“کیمیاگر” پرفروش‌ترین کتاب اهداف

در این مطلب از آرتیها شما را به مطالعه کتابی تاثیرگذار دعوت می‌کنیم. کتاب “کیمیاگر” نوشته پائولو کوئلیو یکی از کتابهای معروف و پرفروش این نویسنده است. این کتاب به ۸۰ زبان‌ مختلف ترجمه و منتشر شده است. بیش از ۶۵ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته است.

خلاصه کتاب “کیمیاگر”:

داستان کتاب “کیمیاگر” در مورد پسری جوان است که در دنیای خود یعنی چوپانی کردن غرق است. این پسرک در شهری به نام آندلوس در کشور اسپانیا زندگی می‌کند. پسرک جوان با اینکه تحصیلات علوم دینی عالی دارد اما به چوپانی پرداخته و اینگونه زندگی خود را می‌گذراند.

رویاها و اهداف

این جوان رویاهایی بزرگ در سر دارد. وی همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به رویاها و اهداف خود است. در همین حین پیرمردی خوشرو به او نزدیک می‌شود و با این پسر جوان آشنا می‌شود. پیرمرد از سر درون پسر آگاه می‌شود و با صحبت کردن با او می‌فهمد که در سر او چه می‌گذرد. سعی دارد تا به پسرک جوان کمک کند تا به دنبال رویاهایش برود. پسرک جوان که هیچ دارایی به جز گوسفندان خود ندارد بنابراین تمام گوسفندانش را می‌فروشد. با این کار پول هنگفتی به دست آورده و به سوی هدفش می‌رود.

این جوان به سفری طولانی خواهد رفت و در این سفر دچار سختی‌هایی نیز می‌شود. او به مدت سه سال به دل کوه‌ها و صحراها و بیابان‌ها روانه می‌شود. تمام این مشکلات را برای رسیدن به هدفش تحمل می‌کند. بارها و بارها در این راه شکست خورده و بار دیگر بر می‌خیزد.

در این مدت نیز چندین بار ثروت خود را از دست می‌دهد و بار دیگر به دست می‌آورد. اما از اهدافش دست نمی‌کشد. وی در سفر خود عاشق دختری جوان می‌شود و به او قول می‌دهد که بعد از تحقق رویاهایش برگردد و با او ازدواج کند. پس از دخترجوان می‌خواهد که منتظر او بماند. بعد از چندسال پسر جوان به سراغ دختر جوان می‌رود و به قول خود عمل کرده و آن‌ها با یکدیگر ازدواج می‌کنند.

دنیا به اندازه‌ای که ما در آن باور داریم وجود دارد

چند نکته مهم که باید از کتاب “کیمیاگر” یاد گرفت:

۱- “هر کسی که به تلاش برای تحقق رویاهایش می‌پردازد، به طور خودکار به همان اندازه با دشمنان و معترضان روبرو می‌شود.”

۲- “دنیا به اندازه‌ای که ما در آن باور داریم وجود دارد و همچنین به اندازه‌ای که ما در آن عمل می‌کنیم.”

۳- “هر چه بخواهید را می‌توانید بدست آورید، فقط کافی است به آن بپردازید و از تسلیم شدن خودداری کنید.”

 کتاب "کیمیاگر"

۴- “بزرگترین چشم‌انداز در دنیا، عشق است؛ چشم‌اندازی که هر کسی را به سوی خود جذب می‌کند.”

۵- “خواب‌های ما را پیش از این که به واقعیت تبدیل شوند، باید بر روی زمین بیاوریم.”

۶- “هر چه در دلتان است، به شما خواهد رسید، اگر تنها به آن باور داشته باشید.”

۷- “وقتی که شما واقعاً چیزی را می‌خواهید، تمام جهان توطئه می‌کند تا به شما کمک کند تا آن را بدست آورید.”

این نقل قول‌ها تنها بخشی از پیام‌های الهام‌بخش و معنوی کتاب “کیمیاگر” هستند که خوانندگان را به فکر و تأمل درباره زندگی و روحانیت می‌اندازند.

پائولو کوئیلو کیست؟

پائولو کوئیلو، نویسنده برزیلی است که در ۲۴ اوت ۱۹۴۷ در ریودوژانیرو، برزیل متولد شد. وی در دوران کودکی و نوجوانی در یک خانواده مذهبی و متعهد بزرگ شد و این تجربه‌های مذهبی و روحانی در آثارش تأثیر بسزایی داشته است.

پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو در سن ۱۷ سالگی به عنوان نویسنده فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون بیش از ۳۰ کتاب نوشته است. او به خاطر آثارش در حوزه رمان و ادبیات معاصر شناخته می‌شود و کتاب “کیمیاگر” از جمله آثار معروف و پرفروش اوست.

پائولو کوئیلو در طول زندگی خود به دنبال معنا و آگاهی در زندگی بشر بوده است و این تم ها در آثار او به خوبی قابل مشاهده است. او به دنبال پیدا کردن جوانب معنوی و روحانی زندگی بوده و این تلاش در آثارش به وضوح مشهود است.

پائولو در امور خیرخواهانه و صلح‌جویانه نیز فعالیت می‌کند و در سال ۱۳۷۹ سفری به کشور ایران هم داشته است.

پائولو کوئیلو از طریق کتاب “کیمیاگر” و دیگر آثار خود، پیام‌هایی از جمله اهمیت تلاش برای تحقق رویاها، قدرت باور، عشق و معنا در زندگی را به خوانندگان منتقل می‌کند. او به خوانندگان خود الهام می‌دهد تا درباره زندگی و روحانیت تأمل کنند و به دنبال راه‌هایی برای بهبود و تحول شخصی خود بگردند.

کتاب

در پایان

کتاب “کیمیاگر” نه تنها یک بار بلکه چندین بار ارزش مطالعه را خواهد داشت. با هر بار خواندنش به نکاتی جدید برای تحقق هدفتان دست می‌یابید. از رویارویی با مشکلاتی که سر راهتان است نترسید. تمام موانع را از سر راه خود بردارید و اهداف خود را در نظر بگیرید. از دل سختی‌ها گذر کنید و به دنبال خواسته‌هایتان بروید.

دیدگاهتان را بنویسید