پیمان قاسم‌خانی یکی از نویسندگان محبوب ایران یادداشتی تمجیدآمیز درباره فیلم «هتل» نوشته و تاکید کرده که مدت‌ها بوده این‌همه نخندیده بوده است

به نقل از آرتیها فیلم کمدی «هتل» در اکران عمومی با استقبال زیادی روبه‌رو شده و در اکثر نقدها به موقعیت‌های کمدی بامزه  آن اشاره کرده‌اند. پیمان قاسم‌خانی که به عنوان مهمترین نویسنده فیلم‌ها و سریال‌های کمدی جذاب ایرانی شناخته می‌شود، امروز یادداشتی تمجیدآمیز درباره «هتل» نوشته و تاکید کرده که مدت‌ها بوده این‌همه نخندیده بوده است.

قاسم‌خانی درباره فیلم «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی نوشته: «امروز فیلم «هتل» را در سینما دیدم و کیف کردم

نظر پیمان قاسم‌خانی در مورد فیلم کمدی «هتل»

قاسم‌خانی درباره فیلم «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی نوشته: «امروز فیلم «هتل» را در سینما دیدم و کیف کردم؛ چه فیلم خوبی! چقدر سرپا و خوش ریتم، چقدر بامزه. خیلی وقت بود به هیچ فیلمی، چه ایرانی و چه خارجی انقدر نخندیده بودم.»

از نظر قاسم‌خانی اوج جذابیت فیلم جایی بده که پژمان دولا می‌شود حلقه‌اش را پیدا کند و رئیسش را درست همان‌جا می‌بیند. او تعریف کرده: «جایی که پژمان رئیسش را دم در اتاقش می‌بیند جوری قهقهه زدم که نفرات جلوییم تو سالن سینما برگشتند نگاهم کردند.»

او «هتل» را کمدی هنرمندانه‌ای معرفی کرده و نوشته: «خنداندن سالم مردم در سالن سینما کار دشواری است و واقعا هنر می‌خواهد فیلمی مثل «هتل» را انقدر بامزه و سالم ساخت.»

از نظر قاسم‌خانی هم فیلمنامه هم کارگردانی و هم بازی بازیگران قابل تأمل بوده. توضیح داده:«بازیگرها تک تکشان خوب بودند و کارگردانی و فیلمنامه هم درست و به اندازه بود و در مجموع بهترین کمدی بود که در چندسال اخیر و حتی بیشتر در سینما دیدم. انقدر فیلم برام بامزه و جذاب بود که هفته دیگه هم با خانواده و دوستان برای تماشای مجددش به سینما می‌رویم.»

 فیلم «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی با بازی پژمان جمشیدی، محسن کیایی، سحر اسپهبدی، ریما رامین‌فر، رضا نیکخواه و … از اول مهرماه روی پرده سینماهاست.

بیوگرافی کوتاه پیمان قاسم‌خانی

بیوگرافی کوتاه پیمان قاسم‌خانی

پیمان قاسم‌خانی متولد ۳۰ دی ماه سال ۱۳۴۵ در تهران‎‏‎ْ؛ فیلمنامه‌ نویس و بازیگر ایرانی است. او در رشته آمار انفورماتیک در دانشگاه اهواز تحصیل کرده است. قاسم‌خانی در سال ۱۳۷۰ به مرکز آموزش فیلمسازی قدم نهاده و دوره فیلمنامه‌نویسی را در این مرکز گذرانده و بعد از گذراندن این دوره در مرکز آموزشی و فیلمسازی فردوس به نگارش فیلمنامه روی آورد. وی همچنین مدت کوتاهی را در کلاس آموزشی بهرام بیضایی گذارنده است.

او گفته است شاید تنها فیلمنامه‌نویسی در سینمای ایران باشم که بدون آشنایی با سینماگران و بدون واسطه وارد این حرفه هنری شدم. کما اینکه اکثر فیلمنامه‌نویسان با وجود آشنایی در سینما وارد این حرفه می‌شوند.

سن پطرزبورگ

فیلمنامه‌های پیمان قاسم‌خانی

از جمله فیلمنامه‌های او: من زمین را دوست دارم، بوی خوش زندگی (بازنویسی)، نان، عشق و موتور هزار (بر اساس کتاب شوهر مدرسه ای اثر جووانی گوارسکی، بدون ذکر در فیلم) است که برای ابوالحسن داوودی و فیلمنامه «هتل» را نیز برای مرضیه برومند نوشته‌است. او برای نوشتن فیلمنامهٔ دختری با کفش‌های کتانی جایزه بهترین فیلمنامه‌نویسی را از خانه سینما دریافت کرد و بعد سناریو و سرپرست نویسندگی سریال پاورچین مهران مدیری را به عهده گرفت.

فیلم کوتاهی نیز به نام «هزارپا» با بازی بهاره رهنما، مهران مدیری، سروش صحت و پگاه آهنگرانی ساخت. همچنین فیلمنامه سریال‌های خانه ما (مسعود کرامتی) و گالری ۹ (غلامرضا رمضانی) را نوشته‌است. وی برای فیلمنامه فیلم مارمولک سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرده‌ است.

پیمان قاسم‌خانی در بیشتر سریال‌های مهران مدیری به عنوان طراح فیلم‌نامه و سرپرست نویسندگان حضور داشته‌است. او در سال ۹۷ پس از ۱۱ سال، در سریال هیولا دوباره با مهران مدیری همکاری کرد. مهران مدیری نوشته او را به عنوان یکی از طنز ساز های خوب مطرح کرده است. او نویسندگی آثاری دیگر نظیر سن پطرزبورگ، ورود آقایان ممنوع، شب‌های برره و… را بر عهده داشته‌ است.

پیمان قاسم‌خانی با بهاره رهنما بازیگر معروف پرحاشیه سینما و تلویزیون ایران در سال ۱۳۷۵ ازدواج کرد.

روابط عاشقانه

پیمان قاسم‌خانی با بهاره رهنما بازیگر معروف پرحاشیه سینما و تلویزیون ایران در سال ۱۳۷۵ ازدواج کرد. اما بعد از ۱۳ سال زندگی مشترک از هم جدا شدند. ثمره زندگی آنهایک دختر به نام پریا، متولد سال ۱۳۷۷ است. نحوه آشنایی او با بهاره رهنما در مرکز فیلمسازی بود و در سال ۱۳۷۰ با هم آشنا می‌شوند. در نهایت در سال ۷۵ با هم ازدواج می کنند که به طلاق و جدایی انجامید.

 ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترا ابراهیمی

در ۴ اسفند ۹۹ خبر ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترا ابراهیمی که قبلا تکذیب شده بود به واقعیت تبدیل شد و این دو نفر با هم ازدواج کردند. ابراهیمی در پیج اینستاگرامش نوشت: «و آن کسی که نیمه ی من بود به درون نطفه من بازگشته بود و من درآینه می‌دیدمش که مثل آینه پاکیزه بود.» او افزود: «و روشن بود و ناگهان صدایم کرد و من عروس خوشه های اقاقی شدم … امسال تولدی دیگر بود.»

میترا ابراهیمی متولد ۲ اسفند سال ۱۳۶۹ می باشد،میترا ابراهیمی دکتر روانشناس و مستندساز، دارای مدرک تحصیلی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان است. او در چندین دوره‌ی هنری از جمله فیلمنامه نویسی، فیلمسازی، تصویربرداری و تدوین شرکت داشته است. تجربه‌ی ساخت یک فیلم مستند را هم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید