Nazanin Boniadi

در این مقاله از آرتیها در مورد زندگینامه افراد موفق قصد داریم بیوگرافی کامل نازنین بنیادی را مورد بررسی قرار دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

نازنین بنیادی (Nazanin Boniadi) در تاریخ ۲۲ می ۱۹۸۰ میلادی (۱ خرداد ۱۳۵۹ شمسی) در تهران زاده شد و زمانی که بیست روز بیشتر نداشت خانواده او به لندن مهاجرت کردند. بنابراین او در لندن بزرگ شد و تا ۱۹ سالگی در یک مدرسه خصوصی تحصیل کرد و دانشگاه خود را در ایالات متحده گذراند. وی در رشته بیولوژی (زیست شناسی) از دانشگاه ارواین کالیفرنیا فارغ التحصیل شد. نازنین در راستای پژوهش ها و تحقیقاتی که در زمینه درمان سرطان انجام داده بود جوایزی را دریافت کرد. او در حال گذراندن ۲۰۲۱ میلادی (۱۴۰۰ شمسی) دوره دکترای خود در دانشگاه تورنتو می باشد.

صفی علی شاه جد پدری نازنین بنیادی از شاعران و فیلسوفان پرآوازه قرن نوزدهم میلادی بود. نازنین هم از سن ده سالگی به هنر اشتیاق فراوانی داشت و زمانی که در لندن در کالج موسیقی بود با پی بردن به استعداد خود و آموختن ویولن استعداد خود را پرورش داد. او علاوه بر موسیقی تجربیاتی در زمینه رقص باله، اسکیت روی یخ، رقص شکم و غواصی  دارد.

دوران بازیگری نازنین بنیادی :
نازنین بنیادی سابقه زیادی در بازیگری ندارد اما یکی از درخشان ترین چهره های ایرانی حاضر در هالیوود در کنار دیگر بازیگران مشهور نظیر شهره آغداشلو است. وی در مصاحبه ای با صدای آمریکا گفت که از شرکت در نقش هایی که خاورمیانه ای و تروریستی دارد بیزار است.

او در سال ۲۰۰۶ میلادی (۱۳۸۵ شمسی) زمانی که جوانی ۲۶ ساله بود بصورت رسمی به عرصه بازیگری وارد شد. در همان سال در سریال محبوب بیمارستان عمومی “General Hospital” در نقش لیلا میر حضور پیدا کرد و پس از آن در فیلم های مشهور هالیوودی در نقش های کوتاه ایفای نقش کرد.

مادر نازنین در ساینتولوژی عضو کلیسا بود و در میانه دهه ۲۰ میلادی از آنجا که فکر میکرد در کلیسا کارهای انسان دوستانه انجام می شود خود را وقف کار داوطلبانه در کلیسا کرد. در سال ۲۰۰۵ میلادی (۱۳۸۴ شمسی) رکورد فروش کتاب را برای کلیسا زد و از او تقدیر شد.

کلیسای ساینتولوژی :

ساینتولوژی یا علم گرایی مجموعه ای از تعالیم رون هابارد است. رون هابارد نویسنده داستان های علمی تخیلی می باشد. علم گرایی به محوریت علوم تجربی و روش های تجربی در همه جنبه های زندگی اعتقاد دارد. البته در ظاهر به نظر می رسد که این علم می خواهد به واسطه انسان شناسی به خدا شناسی نزدیک شود ولی در اصل این فرقه بیشتر به دنبال منافع شخصی رهبران خود می باشند. کسانی که وارد این فرقه می شوند تحت سلطه رهبران کلیسا قرار می گیرند. تبلیغ ساینتولوژی در آلمان، بلژیک و فرانسه ممنوع می باشد. آدیداس قرارداد اسپانسری خود را با هر بازیکنی که ارتباطی با ساینتولوژی داشته باشد به صورت یک طرفه قطع می کند.

در سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ میلادی (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۳ شمسی) در سریال کمدی_درام به نام آشنایی با مادر (How I Met Your Mother)، در سال ۲۰۱۶ میلادی (۱۳۹۵ شمسی) در فیلمی درام تاریخی به نام بن هور (Ben Hur)، در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ میلادی (۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ شمسی) در سریال علمی تخیلی_هیجانی همتا (Counterpart) و در سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۳۹۷ شمسی) در فیلم اکشن هیجانی هتل بمبئی حضور داشته و به این ترتیب شناخته شده است.

نازنین بنیادی برای بازی در نقش اصلی سریال ارباب حلقه ها در سال ۲۰۲۰ میلادی (۱۳۹۹ شمسی) دعوت شد که قرار بر این شد که این مجموعه از سال ۲۰۲۲ میلادی (۱۴۰۱ شمسی) انتشار یابد. او در این سریال نقش برانوین را بازی می کند. خانم بنیادی اجرای خود را در سریال ارباب حلقه ها به زنان ایران تقدیم کرده است. همچنین وی عنوان کرده این نقش را از زنان شجاع سرزمینم الهام گرفته ام.

خانم بنیادی درباره نقش برانوین چنین می گوید: او چون اراده و ذهنی بسیار قوی دارد یک بیگانه است. او با یک الف رابطه دارد که این موضوع در جامعه او ممنوع می باشد. پس او مجبور است با مردمش رک تر و بلندتر صحبت کند. وی می افزاید بله من فکر میکنم کسی که از جامعه طرد می شود و کمی هم دیوانه است مجبور است برای اثبات حرفش قوی باشد. نازنین درباره وجوه اشتراک شخصیت خود و برانوین چنین می گوید: من مدرک زیست شناسی گرفتم و قرار بر پزشک شدن من بود اما بازیگر شدم و برانوین هم یک درمانگر می باشد.

نازنین تنها یک مدل نیست و جدیدا به دنیای مد و فشن هم وارد شده است. البته هدف او برای ورود به این عرصه تجارت نبوده بلکه آگاهی رسانی در زمینه حقوق بشر و جلب توجه کردن دیگران به این موضوع بوده است. نازنین با طراح ایرانی_آمرایکایی به نام امیر تقی در این زمینه همکاری داشته است. اینکه نازنین طرفدار پوشیدن پیراهن های خاص است درست است ولی او به اندازه خودش هم اسپرت پوش می باشد.

نازنین بنیادی عنوان کرده که الگوهای من پدر و مادرم  هستند. در بازیگری خانم ها مری اپیک، شهره آغداشلو و خانم ادری هپبورن را به عنوان الگوی خود نام برده است و گفته برای رسیدن به آنها باید تلاش بسیار زیادی را انجام دهم.

نازنین بنیادی و رابطه جنجال برانگیزش با تام کروز :

در سال ۲۰۰۴ میلادی (۱۳۸۳ شمسی) تام کروز به اسپانیا رفته بود تا یک کلیسای جدید را در مادرید افتتاح کند. او از نداشتن همسر اظهار ناراحتی کرد و دفتر کلیسا نازنین بنیادی را به او پیشنهاد دادند.

دیوید مسکویج که رهبر کلیسای ساینتولوژِی بود مسئول یافتن همسر مناسب برای تام کروز شد. بدون آن که گزینه های روی میز کلیسا از این موضوع اطلاع داشته باشند، بررسی شدند. در طی این بررسی های نازنین بنیادی فردی بود که جهت آشنایی با تام کروز انتخاب شد. دیوید مسکویج، گریگ ولهیر را مامور مقبولیت نازنین کرد تا در طول برنامه یک ماهه مصاحبه ها و بازرسی های لازم را بر روی او انجام دهد. در این زمان بود که گریگ ولهیر، نازنین را از خانوده اش جدا کرد و به مرکز ستاره ها برد تا او را برای آشنایی با تام کروز آماده کند. در آنجا بر روی نازنین بنیادی را برای ملاقات با تام کروز آماده کردند، ارتودنسی دندان های او را خارج کردند و حتی رابطه نازنین با دوست پسرش به نام تامی دیوس که مدت زیادی بود با هم بودند را خراب کردند. زیرا که آنها به نازنین اعلام کردند که تامی در جلسه اعتراف، گفته است که به نازنین خیانت کرده است.

پس از آن مبلغ بیست هزار دلار از فروشگاه بورلی هیز برای نازنین لباس خریدند، آرایش و موهای او را طبق نظر و سلیقه تام کروز رنگ کردند. البته که نازنین بنیادی از این موضوع اطلاع نداشت و کلیسا به او گفته بود که قرار است با رهبران جهان دیدار کند و در این دیدار باید زیبا و آراسته باشد. او زمانی به نقش معشوقه بودن خود برای تام کروز پی برد که به نیویورک رسیده بود. در اواخر سال ۲۰۰۴ میلادی (۱۳۸۳ شمسی) آن دو زندگی شان را با یکدیگر جهت آشنایی آغاز کردند.

در اوایل رابطه، تام کروز بسیار رمانتیک بود اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی بسیار بد اخلاق و خشن شد. در مهمانی ای که کلیسا برگزار کرده بود نازنین بیمار بود و به حضور میسکویج بی توجهی کرد که اینکار نازنین بسیار او را خشمگین کرد. روز بعد از آن تام کروز، نازنین را به توهین به رهبر کلیسا متهم کرد. دو هفته بعد در ژانویه ۲۰۰۵ میلادی (دی ۱۳۸۳ شمسی) به نازنین اعلام کردند که رابطه او با تام کروز به پایان رسیده است. پس از آن اعضای ساینتولوژی به خانه نازنین رفته و تمام نامه ها و تصاویر مشترک نازنین و کروز را با خود بردند.

زمانی که نازنین بنیادی درباره رابطه خود با تام کروز با یکی از دوستان ساینتولوژیست خود درد و دل می کرد اعضای کلیسا از این موضوع مطلع شدند و نازنین را به عنوان خائن کلیسا معرفی کردند. او را مجبور به شستن دستشویی ها با مسواک کردند، از او حق صحبت کردن با دیگران را گرفتند و از وی خواستند تا بدون همراهی نماینده کلیسا به جایی تردد نداشته باشد.

نازنین بنیادی و چند زن دیگر به عنوان همسر آینده تام کروز غربالگری شده بودند که در نهایت او انتخاب نشد و کلیسا او را به امضای پیمان نامه عدم افشا مجبور کرد. از روی شکایت پنهانی نازنین و اعترافات بنیادی به اداره تحقیقات فدرال اف بی آی اطلاعات نازنین لو رفت و پل هگیس کارگردان کانادایی نیز گفته های او را تایید کرد. چیزی که در این میان شک بر انگیز بود این است که کلیسای ساینتولوژیست ها حرف ها و ادعاهای نازنین را تکذیب کرد و گفت: کلیسا هیچ کس را تنبیه نمی کند آن هم به شیوه ای که نازنین بنیادی عنوان کرده است. بعد از آن نازنین بنیادی کلیسا را ترک کرد.

فعالیت نازنین بنیادی در اینستاگرام :

نازنین یکی از فعالین اینستاگرام در چند سال اخیر بوده است که تا به امروز تقریبا ۱۰۰۰ پست به اشتراک گذاشته است. صفحه اینستاگرامش مروری بر بیوگرافی او و فعالیت های هنری او در عرصه سینما و تلویزیون می باشد. برای آشنایی با سبک زندگی دیجیتالی نازنین و دیدن پشت صحنه فیلم هایی که در آنها ایفای نقش کرده است می توانید به صفحه اینستاگرام او سر بزنید. او در حال حاضر بیش از ۱ میلیون دنبال کننده در پیج خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید