نگاهی به زندگی ترلان پروانه بازیگری جوان و درخشان، که با زندگی جنجالی خود در سال‌های اخیر حواشی زیادی را به وجود آورد

به نقل از آرتیها ترلان پروانه بازیگر شیرازی سینما و تلویزیون ایران است. او از کودکی وارد دنیای بازیگری شد. ترلان لیسانس گرافیک دارد و در رشته طراحی دوخت نیز به تحصیل پرداخته است.

ترلان پروانه زادهٔ ۱۸ تیر ماه سال ۱۳۷۷ در شهر شیراز است. شغل پدر ترلان مهندسی و مادرش در خانه فعالیت دارد. مادرش همانند خودش بسیار به شغل بازیگری اشتیاق دارد. او فقط یک برادر به نام عرفان دارد که اختلاف سنی آنها حدود دو و نیم سال است که از ترلان بزرگتر محسوب می شود.

ترلان پروانه

ورود به حرفه بازیگری

ترلان پروانه از طرف چند شرکت تبلیغاتی برای ساخت تیزر دعوت به کار شد و همزمان در برنامه‌های آموزشی شبکه جام جم و شبکه یک سیما به ایفای نقش پرداخت و در فیلم سینمایی رویای آخر به کارگردانی آقای مهرداد خوشبخت و سریال بچه‌های خیابان به کارگردانی آقـای همایون اسعدیان و تئاتر آفتاب و درخت نقشی کوتاه اجرا نمود. پس از نشان دادن استعداد خود کارش را به طور جدی در سینما، تلویزیون و تئاتر ادامه داد. او تا کنون بیش از ۶۰ کار سینمایی و تلویزیونی انجام داده‌است. اگر بخواهیم مجموعه های سینمایی و تلویزیونی او را جمع ببندیم، تعداد آن به ۶۰ عدد میرسد.

او بعد از بازی در سریال تلویزیونی خوش غیرت، جایزه بزرگ، ۱۰۱ راه برای ذله کردن پدر و مادر‌ها و شبی از شب‌ها در سال ۱۳۸۳، در سال ۱۳۸۴ در پنج فیلم سینمایی دغدغه، بالابند، زن بدلی، مادر صدامو می‌شنوی و چپ دست بازی کرد و رسما وارد سینما شد.

ازدواج ترلان پروانه و سعید عزت اللهی

حواشی زندگی ترلان پروانه

خبر ازدواج ترلان پروانه و سعید عزت اللهی در جشنواره فیلم فجر و تماشای فیلم ترلان پروانه ایجاد شد. ماجرا از نظرات ترلان پروانه و سعید عزت اللهی در صفحه اینستاگرام یکدیگر آغاز شد که جرقه ای در ذهن مردم ایجاد کرد که با حضور سعید عزت اللهی در جشنواره فجر این جرقه قدرت گرفت. سعید عزت اللهی در واکنش به ارتباط خود با ترلان پروانه گفت:من کاری به ایشان ندارم. بیشتر از یک ماه در ارتباط بودیم اما ایده آل من نبود.هیچ وقت برایم مهم نبود و نیست.

ازدواج ارسلان قاسمی با ترلان پروانه

با پخش ویدیویی در فضای مجازی از ترلان پروانه و فرشاد احمدزاده حاکی از ارتباط نزدیک این دو نفر دارد. حال این سوال مطرح می شود که ترلان پروانه و فرشاد احمدزاده ازدواج کرده است؟ فرشاد احمدزاده در واکنش به شایعات پیرامون ازدواجش با ترلان پروانه در تلگرام نوشت: قضاوت کار خداست، من با هیچ کس فامیل نمیشم.

سپس شایع ازدواج ارسلان قاسمی با ترلان پروانه بر سر زبان ها افتاد. شایعه به این دلیل پیش آمد که ما تقریبا تنها دختر و پسری بودیم که از کودکی کار کردیم و به طور مستمراین فعالیت را ادامه می دادیم و در کارهای مختلفی با هم بازی کردیم واین زیاد دیده می شد، که سبب شد این شایعه ایجاد شود. عاشق یک نفر دیگه هستم الان هم در زندگی ام هستو اصلا هم از اینکه بخواهم اسمم را کنار ترلان پروانه ببینم خارج از کار دوست ندارم.

بازیگر

یک بازیگر همه فن حریف

من برای ارتقای کار بازیگریام خیلی تلاش کردم و انواع هنرها و فنها را فقط به خاطر اینکه بازیگر تواناتری باشم، آموختم. فن بیان، زبان بدن، موسیقی، هنرهای رزمی، سوارکاری و … را یاد گرفتم تا در حرفهام آماده تر باشم. این در حالی است که درس و مدرسه ام هم همیشه در کنار کارم بوده. من فقط ۳ سال و نیم داشتم که وارد این کار شدم.

مادرم خیلی دوست داشته من بازیگر شوم. پدر و مادرم برای موفقیت من در این کار خیلی تلاش و از خودگذشتگی کردند و از خیلی چیزها به خاطر موفقیت من گذشتند. هیچ وقت من را سر صحنه تنها نگذاشتند و حتی وقتهایی که خودشان نمیتوانستند با من باشند، پرستاری را همراهم میفرستادند تا تنها نباشم. الان به خاطر محبتهایشان از آنها متشکرم. هر چند یک بازیگر کودک سختیهای زیادی را تحمل میکند و اصولا کار کردن مثل آدم بزرگها برای بچهها سخت است اما چون کارم را دوست دارم فکر میکنم ارزشش را داشته.

جوایز و افتخارات ترلان پروانه

جوایز و افتخارات ترلان پروانه

او در همایش نقش جوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، به عنوان بازیگر برتر انتخاب شد. همچنین او در بیست و پنجمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی «آهوی پیشونی سفید»، پروانه زرین بهترین بازیگر دختر را از آن خود کرد.

همچنین او در سن ۱۳ سالگی برای بازی در فیلم سینمایی محمد (ص)، تست و گریم شد اما نقش آمنه در این فیلم ۱۹ ساله بود، و ترلان ۱۳ سال داشت و کارگردان به او گفته بود برای این نقش سنش خیلی کم است بنابر این از این پروژه کنار رفت.

فیلم‌های سینمایی ترلان پروانه

فیلم‌های سینمایی ترلان پروانه

آهوی پیشونی سفید ۲، ۱۳۹۶
جاده قدیم ۱۳۹۶
گشت ۲، ۱۳۹۵
فراری ۱۳۹۴
درنا دختر آهو ۱۳۹۳
شیفت شب ۱۳۹۳
مردن به وقت شهریور ۱۳۹۲
زندگی مشترک آقای محمودی و بانو ۱۳۹۱
به خاطر پونه ۱۳۹۱
بی خداحافظی ۱۳۹۰
آهوی پیشونی سفید ۱۳۹۰
انسان‌ها بازیگر محسن توکلی ۱۳۸۹
خروس بی محل ۱۳۸۸
نصف مال من، نصف مال تو ۱۳۸۵
پاپیتال ۱۳۸۵
عاشق ۱۳۸۵
چپ دست ۱۳۸۴
مادر صدامو می‌شنوی ۱۳۸۴
زن بدلی ۱۳۸۴
بالا بلند ۱۳۸۴
دغدغه ۱۳۸۴

دیدگاهتان را بنویسید