نگاهی به داستان و بازیگران سریال ترکی پرطرفدار «یاقوت کبود» (Safir)/ داستان عشق دو برادر (آتش و یامان) به یک دختر

در این مطلب از آرتیها سریال «یاقوت کبود» را بررسی خواهیم کرد. «یاقوت کبود» (Safir) مجموعۀ تلویزیونی در ژانر درام ساخت ترکیه تولید اِن‌تی‌سی مدیا است که اولین قسمت آن در ۴ سپتامبر ۲۰۲۳ به کارگردانی سمیه باغچی و نویسندگی بورجو اُوِر منتشر شد. ایلهان شن، اوزگه یاغیز و بوراک برکای آکگل نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند.

خلاصۀ داستان سریال «یاقوت کبود»

خلاصۀ داستان سریال «یاقوت کبود»

در منطقه کاپادوکیه، خانواده گل‌سوی زمانی که آتش، پسر ارشد خانواده، به دلیل بیماری مادرش از آمریکا برمی‌گردد، دوباره کنار‌هم جمع می‌شوند. قرار است که آتش، یامان و اوکان برای ارج نهادن به میراث پدربزرگ‌شان، کسب‌و‌کار خانوادگی‌شان را به دست بگیرند. یامان و فرایه (دختری که خانواده‌اش در عمارت خانواده گل‌سوی خدمتکار هستند) عمیقاً عاشق همدیگر هستند و از کودکی عشق‌شان را از همه پنهان کرده‌اند.

یامان تصمیم می‌گیرد عشق خود و فرایه را به همه اعلام کند و قصد خواستگاری از او را دارد، اما یک حادثه غم‌انگیز در روز تولد فرایه برنامه‌های آنها را به هم می‌زند. با آشکار‌شدن رازها، خانواده با خطر، انتقام و تصمیمات غیرمنتظره‌ای روبرو می‌شود. از سوی دیگر، آتش، هم دشمنان جدیدی پیدا می‌کند و با تصمیم غیرمنتظره‌ای که برای محافظت از خانواده‌اش و همه کسانی که دوستشان دارد می‌گیرد، با برادرش روبرو می‌شود. در نهایت آتش عاشق فرایه می‌شود و با او ازدواج می‌کند و…

در ادامه بیوگرافی بازیگران اصلی سریال «یاقوت کبود» را ببینید:

بوراک برکای آکگول

بوراک برکای آکگول

بوراک برکای اکگول (Burak Berkay Akgül) متولد ۱۹۹۷ در ترکیه، فارغ التحصیل از دانشگاه استانبول، در رشته مهندسی زمین شناسی است.

ابتدا با تبلیغات فعالیت خود را شروع کرد و سال ۲۰۲۰ با سریال ماریا و مصطفی (Maria ile Mustafa) جلوی دوربین رفت.

سال ۲۰۲۳  در ۲۶ سالگی با سریال یاقوت کبود (Safir) شناخته شد.

اوزگه یاگیز

اوزگه یاگیز

اوزگه یاگیز (Özge Yağız) متولد ۲۶ سپتامبر ۱۹۹۷ در ترکیه، فارغ التحصیل لیسانس علوم ارتباطات از دانشگاه باشکنت آنکارا می‌باشد.

سال ۲۰۱۸ با سریال اسمش را تو بگذار (Adını Sen Koy) جلوی دوربین رفت. سال ۲۰۱۹ با سریال سوگند  (Yemin) در نقش ریحان به شهرت رسید.

ایلهان شن

ایلهان شن

ایلهان شن (İlhan Şen) متولد ۱۹ دسامبر ۱۹۸۷ در ترکیه ،فارغ التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه ییلدیز می‌باشد.

سال ۲۰۱۸ در ۳۱ سالگی با بازی در سریال «محمد فاتح جهان» (Mehmed: Bir Cihan Fatihi) جلوی دوربین رفت , سال ۲۰۲۱ با سریال عشق منطق انتقام به شهرت رسید. این بازیگر جوان در حرفه مدلینگ نیز فعال است.

الچین زهرا ایرم

الچین زهرا ایرم

الچین زهرا ایرم (Elçin Zehra İrem) متولد سال ۲۰۰۲ در ترکیه، فارغ التحصیل رشته بازیگری بوده که با تئاتر شروع کرد و سال ۲۰۲۲ با سریال هجران (Hicran) جلوی دوربین رفت.

او سال ۲۰۲۳ در ۲۱ سالگی با سریال دختر پدر (Babasının Kızı) در نقش گیزم شناخته شد.

جان بارتو اصلان

جان بارتو اصلان

جان بارتو اصلان (Can Bartu Aslan) متولد ۱۹۹۹ در ترکیه، فارغ التحصیل رشته تئاتر از هنرستان بوده که فعالیت خود را ابتدا با تبلیغات شروع کرد. سال ۲۰۱۲ با سریال در حال که مادرم خسته بود (Annem Uyurken) جلوی دوربین رفت.

او سال ۲۰۲۱ در ۲۲ سالگی با سریال تاسیس عثمانی (Kuruluş Osman) شناخته شد.

گیزم سویم

گیزم سویم

گیزم سویم (Gizem Sevim) متولد ۱۹۹۷ در ترکیه، فارغ التحصیل رشته بازیگری است. او با سریال به سرنوشتم لبخند بزن (Gülümse Kaderine) سال ۲۰۲۲ جلوی دوربین رفت.

او با سریال یاقوت کبود (Safir) سال ۲۰۲۳ شناخته شد.

منیر جان جیندروک

منیر جان جیندروک

منیر جان جیندروک (Münir Can Cindoruk) متولد ۳۰ می ۱۹۹۰ در ترکیه، در رشته تئاتر کنسرواتوار دولتی دانشگاه استانبول فارغ التحصیل شد.

سال ۲۰۰۸ با فیلم پروانه (Kelebek) جلوی دوربین رفت و با سریال پنهان (Saklı) سال ۲۰۲۱ به شهرت رسید.

افه تاش دلن

افه تاش دلن

افه تاش‌ دلن (Efe taşdelen) متولد ۱۹۹۷ در ترکیه، فارغ التحصیل تئاتر از دانشگاه کدیر هاس است که با تئاتر شروع کرد.

با سریال سمت چپ (Sol Yanım) سال ۲۰۲۰ جلوی دوربین رفت, سال ۲۰۲۲ با سریال زندگی امروز (Hayat Bugün) در نقش الچین شناخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید