افتخاری دیگر برای سریال «آکتور»/ «آکتور» قرار است با دوبله فرانسوی و آلمانی توسط پلتفرم و کانال آرته در اروپا پخش شود

به نقل از آرتیها سریال «آکتور» به کارگردانی نیما جاویدی که سال گذشته در پلتفرم‌های فیلیمو و نماوا منتشر شد، بعد از کسب چند جایزه جهانی مختلف، حالا قرار است با دوبله فرانسوی و آلمانی توسط پلتفرم و کانال آرته در اروپا پخش شود. این اولین‌بار است یک سریال ایرانی تا این حد در جوامع جهانی مورد توجه قرار می‌گیرد.

این سریال از ۹ می- ۲۰ اردیبهشت در کانال آرته منتشر می‌شود که یکی از شبکه‌های تلویزیونی فرانسوی آلمانی اروپاست. به این بهانه نگاهی داریم به موفقیت‌های جهانی این سریال.

اولین جایزه جهانی سریال «آکتور»، 6 خرداد 1402 در جشنواره سریز مانیا در اختیار آن قرار گرفت.

جایزه بزرگ جشنواره سریز مانیا

اولین جایزه جهانی سریال «آکتور»، ۶ خرداد ۱۴۰۲ در جشنواره سریز مانیا در اختیار آن قرار گرفت. آن زمان اعلام شد نخستین بار است که یک سریال ایرانی تولید شده در بخش خصوصی در یک جشنواره معتبر جهانی پذیرفته می‌شود. این سریال در کنار سریال‌هایی از کشورهای آمریکا، فرانسه، اسپانیا، ژاپن و … در بخش اصلی این جشنواره توانست جایزه بزرگ بخش بین‌الملل را از آن خود کند.

«آکتور» به عنوان تنها نماینده ایران در بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی «سرین کمپ» آلمان حضور پیدا کرده

دیپلم افتخار جشنواره سرین کمپ

اواخر خرداد سال ۱۴۰۲ بود که اعلام شد «آکتور» به عنوان تنها نماینده ایران در بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی «سرین کمپ» آلمان حضور پیدا کرده. در این جشنواره، دیپلم افتخار بخش مسابقه به این سریال اختصاص پیدا کرد. جشنواره بین‌المللی سرین کمپ بزرگ‌ترین جشنواره سریال در غرب اروپا به حساب می‌آید. جالب اینجاست که برای نخستین بار در کنار جایزه اصلی این جشنواره، دیپلم افتخار هم به یک سریال تعلق گرفت.

سریال «آکتور» در هجدهمین دوره جایزه جهانی درامای سئول شرکت کرد

جشنواره جهانی درامای سئول

۱۳ مهر سال ۱۴۰۲ سریال «آکتور» در هجدهمین دوره جایزه جهانی درامای سئول شرکت کرد. در ۳ رشته بهترین سریال، بهترین بازیگر نقش اول مرد (نوید محمدزاده) و بهترین فیلمنامه، نامزد دریافت جایزه شد. نهایتا در رقابت با سریال‌هایی از کشورهای بلژیک، فرانسه، نروژ، هلند و چین توانست جایزه بخش فیلمنامه این جشنواره را به دست بیاورد.

نوید محمدزاده، احمد مهران‌فر

دیگر حضورهای جهانی

«آکتور» یکبار هم در بیست و دومین دوره جشنواره بین‌المللی ترانسیلوانیا در کشور رومانی حضور پیدا کرد و به عنوان تنها نماینده ایران در بخش It will follow series جشنواره در کنار سریال‌های موفقی از کشورهای نروژ، ایسلند، لیتوانی، کانادا، بلژیک، دانمارک و آلمان، نمایش داده شد. همچنین این سریال یکبار هم در سومین دوره جشنواره «دریای سرخ» هم که در جده برگزار شد و در کنار فیلم‌های منتخب خاورمیانه و شمال آفریقا به نمایش درآمد.

سریال «آکتور» به کارگردانی نیما جاویدی و تهیه‌کنندگی مجید مطلبی، درباره زندگی پرفراز و نشیب چند بازیگر مستعد تئاتر است که با قبول یک پیشنهاد ویژه، زندگی‌شان دستخوش ماجراهای پیچیده‌ای می‌شود. نوید محمدزاده، احمد مهران‌فر، هانیه توسلی، هومن برق‌نورد، هستی مهدوی، گلاره عباسی و مهراوه شریفی‌نیا از بازیگران این سریال بودند.

دیدگاهتان را بنویسید