تکلیف پخش سریال‌های پرطرفدار صداوسیما در ایام نوروز ۱۴۰۳ مشخص شد/ فصل چهارم «زیرخاکی» و فصل پنجم «نون خ» پخش خواهند شد

به نقل از آرتیها تلویزیون که چند وقتی است بسیاری از هواداران پروپاقرص را هم از دست داده، حالا می‌خواهد از فرصت نوروز برای قدرتنمایی و جلب توجه مخاطبان استفاده کند. رئیس صداوسیما از پخش فصل چهارم «زیرخاکی» و فصل پنجم «نون، خ» برای ایام نوروز ۱۴۰۳ صحبت کرد. این نشان می‌دهد که تلویزیون حاضر است برای جلب مخاطب تولیدات یک شبکه را همزمان در شبکه‌های مختلف روی آنتن بفرستد.

فصل پنجم «نون خ»

سریال‌های ایام نوروز ۱۴۰۳

پیمان جبلی، رئیس صداوسیما با حضور در بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه مطبوعات از قطعی شدن پخش دو سریال‌ برند در ایام نوروز خبر داد. جبلی گفت: «سریال‌هایی که در نوروز پخش خواهد شد شامل فصل چهارم «زیرخاکی»، فصل پنجم «نون خ» و… خواهد بود که در کنار سایر برنامه‌های ماه مبارک رمضان از تلویزیون پخش می‌شوند.»

نکته قابل قابل توجه اینجاست که «زیرخاکی» و «نون خ» از جمله سریال‌هایی هستند که شبکه یک طی سال‌های گذشته در مناسبت‌های مختلف با آنها قدرتنمایی می‌کرد. حالا وضعیت تلویزیون در جایست که هردو آنها را باهم روی آنتن می‌فرستند. سریال‌هایی که شاید بتوان گفت تنها برگ برنده‌های صداوسیما برای این مناسبت هستند.

سخنان جبلی در مورد عدم همکاری تلویزیون برای تبلیغ فیلم‌ها

سخنان جبلی در مورد عدم همکاری تلویزیون برای تبلیغ فیلم‌ها

جبلی همچنین در پاسخ به این سوال که بسیاری از سینماگران به عدم همکاری تلویزیون برای تبلیغ فیلم‌ها اعتراض دارند و اینکه ملاک و معیار رسانه ملی برای پخش تیزر فیلم‌های سینمایی مشخص نیست، گفت: مصداق باید مشخص شود که منظور کدام فیلم‌های سینمایی است. در چند سال اخیر بخصوص در دوران شیوع کرونا، صدا و سیما کمک شایانی برای دیده شدن برخط فیلم‌های سینمایی داشت. در سال‌ها و حتی ماه‌های اخیر شاهد آن بودیم که تیزر‌هایی فراتر از آیین‌نامه قانونی صدا و سیما پخش شد.

شاید موارد خاصی مد نظر برخی افراد باشد که البته دوستان مطلع هستند در صدا و سیما، شورایی تحت عنوان شورای تیزر داریم که میزان تناسب فیلم مورد نظر با رسانه رادیو و تلویزیون در آن در نظر گرفته می‌شود. چراکه ممکن است یک داستان و فیلم برای رسانه سینما مناسب باشد، اما برای رسانه خانوادگی صدا و سیما خیلی متناسب نباشد. درنهایت همه این اولویت‌ها در نظر گرفته می‌شود. اما ما عزم جدی برای کمک و همکاری متقابل و تعامل رسانه تلویزیون با رسانه سینما داریم.

فصل جدید سریال «پایتخت»

فصل جدید سریال «پایتخت»

رئیس صداوسیما درباره تولید سریال «پایتخت» هم پاسخ مبهمی داد. او گفت: «در مورد مجموعه پایتخت باید بگویم که همکاران ما در حال مذاکره با عوامل سریال بودند. توافقاتی ظاهرا صورت گرفت، اما من در جریان جزییات آن نیستم.»

از آنجاییکه تمامی سریال تلویزیون در مرکز سیما فیلم و مرکز سیمرغ تولید می‌شوند، معاونت سیما شبکه پخش‌کننده آن‌ها را مشخص می‌کند. به این ترتیب احتمالا زیزخاکی ۴ که فصول قبلی‌اش از شبکه یک پخش شد در نوروز و رمضان ۱۴۰۳ روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

فصل چهارم سریال «زیرخاکی»

فصل چهارم سریال «زیرخاکی»

فصل اول این سریال اردیبهشت سال ۱۳۹۹ روی آنتن رفت. به قدری استقبال شد که یک سال بعد فصل دوم آن را نیز ساختند و در نوروز ۱۴۰۱ به فصل سوم رسید. همان زمان مدام در رسانه‌های مختلف روی این مسئله تاکید می‌شد که «زیرخاکی» از جمله سریال‌هایی است که قابلیت رسیدن به فصل‌های بالاتر را دارد. جلیل سامان می‌تواند از جذابیت زوج پژمان جمشیدی و ژاله صامتی حالا حالاها استفاده کند.

همین اواخر در مصاحبه‌ای که از پژمان جمشیدی با عادل فردوسی‌پور منتشر شد. جمشیدی تاکید داشت که بهترین اثر کارنامه‌اش، «زیرخاکی» است و شخصیت فریبرز باغ‌بیشه را بسیار زیاد دوست دارد. او صحبتی درباره اینکه آیا ماجرای فریبرز ادامه خواهد داشت یا خبر به میان نیاورد. اما حالا خبر ساخت و پخش فصل چهارم «زیرخاکی» منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید