ایلان ماسک و تاییدیه ایمپلنت مغزی انسان

به نقل از آرتیها هفت سال از تاسیس شرکت «نورالینک» می‌گذرد و سرانجام این شرکت تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده(FDA) را برای کاشت رایانه در مغز انسان به دست آورده است. نورالینک روز پنجشنبه در توییتی نوشت: ما با هیجان این خبر را به اشتراک می‌گذاریم که تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا را برای آغاز اولین مطالعه‌ی بالینی در انسان دریافت کرده‌ایم. این نتیجه‌ی کار باورنکردنی تیم نورالینک در همکاری نزدیک با سازمان غذا و دارو و اولین قدم مهمی است که روزی به فناوری ما اجازه می‌دهد به افراد زیادی کمک کند.

سفری پر از هیجان با هتل های برفی قطب شمال

اولین کلبه اسکیمویی در شهر کوچکی به نام یوکاسیاروی (Jukkasjarvi) در کشور سوئد ساخته شده و این به عنوان یک گالری هنری ساده بوده و اغلب توسط افراد کنجکاو مورد توجه و بازدید قرار می گرفت. اتاق ها و هتل های یخی جهان در اواخر سال های دهه ۹۰ و با تکرار همان کلبه های اسکیمویی برای اقامت های طولانی تر ساخته و راه اندازی شد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب باز هم همه را شوکه کرد

در تصویر کیهانی تازه که توسط آژانس فضایی اروپا منتشر شده، دو ستاره جوان در فاصله ۱۴۷۰ سال نوری از زمین دیده می‌شوند.این جفت ستاره در حال تشکیل با نام «هربیگ-هارو ۴۷/۴۶» (Herbig-Haro ۴۶/۴۷) شناخته می‌شوند. با این حال با کمی دقت در تصویر و در بخشش زیرین آن جسمی فضایی دیده می‌شود که شبیه به یک علامت سوال غول‌پیکر در پهنه کیهان به نظر می‌آید.

سرگرم کننده ترین و پرسودترین شغل های جهان

معمولا بحث شغل و کار که پیش می‌آید، به فکر شغل های معمول می‌افتیم که هیجانات کنترل‌ شده‌ای دارند اما کمتر پیش می‌آید که ذهنمان به سمت عجیب ترین شغل های دنیا برود. در این مقاله قصد داریم تا نگاهی به سرگرم کننده ترین شغل های جهان داشته باشیم. جایی بین شغل رویایی شما و شغل واقعیتان، جالب ترین شغل های دنیا قرار دارند؛ عناوین شغلی که برخی افراد صاحبشان هستند. شغل‌هایی که ممکن است حتی به گوش شماهم نخورده باشند اما در کمال ناباوری وجود دارند. این حقیقت به ما نشان می‌دهد که مشاغل زیادی در دسترس است که می‌توان برای استخدام در این شغل‌ها اقدام کرد اما به دلیل بی‌خبری به سمت آنها نمی‌رویم.

دلهره آورترین مکان های دنیا

جهان دنیای زیبایی است، طراوت و تازگی طبیعت، زلالی آب‌های اقیانوس‌ها و دریاها، صلابت کوه‌ها و درخشش خورشید آن دلفریب و دوست داشتنی است، اما مکان‌هایی ترسناک هم وجود دارند؛ دنیاهایی که خواسته و ناخواسته محصول دست بشر بوده و رعب و وحشت به دل می‌اندازند. 

شگفتی‌ و خلاقیت‌های دست ساخت طبیعت

برای تهیه فهرست زیباترین مناطق جهان، ما بر مکان‌هایی تمرکز کردیم که طیف چشمگیر شگفتی‌های طبیعی را همراه با خلاقیت‌های دست‌ساخته و شهرهایی به‌اندازه محیط‌زیستشان پر جنب‌و‌جوشان ترکیب کرده‌اند و یک مکان خارق‌العاده خلق کردند. از کوه‌های سر به فلک کشیده تا ساحل، این‌ها زیباترین کشورهای جهان هستند که در طول زندگی خود باید از آن‌ها دیدن کنید.

دیوار چین طولانی‌ترین و بزرگ‌ترین سازهٔ مهندسی دفاعی و نظامی جهان

دیوار چین (به چینی: 中国的长城) طولانی‌ترین و بزرگ‌ترین سازهٔ مهندسی دفاعی و نظامی از دید زمانِ ساخت در جهان است. این دیوار در نقشه جغرافیایی چین ۲۱٬۱۹۶ کیلومتر امتداد یافته‌است و در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی ثبت گردیده‌است. دیوار چین در دوران چین شی هوانگ و کامیسکو سسکی کیریایی کامل شد. فرمانروایان پیش از او برای جلوگیری از یورش اقوام صحراگرد، قسمت‌هایی از این دیوار را ساخته بودند.

Amazon بزرگ‌ترین جنگل بارانی جهان

آمازون نام بزرگ‌ترین جنگل بارانی جهان است که در شمال آمریکای جنوبی قرار گرفته و بیشتر آن در خاک برزیل و پرو جای دارد. بیش از نیمی از همه جنگل‌های بارانی باقی‌مانده در جهان در آمازون قرار دارد. مساحت جنگل‌های آمازون ۵٫۵ میلیون کیلومتر مربع است که بین ۹ کشور تقسیم شده‌است.

زشت ترین سازه های دنیا

در همه جای دنیا ساختمان و پروژه های بد و خوب وجود دارد. همانطور که همه طراحان و معماران می دانند، ایده های بسیاری از معماری وجود دارد که بر روی کاغذ بهتر از واقعیت جلوه می کنند. این قضیه تا جایی پیش رفته است که مسابقه ای از بدترین ساختمان های دنیا وجود دارد و حتی برای آن جایزه هم در نظر گرفته می شود. 

غار کرم شب‌تاب ویتومو شگفت انگیزترین غار دنیا

غارهای کرم شب‌تاب ویتومو غاری در ویتومو در جزیره شمالی نیوزیلند است. این شهر به دلیل جمعیت آراکنوکامپا لومینوزا، یک گونه کرم درخشان که منحصراً در نیوزلند یافت می‌شود، شناخته شده‌است. این غار بخشی از سیستم رودخانه ویتومو است که شامل غار رواکوری، لاکی استرایک و غار توموتومو است. این جاذبه گردشگری دارای یک مرکز بازدید مدرن در ورودی آن است که عمدتاً از چوب طراحی شده‌است. تورهای سازماندهی شده‌ای وجود دارد که شامل قایق‌سواری در زیر کرم‌های درخشان نیز است.