ONE DIRECTION

امروز در آرتیها گروهی پرطرفدار که در هالیوود جنجال به پا کرده اند را به شما معرفی خواهیم کرد. “گروه وان دایرکشن“ در سال ۲۰۱۰، در مسابقه بریتانیایی “اکس فکتور” به صورت تک نفره شرکت کردند. آنها با نظر داوران تبدیل به گروه شدند.

نایل هوران

«نایل هوران» هنرمندی که ۱۳ سپتامبر ۱۹۹۳ در مولینگارد کانتی وستمیت ایرلند متولد شد. او یک برادر بزرگتر از خود به نام گرگ دارد. بدترین خاطره عمرش به زمانی بازمی‌گردد که «گرگ» (برادرش) دو ماهی او را به نام‌های «تام» و «جری» (tom and jerry ) کشته است! مادر وی مُورا و پدرش بابی هوران نام دارند. وقتی نایل پنج ساله بود از هم جدا شدند. نایل تا مدتی با هردو آنها زندگی می‌کرد تا اینکه تصمیم گرفت در مولینگارد پیش پدرش ساکن شود. مادر او در انگلستان زندگی می‌کند. او از ۱۰ سالگی نوازندگی گیتار را شروع کرد. در یک مصاحبه گفت که بهترین هدیه کریسمس او گیتارش بوده‌است. او گفت که والدینش هنگام یک سفر متوجه خواندنش شدند. او می‌گوید “خاله‌ام گفت که فکر کرده صدا از رادیو بوده‌است. دقیقا همین برای مایکل بوبله (خواننده) و پدرش اتفاق افتاده‌است. او قهرمان من است و من خوشحالم که داستانی شبیه هم داریم.” او طرفدار گروه‌های راک “دِ ایگلز، بون جووی و دِ اسکریپت” است.

نایل در سال ۲۰۱۰ برای سری هفتم «اکس فکتور» انگلستان اقدام کرد و با خواندن آهنگ« so sick» نظراتی متناقض از داوران گرفت. «لویی والش» با ورود او موافق بود اما شرل کول و داور ‌مهمان، کیتی پری فکر می‌کردند او به زمان بیشتری برای رشد نیاز دارد. در انتها با رای مثبت لویی، کیتی و سایمون کاول و با رای منفی شرل کول نایل به بوت کمپ (اردوگاه تمرین) وارد شد. اما در بوت کمپ نایل نتوانست آنطور که باید آهنگ «Champagne Supernova» را اجرا کند. در نتیجه با پیشنهاد داور ‌مهمان، نیکول شرزینگر نایل به زین مالیک، لیام پین، هری استایلز و لویی تاملینسون پیوست که با یکدیگر گروه وان دایرکشن را تشکیل دادند. نکته خبرساز «نایل» علاقه و اشتهای بیش از حد او به غذا و به‌خصوص «سیب زمینی سرخ کرده» است. در مصاحبه‌ای زنده که چند سال پیش از یکی از شبکه‌های لندن روی آنتن رفته بود، وقتی از او پرسیده شد اغلب بزرگ‌ترین دغدغه ذهنی تو چیست؟ جواب داد: « اینجا غذا پیدا می‌شه؟ سیب زمینی سرخ کرده چی؟!»

او در سال ۲۰۱۲ افشا کرد که از پرنده‌ها وحشت دارد چون در کودکی توسط یک کبوتر مورد حمله قرار گرفته بود! تصاویر اشک‌های بی پایان نایل وقتی گروه نتوانست در مسابقه «اکس فکتور» برنده شود تا مدت‌ها در ذهن دوستداران و مخاطبان‌شان بود. نایل آن شب بیشتر از همه گریه کرد و یک سال بعد «هری» در یک شوخی جنجالی (که باعث قهر دو روزه نایل با او شد) در گفت‌وگویی زنده گفت: «آن شب نایل به قدری غمگین بود که حتی شام مخصوص مادرش یعنی سیب زمینی سرخ کرده را هم به اتاقش نبرد و نخورد!» آخرین نقل قول «نایل» نقل قولی بود که در مقطعی جنجال بزرگی را در توئیتر به پا کرد. آنجا که نایل گفت: «یک بار یکی از طرفدارهای گروه همه اعضای گروه را بغل کرد به جز من. من آن روز خیلی دلم شکست و شب در تختخوابم کلی گریه کردم.»

زین جواد مالیک

در ادامه بیوگرافی اعضای گروه One Direction میرسیم به زین جواد مالیک (متولد شده در ۱۲ ژانویه سال ۱۹۹۳). او در وست لین، بردفورد، انگلستان زندگی می‌کند. او دارای مادر انگلیسی به اسم تریشیا و پدر پاکستانی به اسم یاسر ملک است. وی سه خواهر به اسم‌های دنیا، ولیحا و صفا دارد. ملک در هفتمین فصل از مسابقه‌های “اکس فکتور” شرکت کرد و برای داوران ترانه “بگذار به تو عشق بورزم” از ماریو را خواند.و در این مسابقات تقریبا حذف شد زیرا او حاضر به رقص نشد. او بالای ده خالکوبی در بدن خود دارد. او سیگار می کشد اما گفته است به خاطر هواداران سیگار را ترک می کند. زین تنها فرد مسلمان گروه است و در ژوئیه ۲۰۱۴ پیام فلسطین را آزاد کنید به توییتر فرستاد که از طرف دنبال کنندگان اسراییلی خود با خشم مواجه شد.

زین پسری رمزآلود و کمی خجالتی و گفته می‌شود مغرورترین فرد گروه است.در یک مصاحبه از او پرسیدند: چه چیزی باعث شده که از این که پسری خوشنود باشی؟! و اون گفته: قرار گذاشتن با دخترا!!! مالیک از این که در گروه وان دایرکشن بود خیلی خوشحال بود.

اما دنیا صبح روز ۲۵ مارچ ۲۰۱۵ برای «وان دایرکشن» تیره و تار شد و عضو همیشه مغرور و البته پرطرفدار «ONE DIRECTION» در توئیتی کوتاه نوشت: « پس از پنج سال، احساس می‌کنم زمان آن رسیده تا گروه را ترک کنم. من از طرفدارانم معذرت خواهی می‌کنم اما مجبورم که به ندای قلبم گوش کنم. من دوست دارم زندگی آرامی داشته باشم.» وان دایرکشن هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که از رفتن زین ناراحت است اما به نظر او احترام می‌گذارند و اینکه آنها برای همیشه دوست باقی خواهند ماند. گروه وان دایرکشن همچنین اعلام کرد که پنجمین آلبوم خود را بدون حضور زین مالیک ضبط خواهند کرد. در همین حال، سایمون کاول، طراح اصلی گروه وان دایرکشن هم اعلام کرد که از رفتن زین مالیک متاسف است. اتفاقی که بسیاری از آن بهت زده‌اند و آغاز سال ۲۰۱۵ را نوعی بدشانسی بزرگ برای این گروه به خاطر این اتفاق می‌دانند. زین بعد از رابطه ی عاشقانه ی خود با جی جی حدید و جدایی های پی در پی در سال ۲۰۲۰ اولین فرزندشان به نام خای بدنیا آمد.

لویی ویلیام تاملینسون

نفر سوم در بیوگرافی اعضای گروه One Direction لویی ویلیام تاملینسون (متولد شده با نام لویی تروی آستین) متولد ۲۴ دسامبر ۱۹۹۱ از دانکستر انگلستان است. وقتی لویی ده روزه بود، پدر (تروی آستین) و مادرش (جوانا پولستون) از هم جدا شدند و مادرش دوباره ازدواج کرد. لویی نام‌خانوادگی پدرخوانده خود را استفاده کرد. او ۴تا خواهر ناتنی و یک خواهر  هم‌خون که همگی از خودش کوچکتر می‌باشند و به نامهای جورجیا آستین، شارلوت، فِلیسیته، دیزی و فیبی دارند. مادر و ناپدری‌اش در سال ۲۰۱۱ از هم جدا شدند تا اینکه  لوئی در اقدامی عجیب تتوهایی در اعتراض به این زندگی پر تلاطم‌اش روی بدن خود بزند. او مدتی بعد از این رفتارش پشیمان شد و حالا از هر ۱۶ تاتوی روی بدنش احساس تنفر پیدا کرده است. همیشه از زندگی خانوادگی‌اش احساس شرمساری کرده و اعتقاد دارد روزی باید آلبومی را منتشر کند که در آن به بنیان خانواده و لزوم اهمیت بیشتر به خاطر فرزندان و احساساتشان، بپردازد. لویی به‌شدت احساساتی است و همیشه رفتار مودبانه و معقولی با دوستدارانش دارد. وقت زیادی را در اینترنت می‌گذراند و همین باعث شده در برخی اوقات خواب‌آلود به نظر بیاید. البته مادر وی  در تاریخ ۷ دسامبر ۲۰۱۶ (۱۷ آذر ۹۵) در سن ۴۳ سالگی بر اثر سرطان خون درگذشت.

لویی را به عنوان رهبر گروه قبول دارند. لویی قبل از خوانندگی به بازیگری علاقه‌مند بود و در چند کلاس بازیگری شرکت کرد. او در سال ۲۰۱۰ با خواندن «Hey There Delilah» و کسب رای مثبت از هر سه داور وارد سری هفتم اکس فکتور انگلستان شد. او در بوت کمپ Make You Feel My Love را اجرا کرد که به اندازه کافی خوب نبود و باعث حضور او در وان دایرکشن شد.

لویی در نوامبر ۲۰۱۱ با “النور کالدر” وارد رابطه شد و در مارس ۲۰۱۵ لویی به دلیل تورهای زیادی که داشت از یکدیگر جدا شدند. لویی پس از جدایی در برنامه “صبح بخیر آمریکا” در آگوست ۲۰۱۵ اعلام کرد که بزودی پدر می‌شود و مادر فرزندش بریانا جانگوریث است و در نتیجه فرزند آن‌ها به نام  “فِرِدی رِین” در ژانویه ۲۰۱۶ به دنیا اومد.

هری ادوارد استایلز

حالا نفر چهارم بیوگرافی اعضای گروه One Direction هری ادوارد استایلز ،متولد شده در ۱ فوریه سال ۱۹۹۴. او کوچک ترین و خوشگل ترین عضو گروه است و نام گروه را هم او انتخاب کرده است او در هولمز چیپل، چشایر انگلستان به دنیا آمده است. مادر وی آن و پدرش دس استایلز نام دارند. او یک خواهر بزرگتر از خود به اسم جما دارد. وقتی هفت سالش بود مادر و پدرش از هم جدا شدند. اما چندی بعد مادر وی با رابین تویست ازدواج کرد. هری گفت “خیلی خوشحال” شد که تویست از مادرش خواستگاری کرد. از دوران کودکی به خوانندگی علاقه داشت. او رهبر گروه «اسکیموهای سفید» با دوستان خواننده خود که شامل دو گیتاریست و یک درامر بودند. گروه آنها یکبار در یک مسابقه گروه‌ها شرکت کرد و برنده شد. قبل از اینکه مهم‌ترین اتفاق زندگی‌اش یعنی حضور در «اکس فکتور» رخ دهد، پیشخدمت یک شیرینی فروشی کوچک بود! استایلز در هفتمین فصل مسابقه‌های “اکس فکتور” شرکت کرد. شایعات زیادی درباره رابطه هری در دوران «اکس فکتور» با «کارولین فلک» (که از داوران ‌مهمان برنامه بود) وجود داشت. این رابطه که هیچ وقت تایید نشد و همیشه هر دوی آنها به عنوان دوستان خوب از هم یاد می‌کردند، به دلیل اختلاف ۱۵ ساله هری و کارولاین سروصدای زیادی به پا کرد. در ژانویه ۲۰۱۲ این رابطه پایان یافت. وی مدتی کوتاه با تیلور سویفت دوست بود ولی این دوستی خیلی کوتاه بود. هری استایلز در مسابقات «تین چویس اواردز ۲۰۱۳ » نامزد جذاب‌ترین پسر و بهترین لبخند شد که جایزه هر دو را هم گرفت و طرفداران بسیاری دارد. او را کاپ کیک، هزار و هرولد هم صدا می‌زنند.

آنها در یک مسابقه گروهی شرکت کرده و برنده شدند. این فرصت علاقه هری به اجرا را برای او روشن کرد. در سال ۲۰۱۰ هری در «اکس فکتور» (مسابقه‌ای همچون امریکن آیدل که در انگلستان برگزار می‌شود)، شرکت کرد تا به قول خودش نظر افراد حرفه‌ای را درباره صدای خود بداند. او قطعه «Isn’t She Lovely» را برای اجرای اولیه خود خواند که با بازخورد مثبت «سایمون کاول» و «نیکول شرزینگر» (داوران مسابقه) همراه بود. اما «لویی والش» در مورد آماده بودن هری برای ادامه مسابقه تردید داشت. در بوت کمپ (اردوگاه تمرین و آخرین فرصت هر شرکت کننده در این مسابقه) هری Stop Crying Your Heart Out را خواند که باز هم موفقیت آمیز نبود و به حضور او در وان دایرکشن منتهی شد.

لیام جیمز پین

نفر پنجم بیوگرافی اعضای گروه One Direction لیام جیمز پین، در ولورهمپتون، میدلندز شمالی، انگلستان زندگی می‌کند. پدر او جف و مادرش کارن پین هستند. در چهار سالگی یکی از کلیه‌های او به دلیل زخمی و ناکارآمد شدن برداشته شد. اما در ماه آگوست سال ۲۰۱۲ متوجه وجود کلیه دوم خود و سالم بودن آن شد.

شیفته و عاشق «جاستین تیمبرلیک» است. شدت این علاقه به قدری است که یک بار دو ساعت و نیم برای گرفتن امضا از قهرمان همه زندگی‌اش منتظر مانده و بالاخره هم توانست امضا بگیرد.

لیام سه هفته زودتر از موعود یعنی ۲۹ آگوست سال ۱۹۹۳ به دنیا آمد و به همین دلیل با مشکلاتی مواجه شد. او چهار سال اول زندگی خود را در رفت و آمد در بیمارستان برای انجام تست‌های مختلف گذراند که در آن دوران پزشکان متوجه شدند یکی از کلیه‌های او از کار افتاده است. برای سازش با این مشکل لیام در دوران کودکی خود روزی ۳۲ آمپول می‌زد. در سال ۲۰۱۲ لیام در توییتر خود اعلام کرد که متوجه شده کلیه‌اش مجددا کار می‌کند! او در ولورهمپتون انگلستان زندگی می‌کند و پدر او جف و مادرش کارن پین هستند.

دو خواهر بزرگ‌تر از خود به اسم روت و نیکولا دارد. او زمانی که ۱۴ سالش بود در فصل پنجم «اکس فکتور» شرکت کرد اما توسط سایمون کاول، در مرحله «خانه داوران» از مسابقه حذف شد. سایمون کاول به او گفت که دوسال دیگر برگردد. در فصل هفتم این مسابقه، پین شانس خود را دوباره امتحان کرد و از تمامی داورهای مسابقه جواب مثبت گرفت. او هنگامی که پا به مسابقه اکس فکتور گذاشت در کالج مشغول تحصیل مهندسی موسیقی بود.

نامزد لیام «دنیل پیزر» از عوامل اجرایی برنامه «ایکس فکتور» بود که در دوران حضور وان دایرکشن در برنامه، در اجراهای زیادی برای آنها حضور داشته است. دوستی آنها از سال ۲۰۱۰ تا سپتامبر ۲۰۱۲ ادامه داشت ولی در این ماه به دلیل فشار کاری زیاد و دوری از هم، همچنین تعدادی از طرفدار نماهای لیام که به اذیت دنیل می‌پرداختند، قطع شد. لیام در مصاحبه‌ای بعد از این اتفاق گفت دنیل عشق زندگیش بوده است.

تاکنون ۵ آلبوم‌ منتشر کرده اند :

  • Up All Night – سال ۲۰۱۱
  • Take Me Home – سال ۲۰۱۲
  • Midnight Memories – سال ۲۰۱۳
  • Four – سال ساخت ۲۰۱۴
  • ساخته‌شده در بامداد- سال ساخت ۲۰۱۵

دیدگاهتان را بنویسید