نگاهی به بازیگران فیلم «صبحانه با زرافه‌ها»/ صحت دست روی چهار بازیگر گذاشته که همگی در آثار قبلی‌اش جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند

به نقل از آرتیها سروش صحت در ترکیب بازیگران فیلم «صبحانه با زرافه‌ها» دست روی چهار بازیگر گذاشته که همگی در آثار قبلی‌اش جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند. پژمان جمشیدی و هوتن شکیبا که این روزها به عنوان بازیگران مطرح سینما شناخته می‌شوند، اولین بار توسط سریال‌های سروش صحت به شهرت رسیده‌اند و بیژن بنفشه‌خواه با وجود اینکه سالیان سال است در سینما و تلویزیون فعالیت می‌کند، در سریال‌های این کارگردان توانست احیا شود و نقش‌های متفاوتی را به نمایش بگذارد.

این سه بازیگر حالا در «صبحانه با زرافه‌ها» ایفاگر نقش‌های اصلی هستند. علاوه بر آنها مجید یوسفی، بازیگر نقش نیما ربانی سریال «مگه تموم عمر چند تا بهاره؟» هم جزو ترکیب بازیگران «صبحانه با زرافه‌ها» است. به بهانه انتشار تصاویر بازیگران این فیلم، مروری داریم بر پیشینه همکاری سروش صحت با هریک از این چهار بازیگر. بهرام رادان و هادی حجازی‌فر از جمله بازیگران «صبحانه با زرافه‌ها» هستند که پیش‌تر همکاری با سروش صحت را تجربه نکرده‌اند.   

بیژن بنفشه‌خواه

بیژن بنفشه‌خواه

سابقه حضور بیژن بنفشه‌ها در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف به اوایل دهه هفتاد برمی‌گردد. او تا پیش از اینکه برای سریال «ساختمان پزشکان» به کارگردانی سروش صحت انتخاب شود، در مجموعه‌های آیتمی و سریال‌های کمدی مختلفی بازی کرده بود. با این حال اما نقش شاخص و اثرگذاری در کارنامه نداشت. درواقع سال ۱۳۹۰ با بازی در نقش دکتر هومن ملک‌زاده، جراح پلاستیک «ساختمان پزشکان» توانست بعد از مدت‌ها در مرکز توجه‌ها قرار بگیرد. بنفشه‌خواه در این سریال جنس متفاوتی از کمدی را تجربه کرد و بازی متفاوتی از خودش به جا گذاشت. بعد از موفقیت در «ساختمان پزشکان» بود که صحت برای «پژمان» هم از او دعوت به همکاری کرد. او نقش برادر همسر پژمان را بازی می‌کرد که از همسرش حساب می‌برد و هرچه می‌گفت اجرا می‌کرد.

در سریال «لیسانسه‌ها» سروش صحت نقش بسیار متفاوتی برایش در نظر گرفت. کاراکتر «دکتر مهاجر» به یکی از جذابترین نقاط قوت فیلم تبدیل شد. از یک طرف پدر سخت گیر و مربی جدی بود که مدام تلاش می‌کرد دامادش را ضایع کند و از سوی دیگر در جایگاه یک مرد عاشق‌پیشه، لوس بازی در می‌آورد. بنفشه‌خواه در «مگه تموم عمر چند تا بهاره؟» هم با گریم بسیار متفاوتی، نقش ماتریکس ذهن شاهین را بازی کرد. اینبار هم در عین جدیت، موقعیت‌های کمدی بامزه‌ای را رقم می‌زد. حالا «صبحانه با زرافه‌ها» جدیدترین همکاری بنفشه‌خواه با سروش صحت به حساب می‌آید.

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا قبل از اینکه با «لیسانسه‌ها» به شهرت برسد، در تئاتر چهره شناخته شده‌ای بود و در فیلم‌هایی مثل «شب بیرون»، «حق سکوت» و «طبقه حساس» بازی کرده بود. نام شکیبا با صداپیشگی عروسک دیبی در «کلاه‌قرمزی» سر زبان‌ها افتاد و بعد از آن با بازی در نقش حبیب سریال «لیسانسه‌ها» به کارگردانی سروش صحت به شهرت رسید. حبیب به خاطر ویژگی‌های منحصربفردش یکی از مهمترین شخصیت‌های سه‌گانه «لیسانسه‌ها» بود. پسر جوانی که نه آداب و معاشرت بلد بود، نه تیپ و قیافه درست و حسابی داشت و نه هوش بالایی در او دیده می‌شد اما به خاطر ثروت پدرش، خودش را در جایگاهی والا می‌دید.

او حتی توانایی ابراز علاقه به دختران را هم نداشت و گمان می‌کرد همه عاشقش هستند. در عین اینکه رفتارش همه را حرص می‌داد اما عامل اصلی جذابیت سریال بود. بعد از موفقیت شکیبا در این سریال بود که حضورش در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف پررنگ شد و خیلی زود به سیمرغ دست پیدا کرد. شکیبا در سریال «مگه تموم عمر چند تا بهاره؟» هم به دعوت صحت در یک سکانس مجددا در قالب شخصیت حبیب قرار گرفت؛ سکانسی که خیلی زود در شبکه‌های اجتماعی دست به دست گشت. شکیبا در «صبحانه با زرافه‌ها» یکی از نقش‌های اصلی را ایفا کرده است.

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی اولین قدمش را در بازیگری به واسطه حضور در آثار سروش صحت برداشت. سال ۱۳۹۰ در سریال «ساختمان پزشکان» نقش کوچکی بازی کرد که چندان دیده نشد، اما چند وقت بعد با بازی در نقش اصلی سریال «پژمان» خیلی زود توانست توجه‌ها را جلب کند و به محبوبیت برسد. او براساس فیلمنامه پیمان قاسم‌خانی در این سریال نقش فوتبالیست بازنشسته‌ای را بازی کرد که بعد از سال‌ها بازی حالا دیگر تیمی او را نمی‌پذیرفت.

پژمان چنان در این نقش موفق ظاهر شد که خیلی زود به شهرت رسید و به طور رسمی وارد عرصه بازیگری شد. او در فیلم «جهان با من برقص» یک بار دیگر با سروش صحت همکاری کرد؛ یک همکاری موفق که به خلق اثری خوش‌ساخت منجر شد. پژمان در جدیدترین سریال سروش صحت، «مگه تموم عمر چند تا بهاره؟» هم در یک سکانس بازی کرد. حالا هم که در «صبحانه با زرافه‌ها» یکی از بازیگران نقش اصلی است.

مجید یوسفی

مجید یوسفی

مجید یوسفی یکی از جدیدترین بازیگرانی است که استعدادش توسط سروش صحت کشف شده. اولین بار او را در نقش نیما ربانی در «مگه تموم عمر چند تا بهاره؟» دیدیم. در این سریال موهای بلندی داشت و ویژگی‌های جالبی برایش طراحی شده بود. مدام بدبیاری می‌آورد. با این حال اعتماد بنفس زیادی داشت. گرچه مدام سرش به سنگ می‌خورد و همه او را نادیده می‌گرفتند اما سرخورده نمی‌شد. آه در بساط نداشت و مدام در پی استفاده از دیگران بود. در امور احساسی هم بلاتکلیف بود و با اینکه گلی را دوست داشت، به دخترهای دیگر هم شماره می‌داد و وقتی پای خوشگذرانی به میان می‌آمد عملا گلی را فراموش می‌کرد. در «صبحانه با زرافه‌ها» مجید یوسفی را با گریمی کاملا متفاوت می‌بینیم. او با اینکه نقشش به اندازه سایر بازیگران نیست اما موقعیت‌های جالبی را در فیلم رقم می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید