نگاهی به بیوگرافی دو بازیگر جوان و پراستعداد فیلم «آبی روشن»، به بهانه نامزدشدن در ۵ بخش از جوایز چهل و دومین جشنوارهٔ فیلم فجر

امروز در آرتیها به زندگی دو هنرمند پراستعداد در فیلم «آبی روشن» می‌پردازیم. «آبی روشن» فیلم ایرانی محصول ۱۴۰۲ به کارگردانی بابک خواجه‌پاشا، نویسندگی امیر ابیلی و داوود گنجوی و تهیه‌کنندگی سید محمدحسین میری است. این فیلم نامزد ۵ جایزه سیمرغ بلورین در چهل و دومین جشنوارهٔ فیلم فجر شد.

سارا حاتمی بازیگر اهل ایران است. حاتمی در سال ۱۳۸۴ متولد شد. او یک برادر بزرگ‌تر دارد. رشتهٔ تحصیلی حاتمی در دبیرستان، ریاضی فیزیک بود. تماشای لانتوری (۱۳۹۴) باعث علاقهٔ او به بازیگری شد.

سارا حاتمی

ورود به حرفه بازیگری سارا حاتمی

حاتمی بازیگری را از ۱۲ سالگی در تئاترهای آموزشگاهی آغاز کرد. او در کلاس‌های بازیگری اشکان خطیبی شرکت کرد و توسط وی به کیومرث مرادی معرفی شد. مرادی مسئول انتخاب بازیگر برای زخم کاری (۱۴۰۰) بود و حاتمی را در نخستین تجربهٔ بازیگری‌اش، برای ایفای نقش در این سریال انتخاب کرد. او در این سریال نقش دختری «ساده» و «سردرگم» به‌نام مائده را ایفا کرد که عاشق یکی از خویشاوندانش می‌شود. حاتمی از دو سال پیش از این سریال، در تئاتر فعالیت می‌کرد و یکی از بازیگران نمایش حکایت لوطیان مرد رند بود که از آبان تا آذر ۱۳۹۷ برگزار شد. او در مراحل تولید زخم کاری، با بازیگر نقش اول، جواد عزتی، همکاری می‌کرد و پیش از آغاز فیلم‌برداری، سوارکاری را آموخت. او گفت این نقش را با پارتی‌بازی نگرفت و از بازی در این سریال چیزهای زیادی آموخته‌است.

کت چرمی

سارا حاتمی یکی از ۱۴۰ نفری بود که برای حضور در کت چرمی تست بازیگری داد. او در این فیلم نقش نوجوانی به‌نام ثریا را ایفا می‌کند که درگیر اعتیاد به مواد مخدر شده‌است. این نقش، با نقشی که در زخم کاری بازی کرد، بسیار متفاوت بود. حاتمی برای این نقش، از کمپ‌های ترک اعتیاد بازدید کرد و با افراد درگیرِ اعتیاد، در تعامل بود. کارگردان حسین میرزامحمدی به او توصیه کرد خون‌بازی (۱۳۸۵) را تماشا کند. این فیلم در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر در بهمن ۱۴۰۱ به نمایش درآمد و او در آن‌جا، برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. حاتمی برای این نقش، به موفقیتی غیرمنتظره رسید؛ منتقدی در خبرگزاری فارس، نقش‌آفرینی «درخشان و تأثیرگذار» حاتمی را تنها نکتهٔ مثبت فیلم و نورنیوز نیز او را برترین بازیگر فیلم دانست.

مرتضی امینی تبار

مرتضی امینی تبار

مرتضی امینی تبار بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است که در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۷۸ در قم، ایران متولد شد. اصالت او افغانستانی است، اما خودش در ایران متولد شده است. پدر و مادر مرتضی امینی تبار حدود ۲۵ سال پیش از افغانستان به ایران مهاجرت کرده‌اند. این مهاجرت از سرزمین زادگاهشان به ایران، زمینه‌ساز شروع زندگی و حرفه هنری مرتضی امینی تبار شد.

مرتضی امینی تبار در فصل دوم سریال محبوب “زخم کاری” با نقش میثم ظاهر شده است. جالب است بدانید که او برای بازی در این نقش، چندین بار به محمدحسین مهدویان، کارگردان سریال، معرفی شده است. پس از گذراندن تست‌های سختگیرانه، امینی تبار توسط محمدحسین مهدویان برای بازی در سریال “زخم کاری” انتخاب شده و با بازی‌اش در این نقش، شهرت و موفقیت بیشتری به دست آورده است. نقش میثم در این سریال، به عنوان یکی از دلسوزترین و پرطرفدارترین شخصیت‌ها، توجه بسیاری را به سوی مرتضی امینی تبار جلب کرده است.

نقش میثم در سریال زخم کاری

شروع حرفه بازیگری

مرتضی امینی تبار در سال ۱۳۹۳، در سن پانزده سالگی، تجربه اولیه‌ی خود را به عنوان مجری در یک شبکه انگلیسی‌زبان داشت. اما پس از آن، به سمت تئاتر جذب شد. از سال ۱۳۹۵، در سن هفده سالگی، به طور حرفه‌ای به کار تئاتر پرداخت. او این مسیر را در شهر قم آغاز کرد و پس از یک سال، با قبولی در دانشگاه، به تهران مهاجرت کرد. در این مسیر، با شرایط بسیار سختی مانند دوری از خانواده و زندگی در خوابگاه، کارش را با گروه‌های دانشجویی ادامه داد. این تجربه‌ها و تلاش‌های وی در مسیر هنری، به او کمک کرده‌اند تا به موفقیت‌های بزرگی در دنیای هنر برسد.

مرتضی امینی تبار، بازیگر جوان و استعدادمند، توسط استاد تئاتر خود، کیومرث مرادی، به محمدحسین مهدویان معرفی و پس از آزمون‌های موفق، او برای نقش میثم در سریال زخم کاری انتخاب شد. با حضور در کنار بازیگران مطرح، مرتضی امینی تبار تجربه‌ای قابل توجه در بازیگری به دست آورد و نام وی در رسانه‌ها نیز بازتاب گسترده‌ای داشت. در این سریال، بازیگران برجسته‌ای همچون جواد عزتی، رعنا آزادی‌ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی‌فر، مهدی زمین‌پرداز، مرتضی امینی‌تبار، امیرحسین هاشمی و مائده طهماسبی حضور دارند.

مرتضی امینی‌تبار تاکنون هیچ جایزه‌ای را دریافت نکرده است. یکی از آرزوهای بزرگش رسیدن و به دست آوردن یک جایگاه تاثیرگذار در این عرصه است.

دیدگاهتان را بنویسید