پروانه ساخت فیلم «زیبا صدایم کن» به کارگردانی رسول صدرعاملی، یک اثر اقتباسی از کتابی به همین نام به قلم «فرهاد حسن‌زاده» صادر شد

به نقل از آرتیها رسول صدرعاملی بعد از هفت سال دوری از کارگردانی، با فیلم «زیبا صدایم کن» بار دیگر به این عرصه باز می‌گردد. صدرعاملی آخرین بار سال ۱۳۹۶ فیلم «سال دوم دانشکده من» را کارگردانی کرد و پس از آن بیشتر به عنوان تهیه‌کننده در سینما حضور داشت.

«دختری با کفش‌های کتانی»

زیبا

پروانه ساخت فیلم «زیبا صدایم کن» به کارگردانی رسول صدرعاملی صادر شده و قرار است این فیلم به‌ تهیه‌کنندگی مازیار هاشمی تولید شود.

رسول صدرعاملی، کارگردان فیلم‌های مطرح «دختری با کفش‌های کتانی»، «من ترانه ۱۵ سال دارم»، «دیشب باباتو دیدم آیا»، «هرشب تنهایی»، «شب»، «زندگی با چشمان بسته» و … بیشترین فیلم‌هایش را در دهه هشتاد ساخت و پس از کارگردانی «در انتظار معجزه» در سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۶ که «سال دوم دانشکده من» را بسازد، عملا در عرصه کارگردانی فعالیتی نداشت.

«سال دوم دانشکده من»

صدرعاملی سال ۱۳۹۶ پس از ۹ سال با فیلمنامه‌ای از پرویز شهبازی مجددا روی صندلی کارگردانی نشست و «سال دوم دانشکده من» را ساخت. فیلمی که با وجود تمرکز روی زندگی دو دختر دانشجو، دغدغه‌های قبلی صدرعاملی را دنبال نمی‌کرد و نقدهای مثبت زیادی هم دریافت نکرد. این فیلم  فقط در بخش بهترین موسیقی متن نامزد سیمرغ جشنواره سی‌وششم شد و آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفت.

بعد از «سال دوم دانشکده من» صدرعاملی تمرکزش را روی تهیه‌کنندگی گذاشت. در سال‌های اخیر دو فیلم «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت و «جنگل پرتقال» به کارگردانی آرمان خوانساریان را تهیه‌کرد. «شنای پروانه» با استقبال بسیاری روبه‌رو شد و فروش قابل توجهی هم داشت اما «جنگل پرتقال» با وجود اینکه اثری خوش‌ساخت و پرمعنا بود چندان در اکران موفق نشد.

رسول صدر عاملی

یک اثر اقتباسی

حالا پس از هفت سال رسول صدر عاملی با فیلم «زیبا صدایم‌کن» پشت دوربین میرود. این فیلم یک اثر اقتباسی است که قرار است بر اساس کتاب «زیبا صدایم‌کن» به قلم «فرهاد حسن‌زاده» تولید شود. صدر عاملی پیش از این، ساخت فیلم اقتباسی را با کارگردانی پروژه سینمایی «دیشب باباتو دیدم آیدا» تجربه کرده بود. او این فیلم با نگاهی به قصه «بابای نورا» نوشته مرجان شیرمحمدی ساخت. فیلم جدید صدر عاملی یک فیلم خیابانی است که داستان طی آن در خیابان ولی عصر اتفاق می‌افتد. طبق سخنان این کارگردان داستان فیلم از میدان راه‌آهن آغاز می‌شود و در یک صبح تا شب به تجریش می‌رسد.

علاوه بر رسول صدرعاملی، پروانه ساخت فیلم «مومو» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی‌اکبر ثقفی، «برای رعنا» به تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته و کارگردانی ایمان آقامحمدحسین یزدی و «خاتی» به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه‌کنندگی محمد کمالی‌پور هم صادر شده است. همچنین «صبح اعدام» به کارگردانی بهروز افخمی هم پروانه نمایش دریافت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید