جهان در حال تحول/ هوش مصنوعی در حال حاضر وضعی «آشفته و به هم ریخته» دارد اما می‌تواند تا ۵۰ سال دیگر تبدیل به «ابرانسان» شود

جهان در حال تحول/ هوش مصنوعی در حال حاضر وضعی «آشفته و به هم ریخته» دارد اما می‌تواند تا ۵۰ سال دیگر تبدیل به «ابرانسان» شود

هیپنوتیزم(Hypnosis) نوعی ریلکسیشن متمرکز است که با کنار زدن ضمیر خودآگاه، دسترسی به ضمیر ناخودآگاه را راحت می‌کند

یپنوتیزم(Hypnosis) نوعی ریلکسیشن متمرکز است که با کنار زدن ضمیر خودآگاه، دسترسی به ضمیر ناخودآگاه را راحت می‌کند

آیا شمع تراپی با استفاده از رنگ‌ها، دارای قدرت و خواص منحصر به خود است و می تواند قدرت خارق العاده ای در زندگی ایجاد کند؟

شمع بازتابی از درون شما است. شما با این روش خود واقعیتان را می بینید و بر تمامی احوالات خود متمرکز می شوید. یک شمع با سوختن خود به شما خواسته هایتان را یادآوری می کند و شما با کمک نور آن تغییراتی که میخواهید در خود بوجود آورید را مرور می کنید.

شمع‌ تراپی، یک روش درمان طبیعی (خلاصی از بیماری های روحی و جسمی) است که قدمت آن به صدها و شاید هزاران سال پیش باز گردد

شمع‌ تراپی، یک روش درمان طبیعی (خلاصی از بیماری های روحی و جسمی) است که قدمت آن به صدها و شاید هزاران سال پیش باز گردد

حس آمیزی یا سینستزیا| افراد مبتلا به سینستزیا دارای اختلال عصبی مضر هستند یا باعث افزایش خلاقیت در ذهن آن‌ها می‌شود؟

حس آمیزی روانی یا سینستزیا یک اختلال عصبی است که در آن اطلاعاتی که قرار است تنها یک حس را تحریک کند، چندین حس را تحریک خواهد کرد. افرادی که به بیماری سینستزیا مبتلا هستند، سینستز نامیده می‌شوند.

ایلان ماسک و تاییدیه ایمپلنت مغزی انسان

به نقل از آرتیها هفت سال از تاسیس شرکت «نورالینک» می‌گذرد و سرانجام این شرکت تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده(FDA) را برای کاشت رایانه در مغز انسان به دست آورده است. نورالینک روز پنجشنبه در توییتی نوشت: ما با هیجان این خبر را به اشتراک می‌گذاریم که تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا را برای آغاز اولین مطالعه‌ی بالینی در انسان دریافت کرده‌ایم. این نتیجه‌ی کار باورنکردنی تیم نورالینک در همکاری نزدیک با سازمان غذا و دارو و اولین قدم مهمی است که روزی به فناوری ما اجازه می‌دهد به افراد زیادی کمک کند.

سفری پر از هیجان با هتل های برفی قطب شمال

اولین کلبه اسکیمویی در شهر کوچکی به نام یوکاسیاروی (Jukkasjarvi) در کشور سوئد ساخته شده و این به عنوان یک گالری هنری ساده بوده و اغلب توسط افراد کنجکاو مورد توجه و بازدید قرار می گرفت. اتاق ها و هتل های یخی جهان در اواخر سال های دهه ۹۰ و با تکرار همان کلبه های اسکیمویی برای اقامت های طولانی تر ساخته و راه اندازی شد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب باز هم همه را شوکه کرد

در تصویر کیهانی تازه که توسط آژانس فضایی اروپا منتشر شده، دو ستاره جوان در فاصله ۱۴۷۰ سال نوری از زمین دیده می‌شوند.این جفت ستاره در حال تشکیل با نام «هربیگ-هارو ۴۷/۴۶» (Herbig-Haro ۴۶/۴۷) شناخته می‌شوند. با این حال با کمی دقت در تصویر و در بخشش زیرین آن جسمی فضایی دیده می‌شود که شبیه به یک علامت سوال غول‌پیکر در پهنه کیهان به نظر می‌آید.

سرگرم کننده ترین و پرسودترین شغل های جهان

معمولا بحث شغل و کار که پیش می‌آید، به فکر شغل های معمول می‌افتیم که هیجانات کنترل‌ شده‌ای دارند اما کمتر پیش می‌آید که ذهنمان به سمت عجیب ترین شغل های دنیا برود. در این مقاله قصد داریم تا نگاهی به سرگرم کننده ترین شغل های جهان داشته باشیم. جایی بین شغل رویایی شما و شغل واقعیتان، جالب ترین شغل های دنیا قرار دارند؛ عناوین شغلی که برخی افراد صاحبشان هستند. شغل‌هایی که ممکن است حتی به گوش شماهم نخورده باشند اما در کمال ناباوری وجود دارند. این حقیقت به ما نشان می‌دهد که مشاغل زیادی در دسترس است که می‌توان برای استخدام در این شغل‌ها اقدام کرد اما به دلیل بی‌خبری به سمت آنها نمی‌رویم.

دلهره آورترین مکان های دنیا

جهان دنیای زیبایی است، طراوت و تازگی طبیعت، زلالی آب‌های اقیانوس‌ها و دریاها، صلابت کوه‌ها و درخشش خورشید آن دلفریب و دوست داشتنی است، اما مکان‌هایی ترسناک هم وجود دارند؛ دنیاهایی که خواسته و ناخواسته محصول دست بشر بوده و رعب و وحشت به دل می‌اندازند.