نگاهی به اتفاقات سریال خواهران و برادران که این سریال را جذاب و پربیننده‌تر می‌کند/ از بازیگران خوش‌چهره تا داستان های پی در پی

به نقل از آرتیها سریال خواهران و برادران (Kardeşlerim) یکی از محبوب‌ترین سریال‌های محصول ترکیه است که در دو سال گذشته در ایران نیز مخاطبان بسیاری داشته است. این سریال ژانر عاشقانه و درام دارد. از ۲۰ فوریه ۲۰۲۱ از شبکه آ تی‌وی ترکیه پخش می‌شود. کارگردان سریال سرکان بیرینچی بوده و نویسندگی آن را گل‌عابوس سمرجی بر عهده دارد.

این سریال تا کنون به قسمت ۱۱۴ و فصل چهارم رسیده است. البته مخاطبان فارسی زبان بیشتر این سریال را از شبکه جم و به شکل چند قسمتی می‌بینند. یعنی در کشور‌های مختلف این سریال در بیش از ۳۰۰ قسمت در حال پخش است. این سریال که روایت یک نسل تینیجر است، در درون خود ماجرا‌ها و حوادث بسیار جالبی را روایت می‌کند که می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد. 

با این مقدمات آن‌چه در ادامه می‌خوانید ۱۰ نکته درباره این سریال است که هم قالب اصلی سریال را نشان می‌دهد. هم می‌تواند بخش‌های از سریال را برای مخاطبان بازگو کند. 

۱- خانواده‌ای خاص که محکوم به تحمل رنج، سختی و مستقل بودن هستند

محوریت اصلی سریال خواهران و برادران را خانواده‌ای تشکیل می‌دهند که به شدت به یکدیگر وابسته بوده و داستان‌های پرفراز و نشیبی را تجربه می‌کنند. این خانواده در ابتدا ۶ نفر بودند. «قدیر»، «عمر»، «آسیه» و «امل» چهار خواهر و برادری بودند که سریال با محوریت آن‌ها پیش می‌رود. آن‌ها در ابتدا پدر و مادرشان را از دست می‌دهند و در ادامه برادر بزرگ‌تر قدیر نیز می‌میرد. 

عمر و آسیه با خواهر کوچکشان امل ناچار هستند از هر طریقی به طور مستقل زندگی کنند. آن‌ها در خانه‌ای کلبه‌گونه که از سوی ثروتمندان سریال «مرغ‌دانی» نامیده می‌شود، زندگی می‌کنند. زندگی آن‌ها بسیار پرمشقت و سخت سپری می‌شود، هر اقدامی از سوی آن‌ها با شکست و ناکامی منتهی می‌شود، اما نکته مهم این است که این سه خواهر و برادر هیچ‌گاه حاضر به پذیرش تحقیر خود نیستند. در تمامی ماجرا‌ها فقر و گرسنگی را تحمل می‌کنند، اما خود را محتاج و مدیون هیچ شخصی نمی‌کنند. 

۲- خواهران و برادران یکی پس از دیگری می‌آیند

همان‌گونه که از نام سریال پیداست، خواهران و برادران زیادی در مجموعه حضور دارند. اکثر افراد یا خواهر و برادرانی هستند که از کودکی با یکدیگر بوده‌اند و یا گمشدگانی هستند که به شکل بسیار دراماتیک نهایتا یکدیگر را می‌یابند. البته این خواهران و برادران برای همیشه در کنار یکدیگر باقی نمی‌مانند، بلکه در حوادث مختلف برخی از آن‌ها می‌میرند و نقش‌شان پایان پیدا می‌کند. 

۳- عشق‌های دوگانه میان فقیر و ثروتمند

یکی از تم‌های اصلی سریال خواهران و برادران، عشق‌های دوگانه میان فقرا و ثروتمند است. در اکثر روایت‌های عاشقانه سریال، یک دختر ثروتمند عاشق یک پسر فقیر و یا بالعکس، یک پسر ثروتنمند عاشق یک دختر فقیر است. عشق آسیه و دوروک، عمر و سوسن، آیبیکه و برک و … همگی نمود‌هایی از دوگانه عشقی فقیر و پولدار هستند. 

۴- مدرسه‌ای که همه بچه‌ها را کنار یکدیگر جمع می‌کند

کالج آتامان یکی دبیرستان خصوصی است که بخش بزرگی از حوادث سریال در آن‌جا سپری می‌شود. بچه‌های ثروتمند با پول والدین و بچه‌های فقیر با کسب نمره عالی موفق به حضور در این مدرسه خاص می‌شوند. بخش بزرگی از ماجرا‌های عاشقانه و حوادث سریال در این مدرسه اتفاق می‌افتد. تمامی بازیگران جوان سریال در یک کلاس مشترک حضور دارند که دائما با یکدیگر جرو بحث دارند و ماجرا‌های مختلفی را از سر می‌گذرانند. 

۵- عاشقانه‌های پر رمز و رازی که پر از اصرار پنهان است

عشق‌های جالب و پر احساس میان جوانان و بازیگران میان‌سال، یکی از نکاتی است که سریال را برای مخاطبان بیش از پیش جذاب کرده است. در تمامی عشق‌ها و روابط احساسی، راز‌ها و ماجرا‌های پنهانی وجود دارد که فاش شدن آن می‌تواند فاجعه درست کند. همین موضوع موجب شده که فضایی از جذابیت و تعلیق در بیشتر سکانس‌های عاشقانه سریال حکم فرما باشد. 

۶- تم ازدواج مجدد طلاق گرفته‌ها با یکدیگر

یکی از تم‌های عجیب سریال که نویسنده دائما در چندین نوبت آن را تکرار می‌کند ازدواج مجدد کسانی است که از یکدیگر طلاق گرفته‌اند. در باب چند شخصیت اصلی سریال این موضوع صدق می‌کند. طلاق و ازدواج عاکف با نباهت و اورهان با شنگول نمونه‌های اصلی این موضوع هستند. به نوعی سریال تبلیغ ازدواج مجدد افراد طلاق گرفته با یکدیگر را ترویج می‌کند. 

۷- قتل‌هایی که فاش می‌شوند، اما کسی مجازات نمی‌شود!

یکی از تم‌های اعصاب خردکن سریال افشای قتل‌های انجام شده توسط شخصیت‌های منفی سریال است که البته هیچ‌گاه مجازات نمی‌شود. سخت‌ترین گناه‌ها به آسانی در لفافه یک مچ‌گیری (آتو داشتن) به فراموشی سپرده می‌شود. اما جالب‌تر این است که بعد از افشای قتل‌ها، همچنان افراد با یکدیگر یا با همان قاتل برادر یا خواهر خود ارتباط‌شان را حفظ می‌کنند که این خود از عجایب است. 

۸- ارم فامیلی‌ای که همیشه باید فقیر بماند

یکی از نکات دیگر فیلم‌نامه در فقر ماندن خانواده ارم فامیلی است. یعنی شامل عمر، آسیه و امل به همراه خانواده عمویشان. آن‌ها در مقاطع مختلف پول فراوانی را پیدا می‌کنند، اما هر بار به شکل بسیار احمقانه و سهل‌انگارانه‌ای پول از دست آن‌ها می‌رود تا همچنان در مشقت و سختی باقی بمانند. 

۹- عاکف شخصیت منفی‌ای که همه از او متنفراند، اما دوستش هم دارند!

یکی از قوی‌ترین شخصیت‌ها سریال عاکف آتاکول با ایفای نقش جلیل نالچاکان بازیگر مشهور ترک است. عاکف نقش یک فرد پوادار و صاحب کمپانی آتاکول را بازی می‌کند که انواع شیادی، قتل و خیانت از او سر می‌زند، اما همزمان او در لحظات مختلف در مقام یک ابرقهرمان ظاهر می‌شود. همین امر او را به یک منفور دوست داشتنی در سریال تبدیل کرده است. 

۱۰- قتل‌هایی که هم هستند و هم نیستند!

قتل‌های زیادی در طول چهار فصل پخش شده از سریال خواهران و برادران اتفاق افتاده است. همان‌طور که گفته شد برای هیچ یک از این قتل‌ها، هیچ شخصی مجازات نمی‌شود، اما به شکلی ادامه دار، سایه آن‌ها بر سریال حاکم است. دائما مخاطب انتظار می‌کشد که روزی پلیس قاتلان را دستگیر و به مجازات برسند. شاید همین موضوع است که هر هفته مخاطب‌ها را بیش از هر موضوع دیگری به دیدن قسمت جدید سریال خواهران و برادران ترغیب می‌‎کند.

دیدگاهتان را بنویسید