نکات کاربردی درباره سبک دکوراسیون کاستال/ با اجرای سبک کاستال محیطی آرامش بخش، ساده با حال و هوای ساحل را در خانه خود ایجاد کنید

در این مقاله از آرتیها نکات مفید و کاربردی درباره سبک دکوراسیون کاستال را با شما عزیزان به اشتراک می‌گذاریم. با اجرای سبک دکوراسیون کاستال شما می‌توانید تجربه بودن در محیطی آرامش بخش، ساده و بدون به هم ریختگی را تجربه کنید و به طور همزمان احساس حضور در خانه‌های ساحلی را نیز داشته باشید. این سبک دکوراسیون داخلی در خانه‌های کنار ساحل و یا روی آب استفاده می‌شود اما شما لزوماً نباید صاحب چنین خانه‌هایی باشید تا بتوانید از این سبک در فضای داخلی خود استفاده کنید. بلکه کاملاً برعکس، شما می‌توانید با اجرای سبک کاستال حال و هوای ساحل را در خانه خود ایجاد کنید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد استفاده از این سبک دکوراسیون در فضای داخلی خود را دارید و یا به طور کلی به این زمینه علاقه مند هستید؛ حتماً تا انتها با ما همراه باشید.

شما می توانید فضاهای مختلفی را به سبک کاستال دکور کنید

در کدام فضاها می توان از دکوراسیون کاستال استفاده کرد؟

شما می توانید فضاهای مختلفی را به سبک کاستال دکور کنید، اما با این حال خانه هایی که فضایی مدرن و امروزی دارند، پس از چیدمان به سبک ساحلی، جذابیت بیشتری پیدا می کنند. خانه هایی با پنجره های بزرگ و نورگیرها، گزینه های بسیار مناسبی برای اجرای سبک دکوراسیون کاستال هستند؛ زیرا نور بیشتری را به داخل فضای خانه راه می دهند و با رنگ سفید به خوبی ترکیب می شوند.

استفاده از این سبک، در خانه های ویلایی و شهری متداول و مرسوم است و عموما توسط افرادی استفاده می شود که به محیط های آرامش بخش و مکانهای طبیعی مانند دریا، علاقه زیادی دارند. شما می توانید قسمت های مختلف خانه نظیر سالن پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه یا حمام را با سبک کاستال دکوراسیون کنید.

ایجاد فضای ساحلی

رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون به سبک کاستال کدامند؟

در این سبک از طراحی و دکوراسیون داخلی بیشتر از رنگهای سفید، آبی، طلایی و به طور کلی رنگ‌های موجود در ساحل استفاده می‌شود. معمولاً سفید رنگ غالب در طراحی‌های کاستال است. در کنار آن از رنگ‌های خنثی مثل خاکستری و قهوه‌ای در مبلمان و سایر اجزا استفاده می‌شود.

علاوه بر این برای ایجاد فضای ساحلی در محیط از عناصر دکوراتیو به رنگ‌های مرجانی، کله غازی و شنی نیز استفاده می‌شود. در کنار تمامی این الگوهای رنگی می‌توان از طرح‌های متفاوت مثل راه راه و… نیز به کار برد و با ترکیب دو رنگ یا حتی بیشتر ظاهر زیباتری را ایجاد کرد.

در طراحی به سبک کاستال از متریال متفاوتی استفاده می‌شود؛ اما مهم ترین متریال کاربردی در سبک کاستال، چوب است.

متریال پرطرفدار در دکوراسیون به سبک کاستال

در طراحی به سبک کاستال از متریال متفاوتی استفاده می‌شود؛ اما مهم ترین متریال کاربردی در سبک کاستال، چوب است. در این سبک دکوراسیون، چوب باید ویژگی‌های طبیعی خود را حفظ کند تا بتواند فضایی شبیه به ساحل و دریا به وجود بیاورد. پس برای اجرای سبک دکور ساحلی، از چوب طبیعی و پردازش نشده در فضای داخلی خانه استفاده کنید تا فضایی شبیه به کلبه‌های چوبی نزدیک به دریا ایجاد کنید. می‌توانید از مبلمان چوبی، تابلوهای چوبی و همچنین میز و صندلی های ساخته شده از چوب در منزل خود استفاده کنید.

در کنار اینها از ریسمان‌های کنفی و پاف‌های بافتنی استفاده کنید تا جذابیت بصری محیط را بیشتر کنید و فضایی نزدیک به ساحل و دریا خلق کنید. اضافه کردن تخته‌های سفید و یکدست، سنگ طبیعی، آینه‌های کوچک و بزرگ نیز باعث زیباتر شدن دکور ساحلی خانه شما می‌شود.

دکوراسیون کاستال مدیترانه‌ای

انواع سبک‌های دکوراسیون کاستال

دکوراسیون کاستال مدیترانه‌ای: این سبک بیشتر در خانه‌های چوبی کشورهای یونان، اسپانیا و ایتالیا به کار می‌رود. از ویژگی‌های بارز آن می‌توان به استفاده از رنگ‌های روشن، چوب‌های محکم، فلزهای سیاه و آیتم‌های دکوراتیو حکاکی شده اشاره کرد.

دکوراسیون کاستال جزایر استوایی: در جزایر استوایی استفاده از این سبک دکوراسیون به نوعی نشان دهنده اعتقاد و احترام مردم بومی به اقیانوس و ساحل است. در این نوع از سبک دکوراسیون کاستال از طرح‌ها و رنگ‌های عناصر طبیعی، چوب‌های درخت ساج و آیتم‌های دکوراتیو دریایی و بومی استفاده می‌شود.

دکوراسیون کاستال آمریکایی

دکوراسیون کاستال آمریکایی: همانطور که از اسم آن مشخص است این سبک مربوط به سواحل آمریکا می‌شود. از ویژگی‌های آن می‌توان به استفاده از نور طبیعی زیاد، رنگ‌های سفید با تناژ گرم و اقیانوسی، مبلمان راحتی و دکوری‌های دریایی اشاره کرد.

ممنون از این که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و مطالب گفته شده در آن برای شما مفید، کاربردی و سودمند بوده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید