پرفروش‌ترین فیلم‌های سینماها، حدود ۴ میلیون نفر به سینماها رفته‌اند که از این تعداد، نیمی از آنها مخاطب فیلم «هتل» بوده‌اند

به نقل از آرتیها در نیمه اول پاییز امسال حدود ۴ میلیون نفر به سینماها رفته‌اند که از این تعداد، نیمی از آنها مخاطب فیلم «هتل» بوده‌اند. تعداد مخاطبان سینماها از روز اول مهر تا ۱۵ آبان ۳ میلیون و ۹۲۸ هزار نفر بود و ۱۶۸ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان هم فروش کردند. 

تا پیش از شروع فصل پاییز، دو فیلم «فسیل» و «شهر هرت» در جایگاه پرفروش‌ترین فیلم‌های سینماها قرار داشتند. این آرایش از ابتدای مهرماه با اکران فیلم‌های «هتل» و «بچه زرنگ» تغییر کرد. در نیمه اول پاییز، «فسیل» بعد از گذشت هفت ماه اکران از خانه اول به خانه سوم جدول فروش رسید و از دو فیلم «هتل» و بچه‌ زرنگ» جا ماند.

«هتل»

رتبه اول و دوم فروش سینماها

رتبه اول فروش سینماها از روز اول مهر تا ۱۵ آبان در اختیار «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی است. فیلمی که روز ۵ مهر اکران شد و به سرعت رتبه‌های جدول را پشت سر گذاشت. بعد از پیشی گرفتن از «شهر هرت» با فروش کل ۷۳ میلیارد، در رتبه دوم جدول فروش سال ۱۴۰۲ ایستاد. «هتل» در نیمه اول پاییز ۹۲ میلیارد تومان فروخت و پای ۲ میلیون تماشاچی را به سینماها باز کرد؛ فیلمی که با این سرعت به احتمال خیلی زیاد به زودی رقیب پروپاقرصی برای فسیل خواهد شد.

رتبه دوم جدول فروش نیم‌فصل اول پاییز در اختیار انیمیشن «بچه زرنگ» به کارگردانی مشترک بهنود نکویی، هادی محمدیان و محمدجواد جنتی قرار گرفت.  این فیلم هم روز ۵ مهر اکران شد و در این مدت توانست ۷۶۰هزار مخاطب جلب کند و ۲۶ میلیارد تومان بفروشد.

«فسیل»

رتبه سوم و چهارم

«فسیل» به کارگردانی کریم امینی بالاخره در نیمه اول پاییز از نقطه اوج پایین آمد و به جدول سوم فروش رسید. این فیلم از ابتدای پاییز تا ۱۵ آبان، ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخت و در مجموع به فروش کل ۲۷۸ میلیارد تومان رسید. تعداد مخاطبان «فسیل» در این مدت حدود ۴۰۰هزار نفر بود.

رتبه چهارم فروش نیمه اول پاییز به فیلم «شهر هرت» رسید. این فیلم در چهل‌وپنج روز ابتدایی این فصل ۱۰ میلیارد فروخت و ۲۲۵ هزار تماشاگر داشت. نکته قابل توجه اینکه «هتل» با بازی پژمان جمشیدی توانست به رقیب قدرتمندی برای این فیلم با بازی همین بازیگر تبدیل شود و در فروش سالانه هم آن را پشت سر بگذارد.

«گیج‌گاه»

رتبه پنجم تا هشتم

«گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی هم ۱۲ مهرماه به جمع کمدی‌های روی پرده اضافه شد. توانست خیلی زود خودش را به رتبه‌های بالای جدول فروش برساند. در جدول فروش نیمه اول فصل پاییز، «گیج‌گاه» با ۶ میلیارد  و ۶۰۰ میلیون فروش و ۱۵۴ هزار مخاطب، در جایگاه پنجم قرار گرفته است. این فیلم رقابت تنگاتنگی هم با «نارگیل۲» دارد. «نارگیل۲» به کارگردانی داوود اطیابی در این مدت زمان ۶ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان فروخته و ۱۵۱هزار مخاطب هم جذب کرده است.

فروش فیلم «هولیا» به کارگردانی مرتضی آتش‌زمزم به حدود ۴ میلیارد تومان رسید. حالا دیگر هفت فیلم اول جدول فروش این دوره در اختیار کمدی‌ها و انیمیشن‌هاست. این فیلم ۲۹ شهریور اکران شد و در این مدت پای ۸۸هزار مخاطب را به سینماها باز کرد.

از روز ۳ آبان فیلم اجتماعی «جنگل پرتقال» به کارگردانی آرمان خوانساریان هم به جمع فیلم‌های اکران پاییز اضافه شد. این فیلم در مدت زمان دوازده روز ۸۳۸ میلیون تومان فروخت و ۱۷هزار نفر برای تماشای آن به سینماها رفتند. به احتمال زیاد با گذشت زمان میزان فروش این فیلم هم بالا  خواهد رفت. باید دید آیا می‌تواند تا پایان ماه دوم پاییز، سد محکم فروش کمدی‌ها را بشکند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید