Katy Perry

به نقل از آرتیها کِیتی پِری (Katy Perry) شناخته می‌شود، خواننده، ترانه‌نویس و داور تلویزیونی آمریکایی است. کیتی پری با نام اصلی کاترین الیزابت هادسن (به انگلیسی : Katy Perry) در ۲۵ اکتبر ۱۹۸۴ در سانتا باربارا، کالیفرنیا آمریکا متولد شد. مادرش مری کریستین و پدرش موریس کیت هادسون هر دو از مسیحیان پنطیکاستیسم هستند. کیتی یک خواهر بزرگتر به نام آنجلا و یک برادر کوچکتر به نام دیوید دارد که او هم خواننده است. قد او ۱۷۰ سانتمیتر است. از سن ۳ تا ۱۱ سالگی به همراه پدر و مادرش به نقاط مختلف کشور سفر می کرد. سال های ابتدایی را در مدارس مذهبی آریزونا و سانتا باربارا در کالیفرنیا گذراند.

او همیشه انجیل گوش می داد و در دوران مدرسه با سی دی هایی که از دوستانش می گرفت با موسیقی آشنا شد و شروع به خواندن کرد. آموزش موسیقی را از ۹ سالگی شروع کرد و از سن ۹ تا ۱۷ سالگی در کلیسا آواز می خواند. در ۱۳ سالگی والذینش برای تولد به او یک گیتار دادند که با استفاده از آن آهنگ های مورد علاقه اش را اجرا می کرد. در همان سال ها به کلاس رقص رفت و رقص های سوینگ، لیندی هاپ و جیترباگ را یاد گرفت. در سن ۱۵ سالگی و پس از پایان سال اول دبیرستان مدرسه را ترک کرد و در آکادمی موسیقی غرب در سانتا باربارا اپرای ایتالیایی را فرا گرفت. آواز او مورد توجه هنرمندان راک استیو توماس و جنیفر نوپ قرار گرفت.

زندگی شخصی کیتی پری :

پرز هیلتون، ریحانا، آدام لمبرت، الن دجنرس و کریستینا میلیان دوستان صمیمی او هستند.

کیتی پری اولین و تنها هنرمند تاریخ است که سه تک آهنگ با فروش بیش از ۱۰ میلیون، برابر با نشان الماس در آمریکا دارد.

پری بیشترین تعداد دنبال کننده در توییتر را دارد و اولین کسی که در توئیتر به ۱۰۰ میلیون دنبال کننده رسید.

برای سلنا گومز، اشلی تیزدال و کلی کلارکسون آهنگ سروده است.

ثروت او حدود ۱۲۵ میلیون دلاز تخمین زده می شود.

ازدواج کیتی پری :

کیتی پری در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۰ در یک مراسم سنتی هندو در راجستان هند با راسل برند ازدواج کرد. این دو در سال ۲۰۱۱ پس از ۱۴ ماه زندگی مشترک طلاق گرفتند. پس از جدایی از راسل برند به قدری ناراحت بود که می خواست خودکشی کند.

او در سال ۲۰۱۲ با خواننده جان مایر دوست شد. پس از جدایی از جان در سال ۲۰۱۴ مدتی شایعاتی درباره ی رابطه ی او با رابرت پاتینسون به گوش می رسید.

در حال حاضر کیتی پری با اورلاند بلوم ازدواج کرده و صاحب فرزندی دختر به نام دیزی داو بلوم شدند.

آلبوم و آهنگ های کیتی پری :

در سال ۲۰۰۱، کیتی پری اولین آلبوم خود به نام کیتی هادسن را با همکاری رد هیل رکوردز منتشر کرد که از نظر تجاری ناموفق بود.

پس از فروش تنها ۲۰۰ نسخه از آلبوم، شرکت ضبط او را اخراج کرد و پس از آن کیتی پری در سن ۱۷ سالگی به لس آنجلس نقل مکان کرد.

در سال ۲۰۰۴ او قراردادی را با کلمبیا رکوردز امضا کرد و قرار شد که پری با گروهی به نام ماتریکس همکاری داشته باشد اما زمانی که بیش از ۸۰ درصد این پروژه انجام شده بود از کار کنار گذاشته شد.

با وجود همه ی این شکست ها کتی پری در سال ۲۰۰۶ با یک شرکت موسیقی جدید به نام Capitol Music قرارداد همکاری امضا کرد و اولین آهنگ خود به نام من یک دختر را بوسیدم را منتشر کرد که موفقیت های تجاری زیادی برای او به همراه داشت.

از آلبوم های معروف او می توان به یکی از پسر ها، رویای نوجوانی، منشور و گواه اشاره کرد.

داغ و سرد، فکر کردن به تو، بیداری در وگاس، اگر باز هم را ببینیم در کنار تیمبلند، دختران کالیفرنیا در کنار اسنوپ داگ، رویای نوجوانی، آتش بازی، ئی تی در کنار کانیه وست، آخرین شب جمعه، آنکه رها کرد، بخشی از من، کاملا هوشیار، تپش قلب مرغ مگس، غرش، بدون شرط، اسب تیره در کنار جوسی جی، زادروز، اینجوری انجامش می دهیم، بالا رفتن، زنجیر شد به ریتم در کنار اسکیپ مارلی، نوش جان در کنار میگوس، سویش در کنار نیکی میناج و هی هی هی از آهنگ های موفق او محسوب می شوند.

جوایز کیتی پری :

دیدگاهتان را بنویسید