کتاب «باشگاه ۵ صبحی‌ها» نوشته رابین شارما، کتابی است برای افرادی که می‌خواهند در زندگی خود روزهای متفاوتی را تجربه کنند

در این مطلب از آرتیها نگاهی به محتوای کتاب “باشگاه ۵ صبحی‌ها” می‌اندازیم. کتاب «باشگاه ۵ صبحی‌ها» نوشته رابین شارما کتابی در دسته کتاب های خودیاری است که هدف آن متحول کردن زندگی خوانندگان با تشویق آنها به بیدار شدن در ساعت ۵ صبح هر روز و پیروی از مجموعه ای از آیین‌هایی است که به آنها در رسیدن به موفقیت و شادی کمک می‌کند. این کتاب از زمان انتشار محبوبیت زیادی به دست آورده است و بسیاری از افراد ادعا کردند که به آنها کمک کرده تا خلاقیت و رفاه خود را بهبود بخشند.

باشگاه پنج صبحی‌ها روایتی است که در آن دو نفر غریبه با کسی که ثروت بسیار زیادی دارد آشنا می‌شود.

بررسی و خلاصه کتاب «باشگاه ۵ صبحی‌ها»

باشگاه پنج صبحی‌ها روایتی است که در آن دو نفر غریبه با کسی که ثروت بسیار زیادی دارد آشنا می‌شود. این دو نفر یکی هنرمند و دیگری کارآفرین هستند. آن‌ها از مرد ثروتمند می‌خواهند که راه‌ ورسم موفقیت را به آن‌ها بیاموزد. کتاب در طی صحبت‌های میان این افراد شکل‌گرفته است و نویسنده از اهمیت ساعات اولیه‌ی صبح می‌گوید. آنچه شارما بر آن تأکید دارد این است که شیمی مغز انسان در ساعات اولیه‌ی صبح متفاوت است و انسان‌هایی که می‌توانند از این ساعات استفاده کنند بهره‌وری بسیار بیشتری دارند. تکنیک‌های ساده و جالبی مانند قانون ۲۰-۲۰-۲۰ در این کتاب آموزش‌داده‌شده است و افراد می‌توانند به کمک آن‌ها در مسیر موفقیت گام بردارند، روابطشان را بهبود ببخشند و بیشترین و بهترین استفاده را از زمان داشته باشند.

باشگه پنج صبحی‌ها کتابی است که برای افرادی که می‌خواهند در زندگی خود روزهای متفاوتی را تجربه کنند. فرقی نمی‌کند چندساله هستید یا چه کسب‌وکاری در زندگی خود دارید، آموزه‌های کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها به شما کمک خواهد کرد. مهم‌ترین دلایلی که هرکسی باید این کتاب را بخواند:

  • رابین شارما نتیجه‌ی سال‌ها تلاش و تحقیقش را در این کتاب با مخاطب به اشتراک گذاشته است. این کتاب کتابی برای همه‌ی افراد با هر سطحی از دانش است و می‌تواند سطح زندگی شما را تغییر دهد.
  • وقت اضافه به دست آورید. در باشگاه پنج صبحی‌ها درخواهید یافت صبح چه نعمت عجیبی است. هرچند به نظر می‌رسد شبانه‌روز ۲۴ ساعت است؛ اما رابین شارما به شما نشان می‌دهد کسانی که از صبح زودشان استفاده می‌کنند در حقیقت انگار چند ساعت به روزشان اضافه شده است.
جملاتی از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها

جملاتی از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها

۱٫ «لحظه ای که مسئولیت کامل همه چیز را در زندگی خود می پذیرید، لحظه ای است که ادعا می کنید قدرت تغییر هر چیزی را در زندگی خود دارید.»

۲٫ «همه تغییرات در ابتدا سخت، در وسط آشفته و در پایان بسیار زیبا هستند.»

۳٫ «ساعت اول روز را روی خودتان سرمایه گذاری کنید.»

۴٫ «لحظه ای که نفس خود را تسلیم می‌کنید، شروع به حرکت در جهت تعالی می‌کنید.»

۵٫ «بزرگترین هدیه ای که می توانید به کسی بدهید، پیشرفت شخصی شماست.»

رابین شارما (Robin Sharma)

رابین شارما

رابین شارما (Robin Sharma) سال ۱۹۶۵ میلادی در خانواده‌ای با اصالت هندی در کانادا متولد شد. او نویسنده، سخنران انگیزشی اهل کانادا است. او نویسنده کتاب پرفروش راهبی که فراریش را فروخت و باشگاه پنج صبحی‌ها است که این کتاب به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده‌است. رابین مدرک دانشگاهی خود را در رشته‌ی حقوق به دست آورد و به عنوان وکیل شروع به کار کرد. اما خودش در گفت‌وگویی اعلام کرد که این حرفه نتوانست به او رضایت شغلی مورد نیازش را بدهد.

رابین شارما نوشتن را در ۲۵‌سالگی آغاز کرد و بعد از انتشار دومین کتابش توانست نام خود را در حوزه‌ی کتاب‌های انگیزشی و موفقیت مطرح کند. همین موفقیت به او انگیزه‌ای داد تا به صورت تمام‌وقت به سمت شغل مورد علاقه‌اش برود؛ پس وکالت را رها کرد. به‌تدریج به یکی از مطرح‌ترین نویسندگان و سخنرانان انگیزشی دنیا تبدیل شد.

رابین شارما به عنوان مشاور انگیزشی با بسیاری از سازمان‌های بزرگ جهان همکاری داشته و در شرکت‌هایی مانند نایکی، مایکروسافت، آی‌بی‌ام و فدرال اکسپرس دوره‌های آموزشی مختلفی برگزار کرده است. ضمن اینکه بسیاری از سازمان‌ها مانند دانشگاه ییل، مدرسه‌ی بازرگانی هاروارد و ناسا نیز از او برای سخنرانی عمومی دعوت به عمل آورده‌اند. 

دیدگاهتان را بنویسید