کاربرد تاب ریلکسی چیست ؟

با آرتیها همراه باشید تا با یک صندلی با چند کاربرد و مزایا آشنا شوید. تاب خوردن یکی از تفریحات جذاب و دوست داشتنی است که سن و سال نمی شناسد. اما برخی از افراد به دلیل نداشتن فضا برای ساخت یا نصب تاب مجبورند از خیر آن بگذرند.

امروزه تاب خانگی که مانند یک صندلی معلق طراحی شده است تا حد زیادی می تواند این هیجان را به شما برگرداند. علاوه بر آن ساختار تاب صندلی ریلکسی و حرکات آرام و دایره ای آن حس آرامش و رهایی از استرس های روزانه را ممکن کرده است.

شما می توانید از تاب راحتی به عنوان مبل راحتی در گوشه ای از خانه، باغ و یا بر روی تراس خود استفاده کنید.

چنانچه اهل مطالعه هستید، تاب راحتی شما، به عنوان یک جایگاه مناسب برای این کار می تواند همراه شما باشد.

اگر عاشق خواب بعد از ظهر هستید، اما به سختی خوابتان می برد، می توانید از تاب خانگی های ننو مانند که فضای مناسبی برای دراز کشیدن دارند برای این کار کمک بگیرید.

نشستن بر روی یک تاب ریلکسی در منظره باز و نظاره یک منظره دلنشین را تصور کنید.البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که نحوه استفاده از این تاب ریلکس های صندلی شکل، به صورت عمودی است، نه افقی و نباید مانند تاب از آن استفاده کنید، چرا که وزن شخص مصرف کننده صندلی ریلکس نباید از محیط دایره خارج شود. افرادی که محدودیت فضا ندارند می توانند نوعی را انتخاب کنند که فضایی برای دراز کردن پا دارد، این نوع تاب های ریلکسی به شما اجازه می دهد مدت زمان بیشتری را بر روی آن استراحت کنید.

ساختار تاب ریلکسی چگونه است ؟

اندازه تاب ریلکسی از یک نفره تا دو نفره متغیر است. تاب ریلکسی های یک نفره ۱۳۵ کیلوگرم و تاب ریلکسی های دو نفره تا ۲۵۰ کیلوگرم تحمل وزن دارند. قطره پایه گرد زیر تاب ریلکس های یک نفره ۱۱۰ سانتی متر و ارتفاع ۱۹۰ سانتی متر می‌باشد.

قطر پایه گرد تاب ریلکس های دو نفره ۱۴۰ سانتی متر و ارتفاع ۱۹۰ سانتنی متر می‌باشد. همان طور که می‌دانید این تاب به صورت خود ایستا عمل می‌کند، بنابراین حفظ تعادل در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به همین خاطر برای پایه و میله ای که تاب را آویزان نگه می‌دارد از یک فلز سنگین مانند آهن استفاده می‌شود و برای پوشش آن از رنگ کمک می‌گیرند.

هرچه نوع رنگ به کار رفته و نوع پوشش دهی آن ( به عنوان مثال رنگ های کوره ای ) کیفیت بهتری داشته باشند، طول عمر این تاب در محیط باز بیشتر می‌شود.

برای بدنه تاب از یک متریال سبک اما بادوام مانند پلی اتیلن که تحمل وزن افراد را داشته باشد، استفاده می‌کنند. برای کوسن داخلی تاب، از انواع پارچه های مخصوص برای فضای باز و در صورت استفاده در فضای منزل از انواع پارچه های بادوام در طرح و رنگ های مختلف استفاده می‌شود.

نقش تاب ریلکسی در دکوراسیون :

تمامی اقشار جامعه از یک فرد معمولی گرفته تا یک دیزاینر حرفه ای به دنبال عناصر و المان های خاصی برای طراحی دکوراسیون داخلی مورد نظرشان می‌گردند. تنها تفاوت بین این افراد در سبک انتخاب یک آیتم مناسب و توجه به هارمونی بین این آیتم و دیگر عناصر موجود در دکوراسیون می‌باشد.

اما تفاوت اینجاست که یک دیزاینر حرفه ای، عناصر خاص و منحصر به فردی را برای طراحی دکوراسیون خود انتخاب کرده و با این انتخاب دیگران را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما یک فرد معمولی با انتخاب عناصر روتین یک دکور معمولی را طراحی می‌کند. به عنوان مثال یک دکوراتیو ماهر به جای پوشش دادن تمامی نقاط نشیمن خانه با انواع مبل ها، قسمتی را برای استفاده از یک صندلی ریلکسی یک یا دو نفره طراحی کرده و نگاه های تحسین آمیز دیگران را جلب می‌کند.

اما همان طور که گفته شد علاوه بر انتخاب یک آیتم خاص باید هارمونی مناسب هم در نظر گرفته شود. خوب است هنگام خرید یک تاب ریلکسی برای فضای داخلی خانه به هارمونی بین رنگ و جنس بین صندلی و سایر المان های به کار رفته در آن محیط توجه کنید. برای مثال اگر می‌خواهید یک صندلی ریلکسی برای نشیمن خود انتخاب کنید، توجه داشته باشید رنگ و طرح تشک و کوسن های آن با مبلمان موجود در فضا و یا رنگ تاب ریلکسی با کوسن مبل ها و پرده ها هماهنگ باشد. برای استفاده از تاب ریلکسی در فضای نشیمن یا اتاق خواب سعی کنید فضای دنج یا چشم انداز زیبای یک پنجره را انتخاب کنید.

از قرار دادن تاب ریلکسی در لابه لای مبلمان خود جداً بپرهیزید. برای هماهنگ کردن تاب ریلکسی با فضای اتاق خواب می‌توانید، از هارمونی بین طرح و رنگ روتختی، پرده و … کمک بگیرید.

مزایای استفاده از تاب ریلکسی :

بزرگ ترین مزیت تاب ریلکس در نام آن پیداست. با توجه به دنیای پر تنش امروز همه ما به دنبال انواع آموزش ها، داروها، وسایل، برنامه ها و کلاس های مختلف برای ایجاد آرامش می‌گردیم.

تاب ریلکسی یکی از انواع وسایلی است که با هزینه ای معقول، جاگیری بسیار کم در حد یک کاناپه، بدون نیاز به وسایل اضافه و یا نصب و آویزان شدن از جایی، بدون نیاز به برق، با مقاومت بالا در برابر آسیب دیدگی و … به راحتی می‌تواند در اختیار همگی قرار بگیرد.

علاوه بر این استفاده از تاب راحتی به عنوان یک وسیله تزیینی خاص و شکیل در دکوراسیون داخلی هر فضایی باعث جلوه گری بی حد و اندازه آن محیط خواهد شد. بی شک برای کسانی که تجربه حتی یک بار استفاده از یک تاب ریلکسی را داشته باشند صرف هزینه برای این وسیله زیبا توجیه پذیر خواهد بود.

شرایط آرامش‌بخش علاوه بر روح بر جسم هم تاثیر گذار است. کسانی که فشار خون بالا دارند به عنوان یک شیوه‌ی درمانی مکمل می‌توانند از صندلی ریلکسی استفاده کنند تا میزان فشار خون کنترل شود. چون این وسیله با رفع خستگی و بازگرداندن آرامش به فرد موجب کم شدن فشار خون به دیواره‌ی عروق می‌شود و به این ترتیب از بروز بیماری‌های قلبی و سکته پیشگیری می‌کند.

افرادی که دچار اختلالات خواب هستند می‌توانند با استفاده از صندلی ریلکسی مشکل خود را درمان کنند. چون تاب خوردن روی این وسیله باعث می‌شود انقباضات عضله‌ها کم شود و با شل شدن آن فرد به راحتی به خواب می‌رود و حتی خواب عمیق و آرامی را تجربه می‌کند.

بسیاری از افراد هنوز هم به درستی نمی دانند تاب ریلکسی چیست و چه کاربرد هایی دارد. تاب ریلکس که به آن تاب راحتی نیز گفته می شود، نوعی تاب بسیار راحت به حساب می آید، که به صورت یک یا دو نفره ساخته شده و با آویزان شدن بر روی یک پایه فلزی محکم به صورت خود ایستا و با ایجاد حرکت های نرم و آرام آزاد و نوسانی در هر راستا، مانند یک آرام بخش عمل می کند.

هدف از تولید صندلی، مبل یا کاناپه ریلکسی لذت بردن و استراحت کردن بعد از یک روز سخت کاری است. چنانچه به دنبال وسیله ای برای رهایی از استرس ها و تنش های روزمره خود می گردید، ما به شما تاب صندلی ریلکسی را پیشنهاد می دهیم.

آیا استفاده از تاب ریلکسی محدود به باغ و تراس است؟

برای جواب به این سوال باید از شما بپرسم آیا شما فقط در باغ و تراس خود استراحت می کنید؟ تاب ریلکسی محدود به هیچ فضایی نمی شود، هر جایی را که شما برای استراحت و کاهش تنش های خود انتخاب می کنید، می تواند با تاب ریلکسی مزین شود.

غالباً افراد از تاب های ریلکسی در نشیمن، حال و پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کودک، بالکن های دلباز، پاگرد، باغ، آتلیه، تالار، رستوران، روف گاردن و … استفاده می کنند.

البته این نکته را از یاد نبرید که تاب ریلکسی که برای استفاده در فضاهای داخلی است را نمی توان در خارج از منزل و در فضای باز مورد استفاده قرار دارد. نوع بافت به کار رفته در ساخت سبد تاب ریلکسی فضای باز با تاب های راحتی داخل منزل متفاوت است.

انواع طرح و رنگ های تاب ریلکسی :

صندلی های تاب ریلکسی در طرح ها، رنگ ها و اندازه های مختلف، از ساده و مدرن گرفته تا کلاسیک و لاکچری برحسب نیاز و سلیقه مشتری ساخته می شوند.

از پر کاربردترین مدل های آن می توان به مدل های عنکوبی، اشکی و گرد اشاره کرد.

از پرطرفدارترین رنگ های کوره ای الکترواستاتیکِ پایه المک می توان به رنگ های سفید، سیاه و قهوه ای آن اشاره کرد.

پس اگر روز کاری سختی را پشت سر گذاشته‌اید و در پایان روز نیاز به استراحت کردن دارید با چند دقیقه دراز کشیدن روی این تاب می‌توانید آرامش را بازیابید. در مدل‌هایی مانند تاب ریلکسی گرد طراحی به نحوی است که فضایی مانند احساس اطمینان جنین در شکم مادر ایجاد می‌کند و می‌تواند حس خوبی به فرد استفاده کننده بدهد به این ترتیب استفاده از این تاب استرس را کم می‌کند و آرامش را به فرد برمی‌گرداند. همچنین حرکت آهسته ننو مانند تاب ریلکسی آرامش را برای استفاده کننده به همراه دارد.

معمولا مقاومت تاب ریلکسی بالا است و با استفاده کردن روزانه به سادگی خراب نمی‌شود مگر در مدل‌های بسیار ارزان قیمت آن. معمولا بدنه‌ی این تاب‌ها فلزی است و در مقابل ضربه، زنگ زدگی یا آسیب‌های احتمالی دیگر مقاوم است.  به عنوان مثال اگر تاب را روی چمن باغ یا ویلا قرار دهید لازم نیست نگران رطوبت محیط باشید؛ چون جنس بدنه‌ی تاب از فلز است و فلز با وجود پوشش رنگ پودری در مقابل رطوبت دچار آسیب و خوردگی نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید