نگاهی به زندگی دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا آدامز/ از شروع حرفه فوتبال و مدلینگ تا زندگی بسیار لاکچری و موفق این دو ستاره

در این مطلب از آرتیها با فوتبالیست و تاجری معروف آشنا می‌شوید. دیوید بکهام بازیکن سابق فوتبال اهل انگلستان و مدیر عامل کنونی باشگاه فوتبال اینتر میامی است. وی همچنین مالک ۱۰ درصد از سهام باشگاه سالفورد سیتی است. بکام در دوران حرفه‌ای فوتبال خود در پست هافبک برای تیم‌های باشگاهی همچون منچستر یونایتد، رئال مادرید، لس آنجلس گلکسی، آ.ث.میلان، پاری سن ژرمن و نیز تیم ملی فوتبال انگلستان بازی می‌کرد.

دیوید رابرت جوزف بکهام (David Robert Joseph Beckham؛ زادهٔ ۲ مهٔ ۱۹۷۵) در انگلستان است. ادوارد آلن بکهام، پدر و ساندرا جورجینا مادر او هستند. دیوید خود را یک‌نیمه یهودی می‌داند. پدربزرگ مادری بکام یک یهودی بود. بکهام خود اذعان کرده‌ است که بیش از هر مذهبی با یهودیت در ارتباط بوده‌ است. از این رو، بکهام در زمره برجسته‌ترین ستارگان یهودی‌تبار تاریخ ورزش فوتبال قرار دارد.

دیوید بکهام

شروع فوتبال حرفه‌ای

دیوید بکهام فوتبال حرفه‌ای را از سن ۱۷ سالگی در باشگاه منچستر یونایتد شروع کرد. او به تیم اول این باشگاه آمد و تا پایان دوران حضور خود ۶ بار قهرمانی لیگ جزیره، ۲ بار قهرمانی جام حذفی انگلستان و نیز لیگ قهرمانان اروپا ۱۹۹۹ را با منچستر کسب کرد. بکهام سپس به رئال مادرید پیوست و در فصل ۲۰۰۷–۲۰۰۶ با رئال قهرمان لالیگا شد. او پس از چهار فصل حضورش در رئال مادرید به باشگاه فوتبال لس‌آنجلس گلکسی در لیگ برتر آمریکا رفت. در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ او دو فصل به آ.ث.میلان قرض داده‌ شد.

بکهام اولین بازیکن انگلیسی است که توانسته در لیگ چهار کشور گوناگون؛ انگلستان، اسپانیا، آمریکا و فرانسه به قهرمانی برسد. او همچنین از سال ۱۹۹۶ درحالی‌که ۲۱ ساله بود به تیم ملی انگلستان دعوت شد و مجموعاً در ۱۱۵ بازی ملی به میدان رفت. او شش سال کاپیتان انگلیس بود و سه جام جهانی ۱۹۹۸، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ و نیز دو جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۰، ۲۰۰۴ را تجربه کرد.

داستان آشنایی دیوید بکهام با همسرش

داستان آشنایی دیوید بکهام با همسرش

بکهام ۲۲ ساله بود که با خواننده انگلیسی معروف آن دوران به نام ویکتوریا آدامز که از اعضای اصلی گروه موسیقی اسپایس گرلز (Spice Girls) بود در سال ۱۹۹۷ میلادی  آشنا شد. آشنایی آنها به یکی از مسابقات فوتبال خیریه برمی‌گردد که همدیگر را دیدند و یک سال بعد جشن نامزدی گرفتند.

دیوید بکهام و ویکتوریا آدامز در سال ۱۹۹۹ میلادی در ایرلند باهم ازدواج کردند. جالب است که ویکتوریا آدامز پس از ازدواج با بکهام نام خانوادگی خود را به نام همسرش تغییر داد و دیگر او را به نام ویکتوریا بکهام می‌شناسند.

همسر دیوید بکهام

همسر دیوید بکهام پس از حرفه خوانندگی به صنعت مد و طراحی لباس وارد شد و اتفاقا بسیار هم در این حرفه موفق عمل کرده است. جالب است که او گفته هیچ وقت قبل از ازدواجش با دیوید بکهام ورزش و مسابقات فوتبال را دنبال نمی‌کرد و درنتیجه شناختی هم از دیوید بکهام همسر آینده اش نداشت. حاصل ازدواج این زوج ورزشی هنری مشهور در جهان یعنی دیوید بکهام و ویکتوریا آدامز ۴ فرزند است؛ ۳ پسر و یک دختر. نام و سال تولد پسرهای آنها به ترتیب بروکلین متولد ۱۹۹۹، رومئو متولد ۲۰۰۲، کروز متولد ۲۰۰۵ و تک دخترشان هارپرسون متولد سال ۲۰۱۱ میلادی است.

دیوید بکهام از پسرانش خواسته قراردادی رو امضا کنن مبنی بر اینکه اونا علیه هیچ زنی که وارد زندگیشون میشه خشونت روانی یا فیزیکی نداشته باشن. اگه به این قرارداد عمل نکنن در آینده نمیتونن از ثروت پدرشون بهره مند بشن.

پردرآمدترین فوتبالیست‌های جهان

افتخارات

بکهام در فوتبال با پاس‌ها، ضربه‌های آزاد و شوت‌های فنی و دقیق خود به موفقیت رسید که به عنوان یکی از بهترین هافبک‌های نسل خود و تاریخ فوتبال برشمرده می‌شود. او دو بار از سوی فیفا به عنوان دومین بازیکن سال فوتبال جهان برگزیده شد و یک بار هم نامزد دریافت توپ طلای اروپا شد. در سال ۲۰۰۴ پله نام او را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان ادوار فوتبال در لیست فیفا ۱۰۰ قرار داد. او در می ۲۰۱۳ با ۱۹ قهرمانی، پس از گذشت بیست سال از دوران حرفه‌ای خود اعلام بازنشستگی کرد.

بکهام همواره یکی از پردرآمدترین فوتبالیست‌های جهان و یک مدل تبلیغاتی سودآور برای برندهای بزرگ جهان محسوب می‌شود. او هم‌اکنون به جز فوتبال در زمینه تجارت نیز فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید