نوید محمدزاده پس از چند سال دوری از عرصه بازیگری، حالا با بازی در فیلم کمدی «زودپز» به کارگردانی رامبد جوان مجددا به میدان برمی‌گردد

به نقل از آرتیها نوید محمدزاده که بعد از بازی در دو فیلم «سرخپوست» و «متری شیش‌ونیم» در اواخر دهه نود، با وجود بازی در سه فیلم «تفریق»، «شب، داخلی، دیوار» و «برادران لیلا»، چهار سال است رنگ پرده سینماها را ندیده است، حالا با بازی در فیلم کمدی «زودپز» به کارگردانی رامبد جوان، مجددا به میدان برمی‌گردد.

آنالیز چند تن از فیلم‌های نوید محمدزاده:

سریال «قورباغه»

سریال «قورباغه»

یک سال کامل به جای بازی در فیلم‌های سینمایی، درگیر بازی در سریال «قورباغه» به کارگردانی هومن سیدی شد. نقش نوری با بازی نوید محمدزاده اتفاق مهمی در این سریال رقم زد. نوری قاچاقچی مواد مخدر بود. به راحتی آدم می‌کشت و با ماده‌ معجزه‌آسایی که در اختیار داشت می‌توانست هرکسی را به انجام هرکاری وادار کند بدون اینکه گیر بیفتد. احساسات و عواطف عجیب و غریبی داشته و در حرکاتش ردی از احساسات به چشم نمی‌خورد. «قورباغه» سریال مهم و قابل تأملی از آب درآمد و محمدزاده هم برای ایفای این نقش تحسین شد.

فیلم «برادران لیلا»

فیلم «برادران لیلا»

یکی از مهمترین فیلم‌هایی که محمدزاده این اواخر در آن بازی داشت، «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی بود. او سال ۱۴۰۰ بعد از دو همکاری پیاپی با روستایی در «ابد و یک روز» و «متری شیش‌ونیم»، در «برادران لیلا» بازی کرد. او برخلاف دو فیلم دیگر روستایی، اینبار با نقش علیرضا در قالب پسری آرام، عاقل، مهربان و البته سازگار با شرایط معرفی می‌شود که محور اصلی داستان است. علیرضا تنها کسی است که در جریان سکه‌ها مقابل تصمیمات لیلا می‌ایستد و نمی‌تواند اجازه دهد به‌ پدرشان رودست بزنند.

او در این فیلم یکی از پراحساس‌ترین نقش‌هایش را به نمایش می‌گذارد. «برادران لیلا» بعد از ماجرای اکران در جشنواره کن ۲۰۲۲ به بهانه نداشتن پروانه نمایش، توسط سازمان سینمایی توقیف شد. اواخر اسفند سال گذشته نسخه قاچاق آن در دسترس مخاطبان قرار گرفت و هیچ‌گاه رنگ پرده را ندید.  

فیلم «تفریق»

فیلم «تفریق»

سال ۱۴۰۰ نوید محمدزاده علاوه بر «برادران لیلا» در «تفریق» مانی حقیقی هم بازی کرد. او در این فیلم با دو گریم متفاوت، ایفاگر دو نقش در دو جایگاه اجتماعی مختلف شد. «تفریق» یکی از خاص‌ترین ساخته سینمایی مانی حقیقی است که به لحاظ خلق موقعیت داستانی و فضا‌سازی اثری متفوت در کارنامه این کارگردان به شمار می‌رود. این فیلم به دلیل داستان خاص، حضور مانی حقیقی به عنوان کارگردان و البته نقش آفرینی ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده یکی از امیدهای اکران به شمار می‌رفت اما با انتشار نسخه غیرقانونی‌اش، این امکان از آن سلب شد و در نتیجه محمدزاده به واسطه این فیلم هم نتوانست روی پرده باشد. «تفریق» نهایتا به صورت آنلاین اکران شد.

فیلم «شب، داخلی، دیوار»

فیلم «شب، داخلی، دیوار»

محمدزاده سال ۱۳۹۹ ، چهار سال پس از بازی در «بدون تاریخ، بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند، بار دیگر در فیلم «شب، داخلی، دیوار» مقابل دوربین این کارگردان رفت. او در این فیلم نقش پسری نابینا به اسم علی را بازی کرد که به دلایلی در فضایی محدود گرفتار می‌شود. این فیلم اولین بار در سپتامبر ۲۰۲۲ در جشنواره ونیز به نمایش درآمد. «شب، داخلی، دیوار» به صورت غیررسمی توقیف شده و هیچ خبری درباره اکران آن به گوش نمی رسد. این فیلم طی روزهای آینده در تورنتو کانادا روی پرده می‌رود.

فیلم «زودپز»

فیلم «زودپز»

درحال حاضر محمدزاده به همراه محسن تنابنده مشغول بازی در فیلم «زودپز» به کارگردانی رامبد جوان است؛ یک کمدی دهه شصتی که رامبد شش سال پس از «قانون مورفی» تصمیم به ساخت آن گرفته است. این فیلم به احتمال زیاد در جشنواره چهل‌ودوم فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد. از همین حالا می‌توان به موفقیت آن در اکران امیدوار بود. با ساخت این فیلم بالاخره پس از چهار سال طلسم حضور محمدزاده در سینما را خواهد شکست. «زودپز» فرم حضور در جشنواره فیلم فجر را پر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید