نشست خبری عوامل فیلم سینمایی «شه‌سوار» در چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر/ حسین نمازی: «شه‌سوار» بهترین فیلم من تاکنون است

به نقل از آرتیها چند سالی است که کارگردان‌های تلویزیون و سینما به کمدی‌های روستایی توجه نشان داده‌اند و به این فکر افتاده‌اند که می‌توان از پتانسیل زندگی در روستا برای خلق کمدی‌های جذاب استفاده کرد. از ابتدای دهه نود با موفقیت چشمگیر «پایتخت»، چند فیلم و سریال کمدی در این حیطه ساخته شده‌اند که البته همه آنها موفق نبوده‌اند. فیلم کمدی «شه‌سوار» به کارگردانی حسین نمازی، جدیدترین تلاش در این عرصه است؛ فیلمی که این روزها در جشنواره فیلم چهل‌ودوم فجر به نمایش درآمده است.

فیلم سینمایی «شه‌سوار»

فیلم سینمایی «شه‌سوار»

حسین نمازی کارگردان فیلم شادروان، امسال با فیلم سینمایی «شه‌سوار» در جشنواره حضور دارد؛ فیلمی در ژانر کمدی که نام خود را در میان فیلم های حاضر در بخش سودای سیمرغ چهل و دومین دوره جشنواره فجر ۱۴۰۲ ثبت کرده است. این کارگردان و نویسنده موفق، با ساخت یک درام تلخ اجتماعی در مورد پیوند اعضا، مسیر خود در فیلمسازی را آغاز کرد؛ فیلم “آپاندیس” در ژانر درام تلخ به عنوان قدم اول او در دنیای سینما محسوب می‌شود.

نمازی با فاصله ای کوتاه، با دنبال کردن ژانر مورد علاقه‌اش در فیلم دوم خود به نام “شادروان”، یک کمدی اجتماعی با کیفیت را به راه انداخت که به عنوان یکی از آثار شاخص در جشنواره چهلم به شمار می‌رود. حالا پس از دو سال، با حفظ همان تم و فضای آشنا از فیلم “شادروان”، به موضوعی مشابه در فیلم “شه‌سوار” می‌پردازد که با حضور بازیگرانی همچون الناز حبیبی و مهرداد صدیقیان، جذابیت بیشتری خواهد داشت.

خلاصه داستان و بازیگران فیلم «شه‌سوار»

خلاصه داستان و بازیگران فیلم «شه‌سوار»

فیلم درباره مراسم ختم و عروسی است که به شویه ای متفاوت و با پنهان کاری خانواده برگزار خواهد شد. در حقیقت در جریان برگزاری عروسی که چندبار بهم خوده است، پدر خانواده از دنیا می‌رود. اینجاست که خانواده او قصد پنهان کردن این خبر را دارند.

لیست بازیگران این فیلم را مهرداد صدیقیان، الناز حبیبی، عباس جمشیدی‌فر، هادی کاظمی، گیتی قاسمی، عزت‌الله رمضانی‌ فر، سعید عطایان، امیر دژاکام، ایمان برات‌پور، حافظ نبی زاده، مهرناز افلاکیان و ناهید استواری تشکیل می‌دهند.

نشست خبری عوامل فیلم «شه‌سوار»

نشست خبری عوامل فیلم «شه‌سوار»

سعید عطائیان: ما یک روستا را برای ساخت این فیلم به لطف اهالی روستا گرفتیم. ترس‌هایی برایمان وجود داشت و هرکسی این فیلمنامه را می‌خواند، می‌گفت شبیه «شادروان» است اما حسین نمازی اصرار داشت که اینگونه نیست.

گیتی قاسمی: چند سالی است که من فقط کمدی کار می‌کنم و این مدت اصلا فیلم جدی کار نکردم. پس فکر کردم که با پذیرفتن پیشنهاد آقای نمازی می‌توانم به فیلم جدی و به جایی که ابتدا بودم، بازگردم.

الناز حبیبی: «شه‌سوار» کار سختی بود و امیدوارم اتفاقات خوبی برای این فیلم رخ دهد.

«شادروان»

حسین نمازی: همه ما باید کنار هم فیلم بسازیم تا سینما سرپا بماند چراکه به هرحال جشنواره فجر نقطه مهمی در سینمای ما است. «آپاندیس» برای من اتفاق جذابی بود اما به جایی رسیدم که دیگر نمی‌توانستم فیلم تلخ بسازم. برای من اهمیتی ندارد که این فیلم شبیه «شادروان» هست یا خیر. زیرا هر دو فیلم اثر خود من است و این فضا را دوست دارم. به نظر من «شه‌سوار» بهترین فیلم من تاکنون است.

عباس جمشیدی‌فر: دغدغه من بود که فیلم‌ و قصه‌ای را بازی کنم که درباره فقر است. فقری که بلایی سر یک خانواده یا جامعه می‌آورد که نمی‌توان هیچگونه آن را جمع کرد.

هادی کاظمی: سعی ما در این فیلم بر خنداندن نبود و یک جاهایی از دستمان در می‌رفت. «شه‌سوار» فیلم کمدی نیست بلکه یک یک زندگی است. زندگی هم شامل خنده، گریه، چالش و مسائل مختلف است.

تاریخ و روز دقیق اکران فیلم «شه‌سوار» در سینماها در حال حاضر مشخص نیست. ولی برای نخستین بار در جشنواره چهل و دوم فیلم فجر ۱۴۰۳ پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید