی به دنیا آمد که والدین او امیدی به بچه دار شدن نداشتند. چون مادر او نابارور بود. خانواده مونیکا خانواده ای متواضع بود. پدرش لوییجی بلوچی و مادرش ماریا گاستینلی بودند و او تنها فرزند خانواده بود.

مونیکا در دوران مدرسه یک دانش آموز موفق و باهوشی بود. او از همان دوران مدرسه می دانست که می تواند با تحصیلات خود به بهبود وضعیت مالی خانواده اش کمک کند. مونیکا از کودکی دوست داشت که وکیل شود. بعد از اینکه فارغ التحصیل شد وارد دانشگاه حقوق پروجا شود. اما او توان مالی پرداخت هزینه تحصیل را نداشت. به همین علت در دوران دانش آموزی در یک پیتزا فروشی مشغول به کار شد.

شروع حرفه مدلینگ

مونیکا بلوچی می بایست بین ادامه تحصیل تا مقاطع بالاتر و مدلینگ یکی را انتخاب می کرد. در نتیجه وکالت را رها کرد. وارد حرفه مدلینگ شد تا تمام وقت به این کار بپردازد. به همین دلیل به یکی از مراکز مد اروپا، میلان، رفت و در آنجا با مدیریت مدل الایت قرارداد امضا نمود. در سال ۱۹۸۹ به عنوان یک مدل برجسته در پاریس و نیویورک شناخته می‌شد. در سال ۲۰۰۳ با مجله ماکسیم همکاری می‌کرد.

مجله سلامت مردان مونیکا بلوچی را در رتبه‌بندی «۱۰۰ زن جذاب تاریخ» در رتبه ۲۱ قرار داد. مجله اسکمن نیز او را جذاب‌ترین زن سال ۲۰۰۲ نامید. در سال ۲۰۱۲ به چهره جدید دولچه و گابانا مبدل شد. در بهار ۲۰۱۹ در هفته مد میلان در یکی از نمایش‌های مد دولچه و گابانا همراه با دیگر مدل‌های دهه ۹۰ میلادی، کسانی همچون ایزابلا روسلینی، اوا هرزیگووا و هلنا کریستنسن، حاضر شد. مدتی در کانون توجهات مد قرار داشت.

خانم بلوچی

حرفه بازیگری مونیکا بلوچی

خانم بلوچی که در حرفه مدلینگ بسیار موفق و معروف شده بود. اکنون تصمیم می گیرد که یک بازیگر شود. او برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ در سینما حضور پیدا کرد. برای اولین بار در فیلم های Vita coi figli ، Briganti و La riffa به ایفای نقش پرداخت.

در سال ۱۹۹۲ برای بازی در فیلم معروف “دراکولای بارم استوکر” از او دعوت شد که در این فیلم نقش مهمی داشت. بعد از بازی در این فیلم کارگردانان زیادی برای بازی در فیلم ها از او دعوت کردند. از آن زمان بود که حرفه بازی گری اش شروع شد.

موفقیت مونیکا در زمینه بازیگری

اوج موفقیت مونیکا در زمینه بازیگری را شاید بتوان در سال ۱۹۹۶ دانست. او در این سال موفق به دریافت جایزه سزار بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم ملودرام آپارتمان در نقش لیزا شد. بعد از این، او پیشنهاد بازی در فیلم دابرمن را دریافت کرد.

او در سال ۱۹۹۷ بعد از اینکه به عنوان یک بازیگر زن موفق شناخته شد. در سه فیلم “استرساتی”، “تو منو می خوای” و “موویاس” به طور همزمان ایفای نقش کرد. در سال ۱۹۹۸ در فیلم های “سازش”، “Le Plaisir” ، “آخرین سال نو” و “آنهایی که عشق می ورزند” به ایفای نقش پرداخت.

مونیکا بلوچی در تمام این فیلم ها اجرای موفقی داشت و همین امر باعث شد تا کارگردان های بیشتری به او توجه کنند و برای بازی در فیلم ها از او دعوت کنند. او در فیلم های مالنا، استریکس و اوبلیکس نقش های به یاد ماندنی داشت و در فیلم های مأموریت کلئوپاترا، برادری با مرگ و برگشت ناپذیر نقش های مهمی بر عهده داشت. از دیگر فیلم های او می توان “ماتریکس را وارد کنید”، “انقلاب های ماتریکس”، “برادران گریم”، “مأموران سری” و “مصائب مسیح” را نام برد.

مونیکا بلوچی دو دختر از کسل به نام‌های دیوا (متولد ۲۰۰۴) و لئونیه (متولد ۲۰۱۰) دارد.

روابط عاشقانه مونیکا بلوچی

بلوچی در سال ۱۹۹۰ با عکاس ایتالیایی، کلودیو کارلوس باسو ازدواج کرد و پس از هجده ماه از او طلاق گرفت. بلوچی سپس در سال ۱۹۹۶ در زمان ساخت فیلم آپارتمان با ونسان کسل بازیگر فرانسوی آشنا شد و سه سال بعد با وی ازدواج کرد. مونیکا بلوچی دو دختر از کسل به نام‌های دیوا (متولد ۲۰۰۴) و لئونیه (متولد ۲۰۱۰) دارد. بلوچی و کسل در ۲۶ اوت ۲۰۱۳ طلاقشان را اعلام کردند. با این حال این دو هنوز هم بخاطر فرزندانشان ارتباط خوبی دارند.

مونیکا بلوچی، در حال حاضر با تیم برتون، کارگردان آمریکایی چند ماهی است که وارد رابطه عاشقانه شده اند.

ثروت بلوچی حدود ۴۵ میلیون دلار ارزیابی شده

پایان

ثروت بلوچی حدود ۴۵ میلیون دلار ارزیابی شده و وی بیشتر وقت خود را در شهرهای زیبای پاریس و رم می‌گذارند. ناگفته نماند که این سلبریتی به پنج زبان زنده دنیا یعنی فارسی، اسپانیایی، فرانسوی، انگلیسی و ایتالیایی تسلط دارد و طرفدار تیم کشورش ایتالیا است. مونیکا بلوچی همچنین در فیلم فصل کرگدن در کنار بهروز وثوقی معروف نیز بازی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید