همه چیز درباره ایالات متحده آمریکا «USA»/ آمریکا به خاطر اماکن گردشگری از آسمان‌خراش‌ها تا جاذبه‌های طبیعی مثل آلاسکا و هاوایی مشهور است

به نقل از آرتیها ایالات متحده آمریکا کشوری بزرگ در آمریکای شمالی است که معمولا «USA»، «ایالات متحده»، «آمریکا» یا «ایالات متحده آمریکا» خطاب می‌شود. این کشور مساحتی حدود ۹/۶ میلیون کیلومتر مربع دارد که حدود نیمی از مساحت روسیه و تقریباً به بزرگی چین است. ایالات متحده همچنین با داشتن ۳۱۰ میلیون جمعیت، سومین کشور پرجمعیت دنیاست. این کشور شهرهای پرتراکم و شلوغ با حومه وسیع و زمین‌های پهناور خالی از سکنه همراه با جاذبه‌های طبیعی دارد. ایالات متحده بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا را داراست که با در نظر گرفتن تاریخ مهاجرت پرشمار به این کشور از قرن هفدهم آن را می‌توان نقطه تلاقی فرهنگ‌های مختلف دنیا دانست.

آمریکا

این کشور به عنوان قوی‌ترین و تاثیرگذار ترین کشور در جهان که نقش کلیدی بر دورنمای فرهنگی جهان دارد، مورد توجه قرار گرفته است و به خاطر گستردگی اماکن گردشگری محبوبش در محدودهٔ آسمان‌خراش‌های منهتن و شیکاگو تا جاذبه‌های طبیعی یلواستون و آلاسکا تا سواحل آفتابی و گرم فلوریدا، هاوایی و کالیفرنیای جنوبی مشهور شده است.

دین حدودا ۵۱ درصد از مردم آمریکا پروتستان و کاتولیک ۲۴ درصد، تقریبا ۲ درصد مورمون و حدودا ۲ درصد یهود و مسلمانان ۶ درصد را به خود اختصاص داده اند. در این کشور زبان اصلی و رسمی انگلیسی است. گرچه به دلیل نزدیک بودن به آمریکای لاتین و کثرت تعداد مهاجران در این کشور قریب به ۱۱ درصد مردم به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. همینطور زبان هاوایی زبان رسمی ایالت هاوایی است.

تاریخچه کشور آمریکا

تاریخچه کشور آمریکا

آمریکا تاریخ طولانی و قدیمی دارد و طی اتفاقات مختلفی به کشور کنونی تبدیل شده است. به طور خلاصه باید بگوییم که در ابتدا و بر اساس اکتشافات به‌دست ‌آمده، حدود ۱۵۰۰۰ سال قبل، انسان‌هایی در کنار اقیانوس آرام و آمریکای امروزی سکونت داشته‌اند. پس از آن تمدن‌های بومی در این سرزمین گسترش ‌یافته و پیشرفت کرده‌اند.

پس از طی سال‌های طولانی، استعمارگران اروپایی وارد خاک آمریکا شدند و جمعیت آن‌ها از جمله سرخ‌پوستان بر اثر عوامل مختلف مانند جنگ و بیماری کاهش یافت. بعد از سال‌ها، کریستف کلمب در سال ۱۴۹۳ به این سرزمین را کشف کرد. از سال ۱۵۱۳ به بعد عده‌ای از اسپانیایی‌ها، فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها در آن ساکن شدند.

سپس اتفاقات متفاوت دیگری مانند جنگ هفت‌ ساله میان فرانسویان و سرخ‌پوستان رخ داد، جنگ انقلابی و جنگ داخلی اتفاق افتاد و در سال ۱۸۶۳ پس از پایان جنگ‌های متعدد، دوره بازسازی پس از جنگ آغاز شد. اما بازهم وارد جنگ جهانی دوم شد و جنگ سرد بر سر قدرت و نفوذ سر گرفت. بعد از اتمام جنگ سرد، تاریخ معاصر کشور آمریکا شکل گرفت و درنتیجه آمریکا بعد از طی سال‌ها جنگ و جدال به آمریکای امروزی در زمینه‌های مختلف تبدیل شد.

نیویورک

مهم‌ترین شهرهای کشور آمریکا

آمریکا از جمله کشورهای مهم دنیا است و در معرفی آن اصولاً از شهرهای مهم نیز نام‌برده می‌شود، چرا که این شهرها نقش مهمی در اقتصاد و پیشرفت این کشور دارند. بعد از واشنگتن که پایتخت کشور آمریکاست، در ادامه با دیگر شهرهای مهم این کشور آشنا می‌شوید.

نیویورک: شهر نیویورک از مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای آمریکا و یکی از قطب‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر از ۵ ناحیه بروکلین، منهتن، برانکس، کوینز و استیتن آیلند تشکیل شده است. به دلیل جایگاه و اهمیتی که در زمینه‌های مختلف مانند سیاست، اقتصاد، فرهنگ و حتی معماری دارد، به پایتخت جهان شهرت یافته است.

لس‌انجلس: شهر معروف لس‌انجلس سومین شهر پرجمعیت آمریکا و بزرگ‌ترین شهر ایالت کالیفرنیا است. این شهر را با لقب شهر فرشتگان می‌شناسند و با علامت اختصاری LA ‌نوشته می‌شود.

شیکاگو: چهارمین شهر پرجمعیت آمریکا و بزرگ‌ترین شهر ایلینوی شهر شیکاگو است که نقش مهمی در آموزش و سرگرمی دارد و مراکز عمده تجاری، فرهنگی، مالی و ترابری در ایالت متحده در این شهر قرار دارد.

هیوستون: این شهر پنجمین شهر پرجمعیت ایالت متحده آمریکا و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت تگزاس به شمار می‌آید.

هیوستون: این شهر پنجمین شهر پرجمعیت ایالت متحده آمریکا و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت تگزاس به شمار می‌آید. بزرگ‌ترین شهر جنوبی این کشور نیز لقب دارد.

فیلادلفیا: ششمین شهر پرجمعیت و از شهرهای مهم آمریکا، شهر فیلادلفیا است. از طرفی فیلادلفیا اولین پایتخت این کشور بوده و قانون اساسی آمریکا در این شهر به امضا رسید.

از دیگر شهرهای مهم کشور آمریکا می‌توان میامی، دالاس، بستون، سن‌خوزه، سان‌فرانسیسکو و سن‌دیگو را نام برد.

مکان های دیدنی و گردشگری آمریکا

کاخ سفید: این کاخ مکان اقامت و کار رئیس جمهور آمریکاست.

کاخ سفید: این کاخ مکان اقامت و کار رئیس جمهور آمریکاست.

دریاچه تاهو: این دریاچه که بزرگترین دریاچه آمریکا است، در مرز کالیفرنیا و نوادا قرار دارد.

پارک والت دیزنی: یکی از بزرگترین تفریحات خانوادگی در پارک دیزنی قرار دارد. بخش های بسیار جذابی دارد که افراد مختلف از رده های سنی مختلف را تحت تأثیر قرار می دهد.

آبشار نیاگارا: آبشار نیاگارا از بینظیرترین جاذبه های طبیعی این کشور است که در مرز کانادا قرار دارد.

آبشار نیاگارا: آبشار نیاگارا از بینظیرترین جاذبه های طبیعی این کشور است که در مرز کانادا قرار دارد.

پارک هزاره: این پارک بسیار زیبا در مرکز شهر شیکاگو در ایالت ایلینویز قرار دارد.

مجسمه آزادی: این مجسمه که نماد اصلی کشور آمریکا هم هست، در نیویورک قرار دارد.

میدان تایم: یکی از شلوغ ترین و زیباترین میدان های جهان که در شهر نیویورک است.

میدان تایم: یکی از شلوغ ترین و زیباترین میدان های جهان که در شهر نیویورک است.

سنترال پارک نیویورک: این پارک بسیار زیبا و دیدنی در قلب شهر نیویورک است و سالیانه گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند.

سواحل هاوایی: یکی از پرطرفدار ترین سواحل و زیباترین آن ها در هاوایی قرار دارد که در اقیانوس آرام قرار دارند.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم به معرفی کشور آمریکا و تاریخچه آن بپردازیم. اگر تجربه‌ای از سفر یا اقامت در این کشور دارید، لطفا در بخش نظرات آن را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید