نگاهی به رتبه‌بندی فروش سینماها، فیلم «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی ۲۰ میلیارد فروش کرد و در صدر پرفروش‌های هفته سینما قرار گرفت

به نقل از آرتیها فیلم «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی در هفته‌ای که گذشت، ۲۰ میلیارد فروش کرد و با اختلاف بسیار زیاد در صدر پرفروش‌های هفته قرار گرفت.

رتبه اول، دوم و سوم فروش سینماها

رتبه اول، دوم و سوم فروش سینماها

فیلم «هتل» به کارگردانی» مسعود اطیابی، در هفته‌ای که گذشت پای ۴۶۴ هزار نفر را به سینماها باز کرد و میزان فروش هفتگی آن هم ۲۹ میلیارد تومان بود. به این ترتیب، فروش کل این فیلم پس از دو ماه اکران به ۱۳۸ میلیارد تومان رسید. در فیلم کمدی هتل، پژمان جمشیدی و محسن کیایی زوج اصلی را تشکیل می‌دهند و بازیگرانی چون صدف اسپهبدی، ریما رامین‌فر، مه لقا باقری، غلامرضا نیکخواه، مریم وحیدزاده، فرزانه قاسم زاده، جواد پولاد و سام نوری نیز در آن به ایفای نقش پرداختند.

رتبه دوم فروش هفتگی سینماها در اختیار فیلم «بچه زرنگ» قرار گرفت. این فیلم توانست در این هفته ۱۵۳ هزار بلیت بفروشد و ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروش کند. این فیلم ۵ مهر اکران شد و درحال حاضر به فروش کل ۳۹ میلیارد تومانی رسید.

فیلم «فسیل» به کارگردانی کریم امینی در این هفته با فروش ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در جایگاه سوم فروش هفتگی قرار گرفت. ۸۵ هزار نفر در این هفته برای تماشای آن به سینماها رفتند. با اینکه اعلام شده بود «فسیل» از هفته آینده پرده را ترک خواهد کرد اما به دلیل بالا بودن میزان فروش هفتگی آن، قرار شده اکران آن کماکان ادامه پیدا کند. به گفته سخنگوی انجمن سینماداران ایران، نمایش «فسیل» در پردیس‌های چندگانه به قوت خود باقی است. این فیلم درحال حاضر به فروش ۲۸۶ میلیارد تومان رسیده است.

رتبه چهارم، پنجم و ششم فروش سینماها

رتبه چهارم، پنجم و ششم فروش سینماها

«جوجه تیغی» به کارگردانی مستانه مهاجر این هفته ۴۳ هزار مخاطب داشت و حدود ۲ میلیارد فروخت. این فیلم پس از یک هفته اکران، در رتبه چهارم اکران هفتگی قرار گرفت. از بازیگران این فیلم نیز می‌توانیم حامد کمیلی، پژمان بازغی، پانته‌ آ پناهی‌ ها، نازنین بیاتی و هادی کاظمی را نام ببریم.

فیلم «گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش، در جایگاه پنجم جدول قرار گرفت. در هفته‌ای که گذشت ۴۰ هزار نفر برای تماشای آن به سینماها رفتند. گیج‌گاه پس از ۵۰ روز اکران، به فروش کل ۱۱ میلیارد تومان رسید. بازیگرانی همچون جمشید هاشم‌پور، حامد بهداد، باران کوثری، سروش صحت، بهرنگ علوی، فرهاد آئیش، امیرحسین رستمی، بیژن بنفشه‌خواه در گیج‌گاه حضور داشتند.

«عامه‌پسند» به کارگردانی سهیل بیرقی با وجود نداشتن تبلیغات محیطی در هفته‌ گذشته یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون فروخت و فروش کل آن پس از ۲۰ روز به ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسید. در عامه‌پسند بازیگرانی چون باران کوثری، فاطمه معتمدآریا و هوتن شکیبا به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند.

رتبه هفتم، هشتم و نهم فروش سینماها

رتبه هفتم، هشتم و نهم فروش سینماها

در رتبه هفتم فروش هفتگی، «نارگیل۲» قرار دارد که هفته گذشته یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروخت. غلامحسین لطفی، بیژن بنفشه خواه، علیرضا استادی، سحر قریشی، شقایق دهقان، نصرالله رادش، امید روحانی، مانیا علیجانی و آرین اسماعیلی بازیگران «نارگیل» هستند.

«حدود هشت صبح» به کارگردانی منوچهر هادی هم، این هفته ۹۵۰ میلیون تومان فروخت. این فیلم در ۲۰ روز اکران، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروش کرده است. بازیگران مطرحی همچون حمید فرخ نژاد، یکتا ناصر، کامبیز دیرباز، حسن پورشیرازی و سارا رسول‌زاده در کنار خود منوچهر هادی در این فیلم حضور دارند.

«جنگل پرتقال» به کارگردانی آرمان خوانساریان در رتبه نهم جدول فروش هفتگی قرار گرفت و فروش هفتگی آن حدود ۴۰۰ میلیون تومان بود. این فیلم پس از گذشت یک ماه از اکران درحال حاضر به فروش کل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسید. بازیگرانی چون میر سعید مولویان، سارا بهرامی، رضا بهبودی در این فیلم حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید