اصغر فرهادی رئیس هیات داوران زوریخ شد

اصغر فرهادی که صحبت از حضورش در جشنواره کن به عنوان رئیس هیات داوران مطرح بود، حالا قرار است تحت این عنوان در جمع هیات داوران جشنواره فیلم «زوریخ» حاضر شود.

پیش از شروع جشنواره کن و اعلام اسامی هیات داوران این جشنواره ، گفته می‌شد که وی قرار است به عنوان رئیس هیات داوران در این جشنواره حاضر شود که در نهایت به عنوان یکی از داوران بخش اصلی در این جشنواره حضور پیدا کرد.

حالا و بعد از برگزاری جشنواره کن، اصغر فرهادی در تازه‌ترین حضور خود در یک جشنواره جهانی قرار است در جشنواره فیلم «زوریخ» به عنوان رئیس هیات داوران حاضر شود.

در کنار فرهادی، «کلیو بارنارد» فیلمساز بریتانیایی، «پترا ولپه» فیلمساز سوئیسی، «پیودور گوستاوسن» تهیه کننده سوئدی و «دنیل درایفوس» تهیه کننده آمریکایی دیگر اعضای هیات داوران بخش مسابقه بین‌المللی جشنواره فیلم زوریخ را تشکیل می‌دهند و مسئولیت انتخاب برنده جایزه چشم طلایی بهترین فیلم (به همراه جایزه نقدی بیش از ۲۵ هزار دلاری) را بر عهده دارند.

هجدهمین دوره جشنواره جهانی فیلم «زوریخ» از تاریخ ۲۲ سپتامبر تا دوم اکتبر (۳۱ شهریور تا دهم مهر ماه) در کشور سوئیس برگزار می‌شود .

فیلم سینمایی «تا فردا» ساخته علی عسگری در بخش مسابقه فیلم های بلند، «خرس نیست» ساخته جعفر پناهی در بخش «گالا» و «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی نیز در بخش نمایش‌های ویژه این رویداد سینمایی به اکران در‌می‌آیند.

دیدگاهتان را بنویسید