کم‌ترین فروش فیلم‌های درام اجتماعی و کمدی/ فیلم‌هایی که برخلاف انتظار، نتوانستند در بازه زمانی سه ماهه توجه مخاطبان را جلب کنند

به نقل از آرتیها در آخرین روزهای فصل پاییز، تکلیف فروش سینماها در این فصل روشن شده و حالا دیگر دقیق‌تر می‌توان درباره موفقیت و شکست فیلم‌ها در گیشه صحبت به میان آورد. امروز سراغ کم‌فروش‌ترین‌ها رفته‌ایم؛ فیلم‌ها یا بازیگرانی که برخلاف انتظار، نتوانستند در این بازه زمانی سه ماهه توجه مخاطبان را جلب کنند.

برای سنجش کم‌ترین فروش، به بازه زمانی اکران فیلم‌ها دقت کرده‌ایم و فقط فیلم‌هایی را در نظر گرفته‌ایم که کل این سه فصل یا بخش مهمی از آن را روی پرده بوده و موفقیتی به دست نیاورده‌اند.

فیلم «زنبور کارگر»

کم‌ترین فروش فیلم درام اجتماعی

به طور کلی فروش فیلم‌های درام در فصل پاییز چندان قابل توجه نبود و حتی «عامه‌پسند» هم به عنوان پرفروش‌ترین فیلم درام فصل، در خانه نهم جدول فروش قرار گرفت. با این حال ضعیف‌ترین فروش فیلم درام برای فیلم «زنبور کارگر» به ثبت رسید. این فیلم ۲۹ شهریور اکران شد و کل سه ماه پاییز روی پرده بود. با این حال فقط ۱۵ هزار بلیت فروخت و ۶۹۰ میلیون تومان فروش کرد. حضور بازیگرانی مثل سعید آقاخانی و پگاه آهنگرانی می‌توانست باعث شود مخاطبان بیشتری برای تماشای آن به سینماها بروند اما عملا چنین اتفاقی نیفتاد.

کم‌ترین فروش فیلم کمدی

کم‌ترین فروش فیلم کمدی

در رقابت چشمگیر میان کمدی‌ها، «هولیا» به کارگردانی مرتضی آتش‌زمزم تنها فیلمی بود که با فاصله بسیار زیاد نسبت به سایرین قرار گرفت. این فیلم ۲۹ شهریور اکران شد و سه ماه کامل روی پرده بود. با این حال فقط ۱۰۳ هزار نفر برای تماشای آن به سینماها رفتند و ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش کرد. این فیلم ۵ هزار و ۵۰۰ سانس در اختیار داشت اما موفقیتی به دست نیاورد. فیلم «ورود و خروج ممنوع» به کارگردانی امید آقایی که ۱۵ آذر اکران شده، با وجود اینکه ۲هزار ۳۰۰ سانس در اختیار دارد در این پانزده روز توانسته ۵ میلیارد و ۳۰۰ هزار تومان بفروشد که قابل مقایسه با «هولیا» نیست.

کم‌فروش‌ترین‌ بازیگران در فیلم‌های درام اجتماعی و کمدی

پوریا پورسرخ

از آنجایی که «هولیا» کمترین فروش را میان فیلم‌های کمدی داشت، می‌توان گفت کم اقبال‌ترین بازیگران کمدی هم پوریا پورسرخ و محمدرضا هدایتی بوده‌اند. درست است که انتظار چندانی از فروش این فیلم نمی‌رفت اما به هرحال می‌شد امیدوار بود این بازیگرها دست کم مخاطبان بیشتری را به سینماها بیاورند.  

سارا بهرامی

از میان فیلم‌های درام اجتماعی روی پرده در این بازه سه ماهه، «زنبور کارگر» کم‌ترین میزان مخاطب و فروش را داشت. اما از آنجایی که بازیگران مطرح، در نقش‌های کوتاهی ظاهر شده بودند و هیچ کدام محور اصلی فیلم نبودند. حتی نمی‌توان دست روی هیچ کدام از آنها گذاشت و به عنوان کم‌فروش‌ترین بازیگر معرفی‌شان کرد. در اکران فصل پاییز، یکی از فیلم‌هایی که منتظر بودیم به فروش بسیار زیادی دست پیدا کند، «جنگل پرتقال» بود. دست کم انتظار می‌رفت به خاطر حضور سارا بهرامی مخاطبان زیادی برای تماشای آن به سینماها بروند. اما این فیلم بعد از ۲ ماه اکران، فقط ۵۴ هزار بلیت فروخت و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش کرد؛ فروشی که اصلا نمی‌توان برای سارا بهرامی قابل تصور دانست.

باید دید این فیلم‌ها در ادامه اکرانشان در فصل زمستان چه میزان فروشی خواهند داشت. 

دیدگاهتان را بنویسید