Rihanna خواننده آمریکایی وهنرهای بی شمارش

امروز در آرتیها زندگی خواننده ی مشهور آمریکا را برای شما بیان می کنیم. ریحانا با نام اصلی روبین ریانا فنتی متولد ۲۰ فوریه ۱۹۸۸ در شهر سنت مایکل در کشور باربادوس است. ریحانا خواننده، بازیگر و طراح لباس و دیپلمات اهل باربادوس است. مادرش «مونیکا» یک حسابدار بازنشسته و پدرش «رونالد» سرپرست یک انبار بود دو برادر به نام‌های «روری» و «راژاد» و همچنین دو خواهر ناتنی و یک برادر ناتنی دیگر از طرف پدرش دارد. 

ریحانا در یک خانه ۳ اتاقه به همراه خانواده‌اش در شهر بریج‌تاون زندگی می‌کرده و معمولاً روزها به همراه پدرش در یکی از خیابان‌های شهر مشغول فروش لباس می‌بود. علاقه ریحانا به موسیقی از دوران کودکی شروع شد و از همان دوران به موسیقی «رگی» علاقه مند شد و در هفت سالگی خوانندگی نیز می‌کرد.

ریحانا برای فرار از مشکلات خانه به خوانندگی روی آورد. او با دو تن از همکلاسی‌ هایش یک گروه دخترانه را تشکیل داد و زمانی که ۱۵ سال داشتند در مقابل تولیدکننده موسیقی، ایوان راجرز که به همراه همسر باربادوسی اش به آن جزیره آمده بود، تست دادند. راجرز از استعداد ریحانا شگفت‌زده شد. کمتر از یک سال بعد ریحانا باربادوس را ترک کرد و به همراه راجرز و همسرش به کنتیکت نقل‌مکان کرد تا بر روی آلبوم نمایشی‌اش کار کند.

برند لوازم آرایش وعطرش :

ریحانا در شهریور ماه ۱۳۹۶ از لوازم آرایشی خود به نام فنتی بیوتی رونمایی کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. او همچنین برند عطری با نام خود را دارد.

ریحانا در دبیرستان نه تنها در جشنواره زیبایی شرکت کرده، بلکه در مدرسه افسری نیز نام نویسی کرده و دوره های ارتش را پشت سر نهاده است. اما بعد از ورود به هنر آنرا ادامه نداد.

شهرت ریحانا از کی آغاز شد ؟

وی پس ازمنتشر شدن دو آلبوم استودیویی نخست خود ،  از خورشید (۲۰۰۵) و دختری مثل من (۲۰۰۶) ، که هر دو تحت تأثیر موسیقی کارائیب قرار گرفتند ، به رسمیت شناخته شده و به صدر جدول ده بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده رسید. ریحانا اولین خواننده زن اهل باربادوس و دومین هنرمند باربادوسی ست که موفق به دریافت جایزه گرمی شده‌ است. بیلبورد ریحانا را برترین هنرمند ترانه‌های دیجیتال دهه ۲۰۰۰ و هفدهمین هنرمند برتر این دهه معرفی کرده است. ریحانا جوان ترین خواننده در تاریخ بیلبورد است. در سال ۲۰۱۲ میلادی ریحانا خواننده مشهور را چهارمین هنرمند قدرتمند جهان معرفی کردند که چیزی حدود ۵۳ میلیون دلار را عرض یکسال توانست بدست بیاورد. رپر مشهور آمریکایی، Jay-Z (همسر بیانسه) پس از مشاهده اجرای ریحانا با وی قرارداد امضا کرد و بدین طریق، ریحانا وارد عرصه موسیقی شده و به سرعت پله های ترقی را طی نمود.

ثروت ریحانا :

ریحانا خواننده ی ۳۱ ساله به عنوان ثروتمندترین خواننده زن دنیا است. ثروت او ۶۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. گرچه ریحانا خواننده ی مشهور و بسیار پرطرفداری است و در حوزه ی موسیقی موفق است، اما همه ی ثروت او از راه فعالیت در حوزه ی موسیقی به دست نیامده. حقیقت آن است که این خواننده ی جوان استعداد در اقتصاد خوب و دستی هم در تجارت دارد. ریحانا تا به امروز ۱۱ عطر هم تولید کرده است. اولین عطر او به نام Reb’l Fleur، طبق تخمین ها، ۸۰ میلیون دلار فروش داشته است.

آلبوم های ریحانا :

 • نخستین آلبوم موسیقی خورشید (Music of the Sun) در ۳۰ اوت ۲۰۰۵منتشر شد.
 • آلبوم دوم ریانا دختری مثل من (A Girl Like Me)  آوریل ۲۰۰۶آلبوم دوم ریانا در سال ۲۰۰۶ کمتر از ۸ ماه پس از آلبوم اول او وارد بازار شد.
 • سومین آلبوم او به نام (Good Girl Gone Bad) سال  ۵ ژوئن ۲۰۰۷منتشر شد.
 • آلبوم زندگی شخصی (Personal Life) در۱۱ اکتبر ۲۰۰۷منتشر شد.
 • او اولین تک آهنگش به نام چتر (Umbrella) موفقیت جهانی به همراه داشت و ریحانا را در سراسر دنیا معروف و محبوب ساخت.

آهنگ چتر پرفروش ترین آهنگ آن سال و موفق به دریافت یک جایزه گرمی شد. او در سال ۲۰۰۸ نسخهٔ جدید آلبوم آخر خود را عرضه کرد که شامل ۳ تک آهنگ با نام‌های take a bow و disturbia و تک آهنگی همراه با گروه (maroon5) بود که دوتای اول موفقیت‌های زیادی را برای او همراه داشت.

عشق :

 • ریحانا مدتی با کریس براون رابطه داشت که این رابطه در سال ۲۰۰۹ پس از اینکه کریس ریحانا را کتک زده بود به پایان رسید.
 • از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ ریحانا با مت کمپ بازیکن بیس بال دوست شد.
 • در سال ۲۰۱۳ او دوباره با کریس بروان رابطه برقرار کرد اما پس از چند ماه این دو از هم جدا شدند.
 • در سال ۲۰۱۵ ریحانا مدتی با تراویس اسکات دوست شد.
 • در سال ۲۰۱۶ او با دریک رابطه برقرار کرد و پس از آن شایعاتی درباره رابطه ی او با لئوناردو دیکاپریو و لوییس همیلتون به گوش می رسید.
 • در حال حاضرریحانا و رپر مشهور اساپ راکی ازدواج کرده اند وفرزند پسرشان در ۱۳ می ۲۰۲۲ به دنیا آمد.

حقایقی جالب در مورد ریحانا :

 1. ریحانا با بازخوانی آهنگ Hero ماریا کری برنده‌ي یک برنامه‌ي استعدادیابی شد.
 2. صدای او متزوـ سوپرانو هست که سه اکتاو را پوشش می دهد.
 3. او میگوید ستاره‌هاي محبوبش در نوجوانی مدونا, ماریا کری, جنت جکسون و بیانسه بودند.
 4. ریحانا یک همانند ضبط کرد که به چندین شرکت ضبط فرستاده شد. به محض آن که برای جی‌زی, رئیس شرکت ضبط Def Jam تست داد, با او قرارداد بست. در آن زمان ریانا تنها ۱۶ سال سن داشت و به نیویورک رفته بود.
 5. نخستین تک‌آهنگ او به نام Pon De Replay در بین پنج ترانه‌ي برتر بیلبورد قرار گرفت. جی‌زی نگران بود که این ترانه به قدری پیروز شود که ریحانا تنها با آن شناخته شود. خوشبختانه, این رخداد نیفتاد.
 6. ریحانا برای اولین تبلیغ آلبومش به نام Music of the Sun به همراه گوئن استفانی به تور رفت.
 7. اولین ترانه‌ رتبه اول ریحانا S.O.S «نجاتم بده» نام داشت. از آن زمان سیر موفقیت او ادامه داشته هست.

Rihanna تا الان توانسته است ۷ جایزه گرمی، ۸ جایزه موسیقی آمریکا، ۲۲ جایزه موسیقی بیلبورد و ۲ جایزه بریت را از آن خود کرده است. مجله فوربز در سال ۲۰۱۲ میلادی او را چهارمین هنرمند قدرتمند جهان معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید