K-pop کی‌پاپ/ ۶ تن از بهترین گروه‌های کی‌پاپ پسرانه و دخترانه دنیا، که در میان نوجوانان و جوانان جهان هواداران میلیونی دارند

در این مطلب از آرتیها بهترین گروه‌های کی‌پاپ دنیا در بخش پسرانه و دخترانه را معرفی خواهیم کرد.

پاپ کره‌ای یا کیپاپ K-pop شامل الکتروکیپاپ و دنس کیپاپ، بابلگام پاپ، رقص، الکترونیک، الکتروپاپ، هیپ هاپ، راک و آر اند بی است که ریشه آن به کره جنوبی بر می‌گردد.

این سبک به شکل یک خرده‌فرهنگ در میان نوجوانان و جوانانِ سراسر جهان درآمده است و هواداران میلیونی را نیز با خود همراه کرده‌ است و این امر سبب شده که صنعت موسیقی کره جنوبی پیشرفت فوق‌العاده ای در قرن اخیر داشته باشد و خود را در بین پنج صنعت موسیقی برتر جهان ببیند.

بهترین گروه کیپاپ پسرانه

گروه BTS

۱- گروه BTS

 • اعضا کنونی: کیم نامجون، کیم سئوکجین، مین یونگی، جانگ هوسوک، پارک جیمین، کیم تهیونگ، جئون جانگکوک
 • سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۳ تاکنون
 • برخی از آلبوم‌ها: Wings | Be | Map of the Soul: 7 – The Journey

کمتر کسی است که علاقه‌مند به موسیقی‌ باشد و نام BTS را نشنیده باشد. گروهی که این روزها نام بزرگترین گروه موسیقی جهان را بدوش می‌کشند و فراتر از دنیای کی‌پاپ فعالیت دارند. این گروه هفت نفره در ۱۳ ژوئن ۲۰۱۳ (۲۴ خرداد ۱۳۹۲) با آلبوم Cool 4 Skool 2 تحت نظر کمپانی BigHit Entertainment فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کردند. گروه BTS از سال ۲۰۱۴ توانست به موفقیت نسبی دست یابد و چندی بعد با انتشار آلبوم Wings به موفقیت‌های چشمگیر جهانی دست یافت.

بی‌تی‌اِس که بهترین گروه کی پاپ جهان و بهترین گروه کیپاپ پسرانه بشمار می‌آید در خیلی از جوانب اولین‌ها را در سطح جهانی تجربه کرده است. به عنوان مثال BTS اولین اکت کره ای است که نامزد دریافت جایزه در جشنواره گرمی شده است. رکورد بیشترین بازدید در ۲۴ ساعت (۱۰۸٫۲M) با موزیک ویدئو Butter در دست این گروه است البته که پیش‌تر این رکورد با موزیک ویدئو Dynamite در دست خود آنها بوده است. گروه بی‌تی‌اس اولین و تنها اکت تاریخ هستند که چهار آلبوم با فروش حداقل یک میلیون نسخه در روز اول انتشار خود در چارت هانتو کره جنوبی دارند و پرطرفدارترین گروه کیپاپ هستند.

آهنگ Butter از این گروه که در ۲۱ مه ۲۰۲۱ (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) منتشر شد از زمان انتشار خود به مدت هفت هفته صدرنشین چارت ۱۰۰ آهنگ برتر بیلبورد Hot 100 بوده است. این گروه در هفته هشتم با آهنگ جدید Permission to Dance که در روز سالگرد طرفداران خود «آرمی‌ها» منتشر کردند باری دیگر صدرنشین شدند و هفته نهم باز ترک باتر به جایگاه اول بازگشت.

گروه EXO

۲- گروه EXO

 • اعضا کنونی: سوهو، بکهیون، چانیول، دی.او، چِن، کای، سهون، شیومین، لِی
 • سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۲ تاکنون
 • برخی از آلبوم‌ها: Countdown | Obsession | Don’t Mess Up My Tempo

دربین گروه های کیپاپ اکسو نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است و محبوب ترین گروه کیپاپ کره هستند. گروه کره‌ای-چینی اکسو یکی دیگر از بهترین گروه کی پاپ کره ای و بهترین گروه کیپاپ پسرانه است که با لقب کینگ کی پاپ نیز شناخته می‌شوند. این گروه در ۸ آوریل ۲۰۱۲ برابر با ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ با ۱۲ عضو تحت نظر یکی از کمپانی‌‌های بزرگ سرگرمی کره جنوبی به نام SM Entertainment رسما فعالیت خود را آغاز کرد. گروه اکسو از زمان آغاز به کار متشکل از دو زیر گروه EXO-K و EXO-M بوده است که به ترتیب شامل اعضا کره‌ای و چینی می‌شدند.

پس از مشکلاتی که برای سه عضو چینی این گروه به نام‌های لوهان، تائو و کریس پیش آمد، آنها گروه را ترک کردند. در حال حاضر گروه اکسو از سال ۲۰۱۵ تاکنون با ۹ نفر فعالیت خود را ادامه داده است. اخیرا این گروه بعد از گذشت یک سال و نیم از انتشار آلبوم Obsession به صورت گروهی به صنعت موسیقی بازگشتند و آلبوم ویژه‌ای به نام Don’t Fight The Feeling را در هفتم ژوئن (۱۷ خرداد) منتشر کردند.

گروه BigBang

۳- گروه BigBang

 • اعضا کنونی: جی دراگون، تاپ، ته-یانگ، ده-سونگ
 • سال‌های فعالیت: ۲۰۰۶ تاکنون
 • برخی از آلبوم‌ها: Made Series | Alive | Remember

از معروف‌ترین گروه های کیپاپ کمپانی وای جی می‌توانیم به گروه بیگ‌بنگ اشاره کنیم. این گروه نسل دو در ۱۹ اوت ۲۰۰۶ برابر با ۲۸ مرداد ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کردند و چندی بعد اولین تک آلبوم خود را با نام BigBang منتشر کردند. با اینکه مدت زمان زیادی از آغاز به کار این گروه گذشته است، اما همچنان از پرطرفدارترین گروه های کیپاپ دنیا محسوب می‌شوند و در زمان فعالیت‌های قدیمی خود معروف ترین گروه خواننده کره ای در داخل و خارج از کشورشان بودند. متاسفانه این گروه ۵ نفره بخاطر برخی مسائل حالا با ۴ عضو و بدون سونگری فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد.

گروه بیگ بنگ شش آلبوم استودیویی، ۱۰ آلبوم زنده، چهار سینگل آلبوم و ۳۶ تک آهنگ دارد. این گروه کره ای بیشتر به خاطر اینکه تهیه‌کنندگی و تنظیم آثار خود را انجام می‌دهند در بین تمام گروه های کیپاپ شناخته شده‌ هستند. به طور کلی بیش از ۴٫۳ میلیون نسخه فیزیکی از آلبوم‌های گروه بیگ بنگ در کره جنوبی و ژاپن سولد اوت شده است.

بهترین گروه های کیپاپ دخترانه

گروه BlackPink

۱- گروه BlackPink

 • اعضا کنونی: جیسو، جنی، رزی، لیسا
 • سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۶ تاکنون
 • برخی از آلبوم‌ها: Square Two | Square Up | Kill This Love

گروه کره ای بلک پینک (Blackpink) چند سالی است که از بهترین گروه های کیپاپ دخترانه و برترین گروه موسیقی کیپاپ جهان معرفی می‌شود. این گروه در ۸ اوت ۲۰۱۶ برابر با ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ رسما فعالیت خود را تحت نظر کمپانی YG Entertainment آغاز کرد. اولین مینی آلبوم آنها با نام Square One در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ منتشر شد که با موفقیت بزرگی برای این گروه تازه‌کار همراه بود. این آلبوم از گروه بلک پینک رتبه اول و دوم چارت جهانی دیجیتال بیلبورد را از آن خود کرد و این گروه به اولین آرتیست در کره جنوبی تبدیل شدند که در  چنین فرصت کوتاهی به این رتبه دست می‌یابند.

گروه موفق بلک پینک در طول فعالیت خود ۲۴۶ نامزدی و ۷۸ جایزه از جشنواره‌های مختلف موسیقی کسب کرده است. این گروه برترین گروه موسیقی کیپاپ جهان در رده دختران به حساب می‌آید.

گروه MAMAMOO

۲- گروه MAMAMOO

 • اعضا کنونی: سولار، مونبیول، وئین، هواسا
 • سال‌های فعالیت: ۲۰۱۴ تاکنون
 • برخی از آلبوم‌ها: Melting | Reality in Black

در بین بهترین گروه های کی پاپ دنیا باید به مامامو نیز اشاره کنیم. ووکال قوی این گروه اولین چیزی خواهد بود که شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و اعضای آن از بهترین خواننده های کره ای هستند. این گروه در  18 ژوئن ۲۰۱۴ برابر با ۲۸ دی ۱۳۹۲ تحت نظر کمپانی RBW Entertainment رسما فعالیت خود را آغاز کرد. اولین تک آهنگ گروه مامامو به نام  Mr. Ambiguous چندی بعد از دبیو منتشر شد که به طور کلی نقدهای مثبتی را دریافت کرد و یکی از بهترین دبیوهای کی پاپ در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. مامامو از گروه های خواننده کی پاپ تاکنون ۳ آلبوم استدیویی، ۲۴ تک آهنگ و ۴۴ موزیک ویدئو منتشر کرده است.

کمپانی RBW در ۱۱ جون ۲۰۲۱ برابر با ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ در طی بیانیه رسمی اعلام کرد که سه عضو گروه مامامو به نام مونبیول، سولار و هاسا قرارداد خود را با کمپانی تمدید کرده‌اند و هئین تصمیم گرفته است تا قراردادش را تمدید نکند. اما هئین توافق نامه‌ای اضافه در رابطه با فعالیت‌های گروه مامامو تا دسامبر سال ۲۰۲۳ امضا کرده است که شامل تهیه آلبوم‌های جدید برای مامامو و حضور در کنسرت‌ها می‌شود. بنابراین هرجا عنوانی چون دیسبند شدن گروه مامامو دیدید بدانید که اشتباه است و آن‌ها قدرتمندتر از همیشه در لیست محبوب ترین گروه kpop قرار دارند.

گروه Girls Generation

۳- گروه Girls Generation

 • اعضا کنونی: تِیون، سانی، تیفانی، هیویئون، یوری، سویونگ، یونا، سوهیون
 • سال‌های فعالیت: ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷
 • برخی از آلبوم‌ها: Lion Heart | Holiday Night | I Got a boy

گروه گرلز جِنریشِن و یا همان SNSD یکی دیگر از بهترین گروه های کیپاپ دخترانه نسل دوم و برترین گروه موسیقی کیپاپ جهان است. درمیان چهره‌های برجسته کره جنوبی و محبوبت ترین گروه های کی پاپ در سراسر جهان، گروه گرلز جِنریشِن افتخارات بی‌نظیری را در کشور خود کسب کرده و لقب The Nation’s Girl Group را به خود اختصاص داده است.

اعضا این گروه در ۵ اوت ۲۰۰۷ برابر با ۱۴ مهر ۱۳۸۶ تحت نظر کمپانی SM دبیو کردند. گروه SNSD تاکنون ۹ آلبوم استدیویی، ۲ آلبوم زنده، ۲۸ تک آهنگ و ۴۳ موزیک ویدئو منتشر کرده است. آنها با انتشار تک آهنگ Gee در سال ۲۰۰۹ به شهرت بسیاری رسیدند. آخرین فعالیت این گروه در سال ۲۰۱۷ با آلبوم استدیویی Holiday Night بوده است که به مناسبت ده سالگی گروه منتشر کردند. پس از آن گروه دچار وقفه شد و اعضا بر روی فعالیت‌های تک نفره خود تمرکز کردند.

دیدگاهتان را بنویسید